Kokosové vlákno



host - 230.216 (?)
8.1.2011 16:08

Neco lidi pestuje orchidy v kokosovem vlaknu o chybu nejde. Ja ho proste nemam rada a nerada s nim pracuji a vubec nevim jestli ma nejakou vyhodu mimo delani kobercu nebo kvetinacu. Co je ale vyborne je lisovana kokosova 'raselina' ktera se prodava ve tvaru cihly a pak se hodi do vody, nabobtna a pridava se k hline, compostu, atd. Kozicka 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 210.193 (?), 7.1.2011 20:02, zobrazeno: 19637x

koupila jsem si kokosové vlákno. Jaké s ním máte zkušenosti? přidáváte ho i do venkovních truhlíků? Můžu s ním přikrýt zeminu v truhlíku, aby nevysychala půda v době veder? děkuji Veruna

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.216 (?), 7.1.2011 23:50

Veruno, Kdysi davno sem v nem zkousela pestovat par rchidu a nelibilo se jim. Take v nekterych je hodle soli proto mozna lepsi namocit na noc. Na kvetinace a truhliky pouzivam kuru. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.193 (?), 8.1.2011 14:50

já jsem si dnes přečetla návod na pěstování na obalu kokosového vlákna a píšou jen, že si to má zalít vodou. Ale nevím jestli se mohou rostliny pěstovat jen v tomto substrátu nebo se má přidávat do zeminy. Já myslím, že kok. vlákno neobsahuje žádné živiny, takže by se asi muselo přidávat hnojivo a pěstovat v tom rostliny jako v hydroponii. No vyzkouším to. V předchozím přípěvku píšete, že jste v tom zkoušela pěstovat par rchidu, jde zřejmě o chybu, ale nenapadá mě, co by to mohlo být, možná orchideje, ale ty se mají pěstovat ve stromové kůře, jak jsem se dočetla. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.216 (?), 8.1.2011 16:08

Neco lidi pestuje orchidy v kokosovem vlaknu o chybu nejde. Ja ho proste nemam rada a nerada s nim pracuji a vubec nevim jestli ma nejakou vyhodu mimo delani kobercu nebo kvetinacu. Co je ale vyborne je lisovana kokosova 'raselina' ktera se prodava ve tvaru cihly a pak se hodi do vody, nabobtna a pridava se k hline, compostu, atd. Kozicka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.193 (?), 14.1.2011 18:40

no ano, já jsem vlastně koupila tu kokosovou cihlu, jen jsem se špatně vyjádřila, protože jsem nevěděla, že je ještě jiné kokosové vlákno. Chtěla abych vědět, v jakém poměru se asi přidává do zeminy, případně zda se dají pěstovat rostliny jen v této kokosové rašelině s přihnojováním. díky Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kozicka - (34) - 230.216 (?), 14.1.2011 19:51

Verus,

se pouzivaj ruzne produkty z kokosu na rostliny :
1.Vlakno; 2. Lisovane kosticky 3. Raselina- ktera skutecne vypada jako raselina jenze je hrubsi.

c.1 Nemam rada jak jsem jiz psala

c. 2 Kosticky - jedina moje zkusenost je jenom na orchidy (hlavne Onc.) neb jsou drahe a do pudy na normalni kytky ja je nikdy nemichala. 

c. 3 Raselina z kokosu nema - jako normalni raselina-zadne vyzivne latky ale ma neutralni pH7 a take udrzi hodne vody ( 8x sve vahy). Ja ji pridavam k Phal. a Paph. V ni samotne jsem nikdy nic nepestovala. Ale pochopitelne ji muzete smichat s perlitem a vermiculite a pak potrebne hnojit nebo s hlinou? .
Kdyz smichate perlite a vermiculate s normalni raselinou budete mit substrat s nizsim pH.. kdyz s kokosovou raselinou pH bude asi vyssi..Zalezi na tom, jake kytky pestujete, a jakou smes pro ne chcete.

Napriklad: Na Petunii bych kokos asi nepouzivala neb petunia roste a kvete nejlip v substratu asi pH 5.4-6.0 a pri vyssim pH nemuze dobre brat vyzivu co potrebuje. Pisi to srozumitelne? K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 210.193 (?), 14.1.2011 20:26

díky za informaci. Jen prosím nevím, co je "vermiculite". Ještě vás poprosím o vysvětlení pH, když je nižší pH, tak tomu se říká půda zásaditá? a když je vyšší pH tak je kyselá? a když má být půda kyselá, tak se přidává rašelina? a když nemá být kyselá, tak se může přidat vápno? nějak v tom tápu. taky jsem myslela, že petunie a surfinky mají rády rašelinu. promiňte mi mou neznalost, ale asi proto mi některé rostlinky nerostou, když přidám rašelinu a ona tam nemá být. díky Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kozicka - (34) - 230.216 (?), 14.1.2011 21:11

Verus,

omlouvam se..je to vermikulit a pokud si ho koupite kupte ten nejhrubsi a na kytky (je nekolik typu).

pH7 je neutralni; vse pod pH7 je kysele; vse nad pH7 je zasadite. pH6 je desekrat kyselejsi nez pH7, naprikad. Mnoho rostlin toleruje pH ve vetsich rozmezich ale mnoho take ne.

Ano, raselina snizi pH substratu; a vapno (rozpustne ve vode) zvysi. Ale jak dlouho vydrzi nizke/vysoke, zalezi na vasi vode. Hnojeni ma jiste take vliv.

Ja osobne vapno v kvetinacich nepouzivam ale pouzivam lzicku-dve Dolomit (uhlicitan horecnovapenaty)  coz je vapno a horcik v jednom mineralu a rostliny si vezmou co chtej. Ale vapno na kytky je snad taky dobry. Nelamte si s tim moc hlavu, ale je dobre tyto zaklady a co rostliny toleruji vedet, zvlaste kdyz pestujete citlivky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.193 (?), 22.1.2011 17:52

děkuji za vysvětlení. Vermikulit jsem koupila. Teď už vím, proč petunky či surfinky moc nerostly, já jsem myslela, že potřebují rašelinu a tak jsem ji přidávala. Dolomit kupuji. Do truhlíků kupuji zahradnickou zem a tak se podívám, jaké Ph tam je. Chci se zeptat, jestli jde koupit  - kde -  něco, co by mi změřilo Ph v zemi, kde pěstuji kytky, snad jsem slyšela o nějakém papírku, který změní barvu. také se má prý zemina něčím polít a podle toho, jestli zpění se pozná, jestli je zem kyselá. děkuji za vaše rady, Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika