Teď už je to pasé, onu chalupu už nemáme a v novém domečku už jsme připojeni na kanalizaci, takže to byl jen takovej dotaz k zamyšlení. Ale specielně u nás doma by ta zátěž byla o hodně menší:
Mýdlo, prášky na praní a saponáty používáme vše "eko", dle údajů vše přírodně odbouratelné. Žádné dezinfekční srajdy na záchod, vůně, Savo, louhy... nic z toho nepoužíváme. Z léků tak akorát Paralen - co lze, zvládnou bylinky. Automechanik nejsem, oblečení od oleje nemám 
Navíc při použití oněch žumpových bakterií si myslím, že se toho taky kupa ztratí... nevím, co všechno jim chutná a jsou schopny přeměnit.
Jasně, asi tam občas něco vlítně, to jo. Ale na druhou stranu... co kdo ví, co je v močůvkách či hnojích z velkochovů? Antibiotika i jiná léčiva, a určitě i kupa jiných hnusů, co se tam dostane. a když se kříve vyváželi žumpy přímo na "jezeďácký" pole... tak se to koloběhem taky dostalo zase zpátky do člověka. A to žádné "eko" prostředky nebyly, nikdo ani asi neřešil účinky na lidský organismus.
A jak je to s eko-kompostovacími záchody? Tam ty látky taky všechny jsou. A co kořenové čističky? Odeberou rostliny všechny nebezpečné látky? A domovní ČOV- zvládnou antibiotika, hormonální antikoncepci, ropné produkty...? A přitom výstupy z těcho všech zařízení jsou doporučováný jako zálivka na zahrady.
No nic, byl to jen dotaz na použití oné vody, je to škoda, prolejt kupu pitný vody záchodem, vanou a pračkou a nezužitkovat ji ještě jednou. A ne každý má možnost na své chalupě na vsi postavit domovní ČOV.
Zdárek, Niraj