Bývalý septik jako nádržka na deštovou vodu



host - 91.21 (?)
2.7.2008 20:10

Jak se chová Malyš(jakekoli membránové čerpadlo) když mu omezíte výtlak např.roztřikovačem, když se tu tak doporučuje?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 159.204 (?), 28.6.2008 13:57

Dobré poledne.No varianta s ponorným čepadlem zavěšeným cca 10cm nad nečistoty vypadá rozumě a jednodušše.Ted jsem se dívala voda je opravdu čistá jen dole místy nějaká hrubá nečistota.Zeptám se tedy jaké čerpadlo zakoupit v rozumné cennové relaci aby my tlak vody rozhýbal travní postřikovač.Když my někdo dá konkkrétní model bude to ještě lepší..A jinač se omlouvám možná pro někoho za triviální otázky ale opravdu nemám žádného mužského v okolí ke zkonzultování tohoto "problému".Nerada bach opravdu koupila,,blbost"Děkuje JANA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 51.22 (?), 28.6.2008 14:51

právě v tom je ten problém.Ponorná čerpadla vrelaci cca2-3 tis.nejsou tlaková, a tudíž vám to nerozhýbe postřikovač.Ale jelikož na zalévání trávníku je třeba alespoň 10 l vody na čtverečný metr, tůjky obdobně, je lepší-alespoň si to myslím a praktikuji-mít ponorné čerpadlo s co největším průtokem, a jednou za 3 dny trávník prolít.5/4 hadice a čerpadlo dá tolikvody, že za chvíli nebudete mít ani vodu a ani co zalévat.10 min hadice v ruce a ušetříte poníze za tlakové žerpadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.21 (?), 28.6.2008 17:54

Pokud chcete zalévat pomocí postřikovače tak přímo z čerpadla to nejde, zvláště ne z ponorného.Jde to pomocí malé vodárny s malou nádobou.Čerpadlo u něhož můžete omezovat tlak postřikovačem na trhu není, ovšem pokud nemá regulátor otáček to je ale někde na 8 tis. a více.Asi je to složitý?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.204 (?), 28.6.2008 22:19

Dobrý večer.Já na to totiž už myslela a udělám to jako píše uživatel "51.22".V jednoduchosti je krása..Koupím kalovku a hadici z ní budu pokládat na ruzná místa v trávníku hotovo... Ona je pravda a vidíme že toho deště není moc a ono to s tou závlahou nebude tak divoký a pro ten trávník a tujky je opravdu lepší pořádnej zálivkovej náraz než kropeníčko..Takže Myslím že mám vyřešeno všem moc děkuju za příspěvky a pomoc.Myslím že ted jak se vše vyřešilo a jak to vše vlastně budu používat stačí na to moje občasné čerpání když bude co obyčejný 1500 korunová kalovka... Případně děkuju za tip jakou... Nebo se zase mýlím a bude vše jinak hihihi... Děkuju JANA a přeju dobrou noc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.21 (?), 29.6.2008 11:03

Tak to je rozumné, čerpsdlo aby mělo výtlak alespoň11m, ale pozor na hadici ta musí být 1" ale to Vám poradí prodejce(doufám).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.67 (?), 29.6.2008 11:30
2 Jana: Vy jste na tu kalovku nějak zatížená :-). Vidím, že priority - tlak a kropení - se změnily o 180 °. V tom případě je pro čerpání vody s obsahem písku nejvhodnější malyš. Existuje ve více verzích s různou dopravní výškou. vím vyšší vyberete, tím vyšší tlak bude čerpadlo dávat. A.W.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.204 (?), 29.6.2008 19:12

Dobrý večer.Znova děkuju všem za pomoc.Ano otáčím o 180 stupnu protože jsem o tom nic nevěděla.Myslela jsem si hloupě že koupím "nějaké čerpadlo" a budu stříkat a cákat..nepředpokládala jsem že to není tak jednoduchý.Až tady díky všem trochu vím jak to je..Takže koupím toho Malyše koukala jsem po netu tam je zase těch čerpadel hodně ufff nevím který by byl pro mě.Muže my někdo dát odkaz konkrétní který by byl vhodný pro mě a moje požadavky.Tedy Malyš/čepraldo/ i na drobný písek... abych mohla přijít do obchodu a říct chci " to a to" a konkrétní typové označení!..a hotovo.Nechci tam zase polemizovat s unuděným a neznalým prodavačem proto jsem se vlastně zeptala prvně tady.Vubec odbronost prodávajících v jakém koliv odvětví je z 80 % otřesná.Není nad zkušenost uživatelů jak je to tady... Moc děkuje za trpělovost JANA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.15 (?), 30.6.2008 12:32
malyše kupte v železářství co nejblíž od bydliště kvůli případné reklamaci sichr je sichr Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 30.6.2008 20:15

2 Jana: možná se vyvarujte malyše od fy extol. Jsou sice levnější, ale kvalitativně o něco horší. Vybral bych značku ruche nebo Rob2. Dělají se jak se spodním sáním, které vyčerpá vodu do dna, nebo s horním sáním, kdy sací otvory jsou na vrchu čerpadla (čerpadlo nenasává kaly ze dna, ale nejde s ním vyčerpat vodu až do dna). Ve vašem případě bych vybral první variantu. Pak už se odlišují pouze podle dopravní výšky, to je na vás, může vzít třeba s D.V. 40 metrů, klidně více či méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.21 (?), 2.7.2008 20:10

Jak se chová Malyš(jakekoli membránové čerpadlo) když mu omezíte výtlak např.roztřikovačem, když se tu tak doporučuje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika