Bývalý septik jako nádržka na deštovou vodu



host - 152.7 (?)
26.6.2008 23:08
hehehe co máte za verzi opery? ze by to bylo tím, co sedí na křesle? :-) Pošlte odkaz na to zahradní čerpadlo za 1300,- rád bych ho zkouknul.Z.M. v minulém bydlišti jsem instaloval WILLO 401 v nerez provedení a za tu dobu (11let) výměna 2 oběžných kol které praskly u unašeče naposledy co jsem objednával nové oběžné kolo (2 roky) tak změnili jeho konstrukci.Je to čerpadlo dnes již běžné JET konstrukce s ejektorem a jedním oběžným kolem jednoduché a spolehlivé pokud je vyrobené z kvalitního materiálu. Co jsem viděl čerpadla tohoto typu za "méně peněz" tak jim shnila hřídel za 1-2 roky protože nebyla z nerezu tož tak.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 152.7 (?), 26.6.2008 18:07
Používám prohlížeč OPERA a nemůžu za to, že jsou tyto stránky optimalizované jen pro IE Proto se vám zdá že jsem pako a neumím ani používat diskuzní fórum. Paní, která zadávala dotaz jistě dobře chápe komu odpovídám... IE nepoužívám zmnoha závažných bezpečnostních nedostatků atd... Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 26.6.2008 19:13
Já také používám operu a řadí se mi to normálně, nevím kde je chyba, ale rozhodně si nemyslím, že jste pako, ani nic podobného :-).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.7 (?), 26.6.2008 23:08
hehehe co máte za verzi opery? ze by to bylo tím, co sedí na křesle? :-) Pošlte odkaz na to zahradní čerpadlo za 1300,- rád bych ho zkouknul.Z.M. v minulém bydlišti jsem instaloval WILLO 401 v nerez provedení a za tu dobu (11let) výměna 2 oběžných kol které praskly u unašeče naposledy co jsem objednával nové oběžné kolo (2 roky) tak změnili jeho konstrukci.Je to čerpadlo dnes již běžné JET konstrukce s ejektorem a jedním oběžným kolem jednoduché a spolehlivé pokud je vyrobené z kvalitního materiálu. Co jsem viděl čerpadla tohoto typu za "méně peněz" tak jim shnila hřídel za 1-2 roky protože nebyla z nerezu tož tak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.67 (?), 28.6.2008 16:00

Mám verze opery 9,23 a 9,50. Jinak, to levné zahradní čerpadlo je hecht 3100. Myslím, že při čerpání z tak malé hloubky vydrží pár let i toto čerpadlo, u kterého se zpravidla poškozuje plastová vrtulka pískem (filtr) a kavitací při sání z velké hloubky. Samozřejmě že čerpadlo za 3000,- bude kvalitnější, o tom není sporu. A.W.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.15 (?), 30.6.2008 12:42
dobrý den, tak hecht jako čerpadlo bych nebral... z levných bylo dobré pedrolo je sice italské pár jsem jich instaloval některé před 10 lety a fungují všechny.Hřídel je nerez oběžné kolo plast těleso litina. Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.251 (?), 27.6.2008 3:08

Já bych se nejdřív zajímal, jestli je ten septik těsný. Pokud není, bude za prvé ta voda mizet a v době sucha dlouho po dešti tam nezbude skoro nic.  Za druhé pokud bude v blízkosti základu nějaké budovy, může voda rozmočit půdu a způsobit i nějaký posun základů nebo praskání a "pracování" zdí.  Jestli je v něm neustále těch 80 cm vody,  tak to klidně může být spodní voda, co prosakuje z půdy do septiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 159.204 (?), 27.6.2008 21:18

Dobrý večer.Ano máte pravdu v septiku je neustále cca 70-80cm vody a také si myslím že tam prosakuje nějaká spodní voda.Protože když hodně prší hladina se zvýší a při suchu klesne.Co to pro mě znamená?? Ale vše co jsme plánovala nechám asi být když tu čtu jak je vše "komplikované" a technicky náročné... jedno čerpadlo vyhovuje druhé nevyhovuje atd... Prostě mám ráda jednoduché a praktické věci.Septik zustane asi jak je a já budu dál kropit z hadice za draho... Všem děkuje JANA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 27.6.2008 21:59

A jak je ten trávník velký? Nešla by voda přivést z okapu rovnou na (nebo pod) trávník?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.7 (?), 27.6.2008 22:03
Dobrý večer, na zkoušku tu vodu můžete vyčerpat a uvidíte zda voda prosakuje. Ještě máte několik možností jak využit dešťovou vodu například použité plastové nádrže o obsahu 1000L které se běžne prodávají. i obyčejný plechový sud je lepší jak nechat cennou dešťovou vodu odtéct či vsáknout. Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 51.22 (?), 27.6.2008 23:17

paní Jano, já si myslím, že když zavěsíte jakékoliv levné ponorné čerpadlo asi tak 10cm nad ten písek či jiný-bordel-,tak můžete čerpat ostošest.Já to mám takto ve vlastním rybníčku-asi 50cm bahna a písku-již několik let a bez problémů.Plovák zajistí aby nešlo čerpadlo naprázdno a coulová hadice během chvíle dodá tolik vody, že nepotřebujete ani žádný postřikovač

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika