Proč mi nechytají víčka?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 209.136 (?) 
8.7.2012 22:32, zobrazeno: 161609x

Chtěla bych poradit proč mi nechytají víčka. Dělám to léta stejně, ale už loni jsem měla ten samý problém. Letos znovu. Jsem z toho nešťastná. Stará víčka i 10 let a víckrát použitá mi chytnou a nová ne. Je to určitě vadou víček. Omnia se už asi nevyrábějí. Děkuji za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 102.7 (?), 9.7.2012 15:08

Omnia víček jsou plné prodejny, prodávají se včetně sklenic, zavíracích hlav, otvíračů. Já s nimi mám stále o něco spolehlivější výsledky než s twist off víčky. Jedinou nevýhodou Omnia víček je nemožnost pevného uzavření načaté sklenice
   Proč nechytají ty Vaše, to nevím. Já šroubovací víčka před sterilací testuji odsávacím zvonem. Víčko, které se nepropadn, e sejmu, otřu okraje a uzavřu znovu. Pokud se znovu nechytí, vyhodím ho a vezmu nové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.136 (?), 11.7.2012 8:39

Nemáte pravdu, že jsou víček Omnia plné prodejny. Jsou to víčka z Polska!!! Výrobce NOVA - Lovech. Podívejte se na etiketu! Všechno dobré české zkončilo a máme všechno jenom dovoz. Mají užší rantl a proto nechytají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 11.7.2012 13:58

Na etiketě víček, která jsem sehnal já, je země původu Bulharsko. Zdá se, že chytají dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 102.7 (?), 11.7.2012 17:57

Po původu se nepídím. Na sklenice pasují a chytají stejně jako ta dřívější. Nevím, jestli půjdou použít tolikrát jako ta stará, ale to je vcelku jedno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 62.91 (?), 11.7.2012 20:15

Viděl bych tři možné příčiny:

1. Nekvalitní a nevhodné víčko

2. Ošoupaný zavírací zvon (obzvlášť pokud je plastový)

3. Malá síla při uzavírání - chce to silou naráz domáčknout, víčko se po uzavření zvonem nesmí pootáčet

U nás s tím měli také problém, první závadu jsem viděl v nekvalitním víčku. Oproti těm původním to byl silnější plech, urostřed neměl tu správnou klenbu, nebylo tak pružné prostě aušus. Těsnění vypadalo také ošizeně. Pokusil bych se sehnet ty Omnie z Bulharska.

Rozhodující je i síla při tom uzavírání, teď to zavírám raději já a zdá se, že to chytá dobře.

Nakonec bych vám poradil ještě jednu možnost, při které vůbec nepotřebujete zvon. Vyrábí se spony a krytky na zavařování. Na sklenici normálně nasadíte víčko, to překryjete krytkou, z boku na to nasunete sponu a nakonec na okrajích sponu přitlačíte a zaklapnete. Po zavaření se spona s krytkou samozřejmě sejme. Tato metoda by vám pradvděpodobně dobře fungovala i s těma méně kvalitníma víčkama a víčko samozřejmě mnohem déle vydrží. Teď si uvědomuji, že jem to viděl zatím jen na normální velikost sklenice. Jestli se to sežene i na malé nevím, snad ano.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 102.7 (?), 11.7.2012 21:08

Ty pružiny na Omnia víčka pro opakované použití se prodávaly dávno a v posledních letech jsem je nikde neviděl. Používám je asi 25 let. Na malé 300 ml sklenice jsem se vyrobil rozstřižením, přiblížením a snýtováním těch větších. Fungují bez problémů, ale nezdá se mi, že by úspěšnost byla vyšší než u zavírání hlavou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jardo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 226.8 (?), 11.7.2012 22:03

Neviem, čo zavárate. Ja som si všimol, že niektoré víčka majú napísané, že sú tuším len do teploty 85 stupňov a nie sú na mastné (maso). Osvedčilo sa mi pred zatvorením víčka variť vo vode a pri zatváraní na víčko položiť utierku a až potom zatváraciu hlavu. Hlavou zatváram na dvakrát po malom pootočení hlavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.91 (?), 11.7.2012 22:33

Ono se pod ty spony prodává ještě taková ocelová podložka, která rovnoměrně roznese přítlačnou sílu. Pokud to ale zavařujete bez těch podložek tak věřím, že to může být trochu loterie. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 11.7.2012 22:55

Používám zavírací hlavici s kuličkani po obvodě, nebo sklenice se závitem.Drží bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika