- Vegetační substrát: vrstva 12-15 cm dobré, hlinitopísčité ornice, kompostu, utužená, nebo slehlá, rovný bezplevelný povrch (srovnat latí,prknem), nepřeschlý, zapravit NPK, nebo jiné vícesložkové hnojivo v dávce 3-5dkg/m2.
- Pokládání: co nejdříve po sloupnutí, není-li v chladícím boxu, pak při teplotě vzduchu do 20ºC max.24h., do 25ºC max. 12h., nad 30ºC nepokládat. Při přepravě pod plachtou, nebo v uzavřeném prostoru-větrat. Při pokládání průběžně zalévat! Po položení zaválcovat těžším
válcem a hodně zavlažit.
- Závlaha: denní potřeba vody je 4 (teplota do 25 oC) až 6 (při vyšší teplotě) litrů na m2, kontrola-vlhko v hloubce 5-8 cm. Pro úsporu vody, času a omezení houbových chorob je možné dávky zdvojnásobit a později (asi po týdnu od položení) zavlažovat každý druhý den, nejlépe ráno.
- Sečení: provádět vždy za sucha, s ostrým řezným ústrojím sekačky, za vysokých otáček a pomalejší jízdy když doroste trávník výšky 8-10 cm na 4 cm. To bývá za 5-8 dní od položení. Nechá-li se položený trávník přerůst a potom se nízko poseká vzniknou žlutá místa (strniště bez chlorofylu-bez listových čepelí) a tím se může trávník (zvláště za sucha, anebo i při přemokření) zcela zničit! Po včasném posečení, je-li to ještě potřeba, tak znovu uválet, přihnojit a zavlažit. Další seče vždy po nárůstu 8-10 cm na 3-4 cm na jaře a na podzim a při dostatku závlahy, a na 4-5 cm v období sucha a při nedostatku závlahy. Na intenzivních trávnících (sportovní,okrasné) posečenou hmotu zásadně sbírat.
- Zatěžování položeného trávníku: po prvním sečení jen děti-za sucha, běžná zátěž po druhém sečení, tj. asi za 14 dní.
- Regulace plevelů: při slabém výskytu odstraňovat mechanicky-vypichováním, vytrháním za vlhka i s kořeny, při větším výskytu použít selektivní herbicid (Starane-EC 250,Lontrel-300) především na šťovíky, pampelišku, sedmikrásku, jitrocel,jetel plazivý, heřmánkovce a p.
- Výživa a hnojení: Intenzivní trávník potřebuje ročně na 100 m2 plochy cca 10kg hnojiva. První hnojení dusíkatým hnojivem bude po 1.seči po položení, před závlahou (2-3kg/m2). Další potom po 1-1,5 měsíci a to kombinované-vícesložkové hnojivo-NPK, Cererit a p. Rovněž v dávce 2-3kg/m2. Tj. cca po 1měsíci střídat hnojivo kombinované s hnojivem dusíkatým, skončit ve druhé polovině září kombinovaným. Hnojením dusíkem dlouho na podzim se podporuje plíseň sněžná. Aplikovat rovnoměrně za sucha, ale ne v parnu, nejlépe před deštěm, nebo závlahou.