Trávník a houby



host - 156.40 (?)
3.3.2008 15:14

Já bych dodala, že to co sbíráte, jsou s největší pravděpodobností špičky travní, mimochodem značně chutné houby, ze kterých je skvělá bramboračka! Takže nezoufejte, sklízejte a vařte polívky :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 16.82 (?), 21.9.2007 9:44, zobrazeno: 12640x
Chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s údržbou trávníku. Nikdy jsem sice  PH trávníku netestovala, ale podle výskytu mechů si myslím, že je spíše kyselejší. Bydlíme pod Beskydami a již v naší vesnici začínají první kopce. Od povodní 97, kdy se nám povrchově na pozemek napalavovala dešťová voda a zřejmě splavovala i hlínu z kopců, se mi v trávníku začly objevovat drobné houbičky. Nejdříve s tmavě hnědým kloboučkem, potom i se světelým, loni jsem sbírala lysůvky a letos se mi v trávníku množí pýchavky. Ať se snažím, houbičky se vyskytují čím dal více. Nejdříve jsem kupovala běžná travní hnojiva, letos jsem se zaměřila na hnojiva s protimechovitostí, ale výsledek nulový. Tráva se sice pěkně zazelená, ale při větší vlhkosti jsou tam ty potvůrky zase. A navíc se mi od předloňské tuhé zimy pořád objevuje plíseň sněžná. Na jaře jsem zkusila nový přípravek Heritage a byl chvíli klid, ale už ji tam mám zase. Dík za radu.
   
host - 16.82 (?), 21.9.2007 9:48
Ještě bych chtěla dodat, že trávní půda je u nás většinou suchá, pokud neprší. Žijeme v lokalitě bývalého rečiště (což je hodně kamenitá podlož) a voda se po dešti velice rychle ztrácí.
   
host - 156.40 (?), 3.3.2008 15:14

Já bych dodala, že to co sbíráte, jsou s největší pravděpodobností špičky travní, mimochodem značně chutné houby, ze kterých je skvělá bramboračka! Takže nezoufejte, sklízejte a vařte polívky :-)

      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 85.27 (?), 3.3.2008 16:14

Sklízejte a vařte jen tehdy, budete-li si jistá a jakou houbu jde. Ne všechno, co roste v trávě, je Špička travní.

         
host - 44.26 (?), 7.4.2008 12:01

Taky mi rostou v trávě houby. Vypadají jako bedly, ale mají tmavé lupínky a za pár dní úplně zolejnatí a jakoby se roztečou. Nijak je nehubím, akorát je poseču. Nemám je radši likvidovat? Díky za radu.

   
host - 16.47 (?), 7.4.2008 18:26

Já jsem se zbavil hub v trávníku tak, že jsem rozhodil do trávy ručně vápenný hydrát cca 5 kg na 500 m2 a houby zmizely. Někdy když se mají tendenci znovu objevit cca po 2 letech to zopakuju a mám pokoj.

      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 7.4.2008 20:06

V koutě trávníku, kam téměř nesvítí sluníčko a je stále vlhko se mi také občas objevily houbičky a mech.  Na podzim jsem toto místo posypala pískem, dolomitickým vápencem a houbičky jsem postříkala sulikolem.  Podle návodu sulikol nevadí včelám, ani ostatním zvířatům.  Nejsem vyznavačem chemických zásahů, ale po několika letech máme konečně od mechu i houbiček pokoj.  Do bramboračky bych je ale také nedávala. Daniela.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika