okraje trávníku



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
12.10.2008 18:08

Ahojky Micuko, děkuji za pochvalu.  Dělala jsem toto opatření hlavně z toho důvodu, že v tom koutě a u plotu jsem neprojela motorovou sekačkou a dosekávat to dodatečně byla dost práce, i když máme el. nůžky i strunovku. Teď bez problémů projedu sekačkou a je to jednodušší. Zdravím - Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 12.10.2008 12:26

Mulč nemám až ke kmenům stromků proto, že jim několikrát do roka přihazuji pár lopatek kompostu místo hnojiva.  Ty kameny jsou zbytek z chodníčku, který jsme dělali okolo domu a tak to ladí k sobě. Takto to vypadá opravdu dost nápadně, ale v celkovém pohledu to snad není tak strašné.  Já jsem to nemohla vyfotit celé, protože zbytek této přední zahrady je rozkopaný od vodovodní přípojky a nevypadá to pěkně. Až to bude hotové, tak to vyblejsknu celé. Zdravím - Daniela.

                     
host - 32.19 (?), 12.10.2008 12:41

Ste ma inspirovali. Mame zamkovu dlazbu premac a tam sa pouzivaju aj male prvky 5,7x11,5 cm. Z tychto by sa snad dal vyskladat okraj travy. Vysku maju len 6 cm, cize sa s tym robi lepsie ako s nejakymi obrubnikmi. Hladajte romantiko a technicky list. Aby ich trava nepodrastala asi by boli dobre ich vsadit do lozka vystlanym kusom folie az po vrchnu uroven pody v travniku. Zarastat to casom bude, to je jasne, cize bez prace to nepojde. Zial v ceniku maju len cenu zakladneho prvku. Ale na obrubnicek by to nemuselo byt tak drahe. Do metra2 ak som nieco nezblbol pri ratani by ich malo ist okolo 150, co je 17 m obruby. Mozno by to nebolo o moc drahsie ako ten plast...

                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 12.10.2008 14:23

Tak to mě taky.Jen bych ráda místo kůry dala drobné kameny.Založila jsem nový záhon kousek od jezírka a tam je to samý šutr, balvan... a kůra by se do těch míst asi moc nešikla.Nebo vymyslím kombinaci.Máte to moc hezký Danielo!!!

                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 12.10.2008 18:08

Ahojky Micuko, děkuji za pochvalu.  Dělala jsem toto opatření hlavně z toho důvodu, že v tom koutě a u plotu jsem neprojela motorovou sekačkou a dosekávat to dodatečně byla dost práce, i když máme el. nůžky i strunovku. Teď bez problémů projedu sekačkou a je to jednodušší. Zdravím - Daniela.

                     
host - 110.23 (?), 13.10.2008 10:25

Tento nápad som už spomenula 11.10. Tie dlaždičky sa dajú kúpiť aj na kusy. My sme kúpili celú paletu, kde je len 3 m2, a oviezli sme to vo Formane. Takže žiaden drahý dovoz. Budem sa snažiť pridať aj foto.

                     
host - 93.178 (?), 29.4.2009 15:14

Promýšlel jsem dlouho, jak nejlépe vyřešit okraje trávníku. Nyní jsem narazil na tzv. "neviditelný obrubník". Je to z recyklovaného plastu a zapouští se na úroveň země. Dá se i tvarovat do vlnek a i udělat kruhový tvar. Jsem prakticky rozhodnut si to pořídit, půjdu do toho asi za měsíc. Kdyby to někoho zajímalo, stačí do vyhledávače zadat slova: "neviditelný obrubník". Nechci sem dávat přímo odkaz na stránku, abych nedělal reklamu:-) Zkusím dát později vědět, jak jsem byl spokojen.

                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 30.4.2009 9:52

Skusil niekto urobit obrubniky z umeleho tufu? Je to na baze betonu a vyzera to lepsie ako bezne prirodne kamene. Vyhoda je, ze to vybetonujete do akehokolvek tvaru. Vidl som v takychto crepnikoch z umeleho tufu predavat skalkove zatisia a kaktusove "krajinky". Ludia to kupovali skor pre nadoby ako rastliny v nich.

               
Fonie - (8) - 152.56 (?), 2.4.2010 18:47

Dobry den, je to opravdu pekne:-) poterbovala bych poradit co nejlevnejsi moznost "chodniku" v travniku..myslim takove ty kameny placaky napr..premyslela jsem nad rozbityma kachlickama ale opravdu nevim..nemam ani predstavu kolik stoji ty "placaky:-) dekuji Iva

   
host - 83.213 (?), 29.3.2010 19:00

Riešenie by som videl napr. v zatĺkacej plastovej obrube trávnika. Ľahká manipulácia, jednoduchá výmena pri poškodení a čo je natom najlepšie, podla mňa to aj pekne vyzerá.

   
host - 207.102 (?), 31.3.2010 0:34

mohu plně doporučit plastový díl plotu v hnědé barvě, délka 2 metry, tloušťka 5x3 cm, je pružný, lehce se provrtá a ukotví cca 20 cm roxorem.Lehce se zakope do úrovně trávníku a kůrou se dosype do zarovnání.

zdraví Petr

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika