používejte standardní postup - používaný při údržbě golfových trávníků-
A. provést povrchovou vertikutaci, tj, do hloubky 20 mm
B. na upravenou plochu dosijte kvalitní semeno - Barenbruck například, nebo nakontaktujte firmy, které se starají o golfovou a municipální zeleň (je to trochu problém) , standardní osivo , které je k mání v 99% obchodů a zdravotnictví nestojí za moc... Například Barenbruck vypadá po vzejití jak "umělohmotný" na stejné zemině, se stejným hnojením je hustší, vyšší a tmavě zelený, kdo to nevyzkoušel nevěří co je to za rozdíl.
C. na vertikutovaném trávníku můžete (udělejte!) hlubokou vertikutaci do hloubky 15-20 cm, v nouci silnými vidlemi, ideálně speciálním nástrojem (v čechách nutno vyrobit..) - hroty na kulatině o průměru cca 12 mm, délka do 20 cm, na ocelové destičce, např 3 řady x 5-6 hrotů, rozteč 8-10 cm, vše na násadě ,vypadá to jako zmagořené vidle s krátkými rovnými hroty (nebo jako divišův hromosvod :-)))),
D. Na takto upravený trávník aplikujte písek - nejlépe jemný, bílý, betonářský. (dobře zapadne do děr vytvořených v bodě C. Rozhrabejte obrácenými hráběmi, nebo hrablem (vrstva 1-3 cm) do roviny!, uválcujte válcem, zalejte. Podotýkám že upravená plocha vypadá jako pláž a člověku se nechce věřit, že tu něco poroste. (musí vypadat jako pláž!) Ale takhle upravují trávníky profesionálové. Tráva bleskově proroste a je na vzdušném drenovaném podkladu. KOneckonců golfová hřiště se tak upravují pravidelně, a pokud na takové ploše vyseknete rýčem díru, uvidíte těsně pod povrchem i několik centimetrů vysokou vrstvu písku s příměsí hlíny , hustě prorostlou kořínky.
Můžete vynechat bod C. (výrazně tím snížíte kvalitu údržby a schopnost trávníku odvádět přebytečnou vodu ( pak jsou tady problémy plísně, mechy..)
Nechápu, že o pískování neví (nebo nechtějí vědět ) takřka žádní prodejci vertikutátorů.