Ztráta vody v jezírku



host - 44.99 (?)
13.10.2009 17:51

Dobrý den, tak já přisoěji svou troškou do mlýna, koupila jsem si malé plastové jezírko, které jsem osázela, koupila rybička a kochala se tím, jak jsem si to krásně udělala, jenže pak mi začla ubývat voda během týdne cca čtvrtka jezírka, tak jsem si říkala, že holt jsem měla smůlu a koupila jezírko s dírou nebo při manipulaci se prorazilo, tak jsem tedy šla a nejjednodušší způsob byl koupit to samé a vsadit ho do něj, chvilku byl klid a opět mi voda začla ubývat, byla jsem z toho zoufalá.Nakonec vše dopadlo tak, že já hlava při tom, když jsem dávala do jezírka filtraci jsem měla hadičku na nasávání vzduchu níže, než hladinu jezírka a tudíž mi nenápadně hadičkou voda odtékala, když jsem hadičku připevnila na rákosový proutek byl klid, vyslechla jsem si narážky typu blondýna a jezírko, ale vše se vyřešilo :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 14.9.2009 17:21

Zkuste na jeden den vypnout veškerá čerpadla, a změřte, zdali je změna výšky hladiny stejná, jako když běží. Pokud ten úbytek bude pokračovat, "vyloučil" jste možnost úniku z hadice, fioltru, potůčku atd., pokud k poklesu nedojde, ulehčí Vám to hledání, kde k úniku asi tak může dojít

                     
host - 232.98 (?), 14.9.2009 18:28

Vzhledem k tomu, že mám jen cca pár metrů hadice, filtr, kde jsem se díval, nevěřím, že zde by mohla být chyba. Ale pro jistotu to vyzkouším dnes přes noc.

Změřil jsem přesně únik hladiny - od včerejška je úbytek 0,7 cm, což u mě představuje 28 litrů.

Zatím má dva názory - samozřejmě přesně opačné. Ten "povolující" úbytek - prý tak do 0,75 cm, vysvětluje stejný úbytek v létě i teď, že místo sluníčka více fouká vítr, který prý možná má větší vliv na pokles hladiny než teplo.

Vy jste odborník, jaký je Váš názor? - i když chápu, že bez konkrétní znalosti terénu se to je tak říci nedá, ale obecně asi ano. Dochází k poklesu hladiny i za takovéhoto počasí. Zdá se Vám pokles normální?

Díky za názory.

Doufám, že se přidají i další majitelé s konkrétními údaji.

                     
host - 44.99 (?), 13.10.2009 17:51

Dobrý den, tak já přisoěji svou troškou do mlýna, koupila jsem si malé plastové jezírko, které jsem osázela, koupila rybička a kochala se tím, jak jsem si to krásně udělala, jenže pak mi začla ubývat voda během týdne cca čtvrtka jezírka, tak jsem si říkala, že holt jsem měla smůlu a koupila jezírko s dírou nebo při manipulaci se prorazilo, tak jsem tedy šla a nejjednodušší způsob byl koupit to samé a vsadit ho do něj, chvilku byl klid a opět mi voda začla ubývat, byla jsem z toho zoufalá.Nakonec vše dopadlo tak, že já hlava při tom, když jsem dávala do jezírka filtraci jsem měla hadičku na nasávání vzduchu níže, než hladinu jezírka a tudíž mi nenápadně hadičkou voda odtékala, když jsem hadičku připevnila na rákosový proutek byl klid, vyslechla jsem si narážky typu blondýna a jezírko, ale vše se vyřešilo :)

                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 14.10.2009 9:21

Vidite. Netreba hned brat tu najhorsiu variantu. Inak perfektna zamienka na jar spravit druhe jazierko!...a nakoniec vsetko zle bude na nieco dobre.

                     
host - 232.98 (?), 15.9.2009 21:01

Tak pokračuji v měření. Na noc jsem vypnul čerpadlo a úbytek cca 0,8 cm, ráno jsem vše zase zapnul. Za celý den pak úbytek 1,9 cm.

Takže jeden den 7 mm, druhý 19 mm - fakt tedy nevím. No nic, budu pozorovat dál.

Celkem mě mrzí, že se tu nikdo další moc konkrétně nevyjádřil, to to nikdo neměří?

                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 15.9.2009 21:07

jestli to je úbytek cca 2 cm za den, tak je to dost a bude to v "igelitu" kolem bazénku

                     
jiřikz - (26) - 209.64 (?), 15.9.2009 21:22

když to všichni budete měřit tak se z toho zblaznite, měl jsem stejny problém taky sem si myslel že mám někde diru ale byl to pravy opak kameny ktere mám na břehu jezirka a v potučku přes den se nahřaly a byl problem na světě mam jezirko velke 48m2 jižni strana bez jakevkoliv clony, maly 3 m potuček a 4 m3 fontanu ktera střika do 1,5m vyšky a co 3 dny musím dopouštet vodu  což děla 2,5cm vody což je dost na takovou plochu, jinak tento problém vyřešite hladinovym spinačem.

                     
host - 232.98 (?), 18.9.2009 18:34

Měřil jsem hladinu několik dní, bohužel do toho zapršelo.

Jaku už jsme psal, první den 7 mm, druhý 19 mm, pak dokonce 23 mm, do toho zapršelo, ale dnes od rána ubyl jen 1 mm.

Začínám věřit, že jde opravdu o odpar a vyfoukání větrem, jinak by snad ubývalo +- stejně.

Chová se vám to stejně?

                     
host - 232.98 (?), 20.9.2009 23:03

Tak za poslední dva dny je ztráta 0,2 a 0,3 mm za den - a to začalo zase svítit sluníčko.

Tak fakt nevím, díra to asi nebude. Pokud se úbytek zvětší při doplnění hladiny, pak asi bude problém někde se vzlínavostí vody, pokud úbytek bude stejný, tak jde o odpar. Jen mě mate ten rozdíl, jeden den skoro 2 cm, druhý jen pár milimetrů.

                     
host - 123.112 (?), 21.9.2009 1:04

Mám jezírko s plochou cca 8 m2 a před lety, když bylo nové, jsem byl také znepokojen úbytkem vody. Trvalo to jen do chvíle, než jsem si představil stejně velkou louži a vzpoměl si, jak dlouho trvá, než se vypaří. Potůčky, vodopády a fontány odpar samozřejmě výrazně zvětšují.
Pro hrubý test zkuste vedle jezírka postavit kbelík s vodou. Pokud bude odpar řádově stejný, nemusíte mít obavy z propíchnuté folie. Doplňování vody do jezírka je běžná věc, odpar je opravdu značný i rostlinami, zvláště za teplých nebo větrných dnů. Jezírko není rybník nebo jezero v přírodě, kam nějaká voda vždy přitéká. J.L.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika