Účinnost štěrbinového filtru



márabedřich - (34) - 252.26 (?)
18.6.2012 15:12

Tak se ukázal další problém. Jde o to, že mi síto, cca po 15-20 dnech začne zarůstat. Na spodní straně se utvoří nějaká řasa a síto ztrácí propustnost. Stačí síto vyjmout, párkrát ho přejet kartáčkem a zase je vše v pořádku. Musí se to čistit i u filtrů kupovaných??? Pochopitelně dotaz, jak se toho zbavit???

Zarůstání síta
Zarůstání síta
když to funguje
když to funguje
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

         
host - 4.7 (?), 30.4.2012 8:55

Co sa tyka roznych materialov na filtraciu,...asi by bolo elegantnejsie ist do nejakych matrosov, co su dostupne za velmi dobru cenu. Napriklad sietka na okna je velmi efektivna uz na malinke chumaciky rias, dobre sa cisti ale nezachyti castice pod asi 1 mm. Textilia biela na zahony uz je podstatne jemnejsia a splni tie najnarocnejsie poziadavky (mozno). Horsie sa cisti, ale ide to... vraj sa da prat no neskusal som. Ak by sa filtracia zkombinovala z tych dvoch vrstiav a nasledoval by filtracny molitan, asi by to mohlo fungovat. Je mozno lepsie ist do takychto dostupnych materialov ako do nejakych cenovo narocnych nerezovych sit a potom zistit, ze sa to upchava, alebo nestiha a podobne. Tieto materialy su za par eur, Daju sa vymenit. 

         
mac.kral - (15) - 71.185 (?), 30.4.2012 9:23

Je to tkaná, kovová technická filtrační tkanina, asi 250 mic, objednal jsem si 4 kusy, nastříhali mi to na požadované rozměry a jeden kus i s dopravou vyšel tuším na 250Kč. Jak píše kolega níže, použít ty síťky proti mouchám, no nevím to jsou moc velká oka když nezachytí menší než 1mm. To je špatně, když se dá sehnat za slušné peníze filtrační tkanina, proč tam dávat nefunkční síť i když je levná.

            
host - 4.7 (?), 30.4.2012 9:50

Pretoze ucinne filtre s 250 mikronov sa lahko zapchaju. Ten 1 mm je odhad, mozno je to len polovica, neviem. Pri skuske co prejde som testoval vypust z tlakoveho filtra (hnusna hneda voda) a sietka na okna zachytila asi polovicu materialu, co nie je tak zle, Skusim este kombo s bielou textiliou. Ta sa dokonca vraj osvedcila aj v bazenovej filtracii. Mna laka aj to ze z takych tkanin si mozem urobit tasky ci vrecia a tie pouzit na ucinnu filtraciu napr pri vysavani.

      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 1.5.2012 13:07

Václave ten filtr vypadá moc dobře, může se zeptat, jaký na tom máte průtok? Mě podle fotek přijde, že tam té vody je o malounko více, než by bylo ideální  - a že Vám proud vody zasahuje prakticky až na konec síta - z té fotky to není úplně patrné

         
mac.kral - (15) - 48.25 (?), 2.5.2012 20:21

Zdravím, no nejprve jsem měl malý průhyb síta a hodně vody přeteklo do odkalovací komory. Musel jsem udělat větší průhyb a už to šlo, ale po 24 hod. ta odkalovací komora přece jenom nakape a musím jí vypustit.Také proto jsem tam pro jistotu udělal bezpečnostní přepad, jelikož je to instalované na chalupě, takže kontrola probíhá jedenkrát týdně a kdyby se to ucpalo tak si vypustím jezírko. K čerpadlu: Careta 6000, myslíte že mám zmenšit průtok? Jedině asi ňákým ventilem? Nebo nevím jak jinak.

            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 8.5.2012 10:12

Zmenšovat průtok je vždycky škoda, spíš bych si zkusil pohrát s prohnutím síta. Podle fotek mi připadá, že tu první část máte relativně dost svislou, a voda se přes ní valí, aniž by touhle částí síta procházela.
Přikládám pár fotek podobného filtru, pro porovnání dopadu vody na síto mezi tímhle a tím Vaším. Podotýkám, že výkon čerpadla je tady vyšší než u Vás, i když to tak nevypadá. Voda se "vsakuje" hned na začátku síta.
Samozřejmě máte použitý trochu jiný materiál síta, ale myslím, že by to mělo fungovat podobně. Ta poezie tohodle typu filtru je v tom, že síto se vlastně čistí samooplachem - a pokud bude celé trvale zaplavené, rychle se ucpe.
Bezpečnostní přepad by měl mít každý správný filtr - filtr musí být připraven na tu nejhorší možnou shodu náhod - protože právě ta vždycky nastane :)




               
mac.kral - (15) - 48.25 (?), 11.5.2012 17:09

Díky, chápu, zkusím to poladit, asi navařím na přepad kus plastu aby to tlačilo vodu hned na síto. Uvidíme jak to dopadne.Ještě jednou díky za radu.

V.

                  
márabedřich - (34) - 252.26 (?), 18.6.2012 15:12

Tak se ukázal další problém. Jde o to, že mi síto, cca po 15-20 dnech začne zarůstat. Na spodní straně se utvoří nějaká řasa a síto ztrácí propustnost. Stačí síto vyjmout, párkrát ho přejet kartáčkem a zase je vše v pořádku. Musí se to čistit i u filtrů kupovaných??? Pochopitelně dotaz, jak se toho zbavit???

Zarůstání síta
Zarůstání síta
když to funguje
když to funguje
                     
host - 4.7 (?), 18.6.2012 15:44

Mate to v tme? Ak ano, potom bude potrebne mat 2 sita, alebo si dat tu robotu a kazdy tyzden vycistit a filtrovanie prerusit.

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 18.6.2012 16:21

Do filtru nesmí jít světlo, musíte to přiklopit nějakým víkem. Jinak buďte v klidu, děje se to i u sít komerčních filtrů, ta řasa je schopná na světle vyrůst a zalepit třeba i elastický pás u Biotecu Screenmatic, který se otočí 3x do hodiny.
Čistěte to mechanicky, pokud by to nešlo, a máte ten pás z nerezu, pomožte si buď saponátem, nebo peroxidem

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika