Subio a Blanketweed



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?)
28.8.2009 14:14

reakce na příspěvek 232.98 (?), 27.8.2009 20:59  :

Příliš na jezírko pospícháte, dejte mu chvilku času, ať se zkusí stabilizovat. Chápu Vaši potřebu jezírko pomoci nějakou činností. Tím přípravekm od Subia jste tomu určitě neuškodil, můžeme diskutovat o přínostu vzhledem k vynaložené částce, u toho duruhé přípravku nevím, tam netuším, co to vůbec je.

Co se přípravku od Subia týče, slyšel jsem o něm hodně, sami ho v pár nádržích zkoušíme, zatím ale bez viditelných výsledků - čímž nechci říci, že nefunguje, ale u nás se zatím vliv tak, jak ho popisují, neprojevil. Běžně měřené veličiny (pH, NOx, POx, kyslík) jsou stále stejné, okometricky je voda pořád stejná, vláknitá řasa vesele roste.  Možní by to chtělo nějkou opravdu velmi špinavou nádrž, aby se ten efekt projevil více

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
host - 232.98 (?), 27.8.2009 20:59

Tak dneska je jezírko cca týden (necelý) po mé první aplikaci. Řasa na kamenech u břehu se zažala znovu tvořit, ale naštěstí ne moc. Voda je zakalená, na dno bohužel nevidím.Tedy ráno částečně ano, když tam dopadá slunce, jinak odpoledne už ne.

Opakoval jsem pouze aplikaci Subia, Blanketweed zatím nebudu dávat. Také jsem vypnul trvale UVC lampu.

Bohužel zrovna mám trochu problém se ztrácením vody přes kaskádku, denně cca 70 litrů, nevím, jak se dopouštění projeví, každopádně dneska jsem vodu pustil místo kaskádky jen hadicí a nechal padat do jezírka, než se to opraví.

Ano jsem nedočkavý, moje krédo není se utěšovat, že někdo má něco horší, že je to dobré. Naopak, nejlepší jsou mým vzorem a toho se v životě snažím dosahovat (odměna je sladká, ale mnohem více se člověk dočká zklamání, nesnáším však průměrnost).

Nejvíce mi vadí, že nevím co se v mém jezírku děje. Historie:
- napuštění, krásně čistá voda, přidány starovací bakterie Gardena
- krásně čistá voda, začíná se tvořit řasa na fólii, kačírku u břehu v mělké zóně
- krásně čistá voda, nasazení 10 malých rybek, řasa se mechanicky odstranila, zakalení za pár hodin pominulo
- řasa roste, aplikace Subio, o den později Blanketweed
- voda se zakalila, řasa se asi pomalu rozpouští
- voda je dost kalná, po necelém týdnu aplikuji znovu Subio, vypnuta trvale UVC lampa
- řasa se opět trochu tvoří, smetákem odstraněna, voda stále kalná

Může mi nějaký odborník popsat, co se v jezírku děje. Blanketweed neměl řasu zabít, pouze ji pomalu likvidovat a nedopustit růst další. Voda se neměla zakalit. Je to tedy ze Subia. Co se děje, co mi kalí vodu? 

Opravdu mám stále čekat - jak dlouho, problém není, že jsme nedočkavý, ale že nevidím žádné zlepšení. Co když budu měsíc čekat a nic?

Ještě mě napadlo vodu vyměnit - je to cca 1800 litrů, není to žádný problém. Ale co pak. S vypuštěním zničím i bakterie Subiuo, nebo tam zůstanou a budou pracovat i v nové vodě?

Prostě mnoho otázek totálního amatéra, jen se učím (a snad i poučím). Možná jsme měl nechat trochu řasy na mělčinách a mít krásnou křišťálovou vodu, možná, možná, možná

Velmi uvítám každou radu co dělat - ale i s odůvodněním. Mám čekat - proč, co se má stát, jak poznám, že vše probíhá správným směrem?

Moc děkuji těm, co mi chtějí pomoc svou radou, zkušeností a trochu se rozepíší co dál, co se asi bude (nebo mělo) dít.

Ale na druhé straně asi je pravda, že si tím každý musí projít, holt praxe je praxe, to člověk nevyčte.

Budu se těšit na Vaše rady.

                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 27.8.2009 23:36

neporadím ale stačí si přečíst Váš příspěvek a člověk má z vás žaludeční nervozu :-)))

chcete vše HNED, měsíc v životě jezírka je prostě velmi krátké období a to hlavně po jeho založení, máte ho osázené rostlinama? nesplachuje se Vám do jezírka deštěm hlína ze břehů? 1800litrů a deset ryb? to je moc, mám 33m3 a ryb asi 30, můj názor je že řasa je v jezírku vždy, nikdy se jí nezbavíte na 100%, zkuste perloočky jak tu někdo někde radil

co se bude dít Vám nikdo neřekne protože každé jezírko je jiné, jak umístěním na slunci, tak vodou jakou používáte, tak jeho tvarem, filtrací a její silou, atd atd. pozorujte, nespěchejte, užívejte si jiných starostí než pracovních (mě to velmi pomáhá)

ke ztrátě vody - jak máte udělanou kaskádu? fólie a na ní kameny? nedávno se mi taky ztrácela voda, stačil malilinký překlad fólie v potůčku pod kamenem který klesl tíhou kamene níž a denně se ztrácelo i 500 litrů

                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 27.8.2009 23:39

ještě na jedno jsem si vzpoměl

včera jsem koupil ze zvědavosti Subio, zítra ho aplikuji a dám časem vědět co jsem vypozoroval já po pár týdnech, i když ono stačí jen to, že se ochladí s příchodem podzimu a vše je zas jinak než by to probíhalo v parném létě ;-)

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 28.8.2009 14:14

reakce na příspěvek 232.98 (?), 27.8.2009 20:59  :

Příliš na jezírko pospícháte, dejte mu chvilku času, ať se zkusí stabilizovat. Chápu Vaši potřebu jezírko pomoci nějakou činností. Tím přípravekm od Subia jste tomu určitě neuškodil, můžeme diskutovat o přínostu vzhledem k vynaložené částce, u toho duruhé přípravku nevím, tam netuším, co to vůbec je.

Co se přípravku od Subia týče, slyšel jsem o něm hodně, sami ho v pár nádržích zkoušíme, zatím ale bez viditelných výsledků - čímž nechci říci, že nefunguje, ale u nás se zatím vliv tak, jak ho popisují, neprojevil. Běžně měřené veličiny (pH, NOx, POx, kyslík) jsou stále stejné, okometricky je voda pořád stejná, vláknitá řasa vesele roste.  Možní by to chtělo nějkou opravdu velmi špinavou nádrž, aby se ten efekt projevil více

                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 29.8.2009 14:52

na jejich stránkách v referencích mají nějaké fotky a tam to aplikovali na opravdu zaneřáděnou nádrž, která měla problém s padajícím listím myslím a tam ty výsledky určitě budou mnohem lépe viditelné

já zrovna v jezírku vidím pěkně na dno takže také neočekávám nějaký zázrak ale zkusit jsem to musel :-)))  

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika