Skimmer Oase AquaSkim 40



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?)
13.6.2012 21:20

Záleží, jak máte seřízený plovák skimmeru, u menších výkonů čerpadla je to citlivější. Máte ale pravdu, že třeba u Aquamaxu 8000 je sání z hladiny i ze dna současně tak trochu zbožným přáním. Větší výkon je prostě lepší, tady nejde o nějakou biochemii filtru - platí čím větší (reálný) výkon čerpadla, tím lepší sběr nečistoty přes skimmer.
K poznámce ... ale ta horní část skimmeru co jsem od oase objednal plave cca 3mm nad vodou :-(- asi to mam moc navolno a ke vsemu asi slaby vykon cerpadla - aby to trosku nacuclo dolu. - Zkuste potopit plovák skimmeru rukou tak, aby dolehl na košík, vyplave Vám pár bublinek vzduchu, myslím, že tam máte vzduch.. Do samotného košíku hoďtě nějaký velký valounek jako závaží, aby košík vždy dosedl na hrdlo skimmeru.   V případě, že máte slabší výkon čerpadla, nastavte pracovní výšku skimmeru tak, aby obvyklá hladina vody byla jen 3-5 cm nad hranou košíku skimnmeru. Pokud ani tohle nepomůže, je třeba většího výkonu na čerpadle (což nemusí nutně znamenat nákup nového čerpadla)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   
LukysCz - (26) - 164.13 (?), 20.6.2011 18:39
Tak tady mám nějaký fotky skimmeru, už jen potřebuji dodělat košík protože zmetek pořád plave tak tam musím nalepit nějaký závaží. Už teď tam sou hřebíky :D sice neplave ale že by semu nějak chtělo podvodu to ne :D Potřebné věci pro výrobu: KG redukce 160 na 110mm, špunt na KG trubky 110mm, Hadicový trn(v mám případě pravoúhlý), Nerezová pásovina(50cm na přidělání na lávku), nerezový šroub(doporučil bych aspoň 2 ale měl sem krátkou pásovinu tak sem to musel chytit jen na 1), 2x nějakou plastovou maticy na přichycení hadicového trnu(použil sem nějaké 2 co sem doma našel, trochu sem musel obě odzrézovat aby šli našroubovat tak abych měl větší plochu matice u té ucpávky a taky aby se mi tam na ten závit vešli :D, 1x 16cm misku pod květináč + 15cm květináč-na výrobu koše(můžete použít i 16cm květináč bez podložky ale nevím jestli najdete tak mělkej a aby se zužoval kvůli přítoku vody do skimmeru. Kdyby někdo potřeboval nějakou jinou fotku(pohled na skimmer)stačí napsat


Košík
Košík
      
host - 150.109 (?), 3.6.2012 22:16
Mohl bych poprosit o délku mezi spodní části až spodní část nasávacího koše a velikost koše mám hladinu 90 cm stačí my tento skimer? Děkuji za reakce
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 4.6.2012 8:52

Pokud se Vám jedná o maximální pracovní hloubku, tak 90cm je už příliš, skimmer by bylo nutné prodloužit, a nebo nastavit do výšky. Rozměry viz obrázek


      
host - 57.149 (?), 12.6.2012 11:28

Nemáte to už zapojené? Jak to funguje? Nebo i foto ideálně.

Díky

Pavel

         
host - 177.97 (?), 12.6.2012 20:49

Tak ja nevím co je špatně ale ta horní část skimmeru co jsem od oase objednal plave cca 3mm nad vodou :-( - asi to mam moc navolno a ke vsemu asi slaby vykon cerpadla - aby to trosku nacuclo dolu.

            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 12.6.2012 22:34

Tenhle skimmer potřebuje dost velký výkon čerpadla. Měl jsem ho napojený na čerpadlo 8.000 s hadicí 32 a sotva to fungovalo. Předělal jsem to na průměr 40 a už to běhá dobře. Že bych k tomu ale připojil ještě sání od dna, tak o tom si můžu nechat jen zdát (trochu si to přisává, ale přepínač na čerpadle musí být nastaven na "zavřeno").

               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 13.6.2012 21:20

Záleží, jak máte seřízený plovák skimmeru, u menších výkonů čerpadla je to citlivější. Máte ale pravdu, že třeba u Aquamaxu 8000 je sání z hladiny i ze dna současně tak trochu zbožným přáním. Větší výkon je prostě lepší, tady nejde o nějakou biochemii filtru - platí čím větší (reálný) výkon čerpadla, tím lepší sběr nečistoty přes skimmer.
K poznámce ... ale ta horní část skimmeru co jsem od oase objednal plave cca 3mm nad vodou :-(- asi to mam moc navolno a ke vsemu asi slaby vykon cerpadla - aby to trosku nacuclo dolu. - Zkuste potopit plovák skimmeru rukou tak, aby dolehl na košík, vyplave Vám pár bublinek vzduchu, myslím, že tam máte vzduch.. Do samotného košíku hoďtě nějaký velký valounek jako závaží, aby košík vždy dosedl na hrdlo skimmeru.   V případě, že máte slabší výkon čerpadla, nastavte pracovní výšku skimmeru tak, aby obvyklá hladina vody byla jen 3-5 cm nad hranou košíku skimnmeru. Pokud ani tohle nepomůže, je třeba většího výkonu na čerpadle (což nemusí nutně znamenat nákup nového čerpadla)

                  
host - 150.109 (?), 17.6.2012 11:37
Mám ten samý problém, čerpadlo Jebao 10 000 a sání ze dna je zcela uzavřeno.Co je tady lepší, zběr ze dna nebo ze skimru, obojí je ideál to by znamenalo pořídit si čerpadlo 12 000 -13 000 L.a snad by to bylo dobré
            
host - 57.149 (?), 6.8.2012 16:28

Nekde tady v diskuzi padlo (nemuzu to dohledat), že primo v prodejne zakaznikovi doporucili do te plovaci hlavy navrtat nekolik direk... je to mozne? nebo jsem to spatne pochopil?

               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 6.8.2012 21:25

Přidal jsem hadici průměr 40 i na výstup z čerpadla a je to ještě lepší. Dokonce jsem si mohl dovolit i maličko otevřít sání přímo na čerpadle. Do skimru jsem přidal pár kamínků a funguje to O.K. Vrtat dírky do plovací hlavy asi nemá moc smysl. Je lepši ji trochu zatížit.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika