Skimmer F540



host - 61.15 (?)
3.7.2010 20:47

Děkuji, tak trošku jsem se obával, že to napíšeteJe mi jasné, že při dnešních cenách jsou tři tisíce na zakoupení kvalitniho výrobku asi opravdu málo. Vím, že se to tady v diskuzích už určitě probíralo, nicméně, kdyby měl někdo nápad jak vyrobit výše zmíněný skimmer a chtěl se o něj podělit s ostatními tak bych to možná nejen já velice uvítal.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 61.15 (?), 1.7.2010 22:09, zobrazeno: 4568x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost se skimmerem F540 od firmy Heissner. Výrobek prodávají v OBI za cenu 2400kč. Prodavačka mi tam moc neporadila a na přibaleném letáku jsou v podstatě jen informace o příkonu 40W, průtoku 2500l/h a zřejmě optimální velikost vodní plochy 25m což je v podstatě velikost mého jezírka. Nemáte někdo představu o tom jestli skimmer funguje a má cenu ho za ty peníze kupovat, nebo se dá za podobnou sumu sehnat něco lepšího???  Mám jezírko nedaleko velikých olší, takže je pro mě otázka skimmeru naprosto zásadní.  Za případné odpovědi děkuji. Luboš.

   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 2.7.2010 9:06

Typ plovoucího skimmeru, co uvádíte, je podle výkonu čerpadla a velikosti koše vhodný pro menší nádrže, s malým množstvím velkých nečistot - což použití ve Vašem jezírku s olšemi okolo jeho použití prakticky vylučuje.
Pokud jej přeci jen pořídíte, bude fungovat tak, že při spadu listí (květů) se Vám košík během velmi krátké doby (řády hodin) ucpe, čerpadlo ze skimmeru vypumpuje vodu, celý skimmer vyplave nad hladinu. Pak lze jen doufat, že motor skimmeru má nějakou ochranu proti běhu na sucho - v tu chvíli už totiž nebude ve vodě.
Pokud jej budete používat na sběr pylu, prachu atd, tak bude víceméně funkční, na listí ale potřebujete významně větší zařízení

      
host - 61.15 (?), 2.7.2010 19:43

Děkuji za fundovanou odpověď. Mohl by jste mi prosím poradit zda je možné někde na trhu sehnat skimmer, kerý by zvládl posbírat listí z hladiny nádrže o velikosti cca. 25m2 a objemu 18m3, který by byl za přijatelnou cenu 2-3.000kč? Děkuji L.

         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 3.7.2010 8:59

Za uvedenou částku skimmer, který posbírá významnou část listí z hladiny o ploše 25m2 a nebudete ho muset každou druhou hodinu čistit,  nepořídíte, asi by se dal za tuhle částku +- sestrojit svépomocí. Zásadní pro Vás bude ( tedy pokud se potýkáte s velkým množstvím listí) objem košíku, výkon čerpadla bude až druhotný

            
host - 61.15 (?), 3.7.2010 20:47

Děkuji, tak trošku jsem se obával, že to napíšeteJe mi jasné, že při dnešních cenách jsou tři tisíce na zakoupení kvalitniho výrobku asi opravdu málo. Vím, že se to tady v diskuzích už určitě probíralo, nicméně, kdyby měl někdo nápad jak vyrobit výše zmíněný skimmer a chtěl se o něj podělit s ostatními tak bych to možná nejen já velice uvítal.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika