Vezměte si jen, kolik metráků jezírkové folie se spotřebuje na stavbu jezírka :-)), plovoucí ostrov lze samozřejmě vyrobit i z organických materiálů, podobně jako činí indiáni na plovoucích ostrovech na jezeře Titicaca, problém je asi jen v tom, že se jezírko díky odehnívajícímu materiálu promění v nádrž se zahnívajícím organickým materiálem.
Indiáni na jezeře titicaca nevytváří "věčné ostrovy", aby na nich mohli žít celý život , je nutné aby pilní Aymarové několikrát ročně dosekávali nový a nový rákos a pokládali další a další vrstvy, aby nahradili ty zespoda odehnívající :-)).
Hnití spodních vrstev jim nevadí - ostrovy se lehce pohybují a Titicaca je ohromné. Voda je odplaví. Pokud tedy vlastníme jezírko dostatečné velikosti, je to zajímavé, přírodě blízké řešení . Prošlápnutí plochy ostrova a zaboření nohy do hnijích vrstev rákosu je prý nezapomenutelným zážitkem . Podotýkám, že hnití rákosu je podstatně pomalejší, než by tomu bylo u nás díky nízké teplotě vody v jezeru Titicaca, ta je v ročním průměru těsně nad 10 stC.