Netočí se vrtulka fontánky



onakvee - (16) - 231.213 (?)
10.5.2009 22:14

Zdravim,


Predpokladam ze mate taky motorckek co sa najviac pouziva, cize pracuje na elektromagnetickom principe resp. valcek z vrtulkou zasunuty v takej akoby dutine.Pokial ste sa az k tomu dostal

Ja mam uz druhy typ takehoto motorceka a pri obo dvoch sa dal cely rozobrat (teda jadro-oska, valcek z vrtulkou)

a oba dva su osadene tym istym systemom.Valcek v ktorom je dierka v ktorej je zasunuta oska.Na osku sa nasuvaju na oba konce gumove valceky ktore drzia osku reps. ju centruju.

U toho prveho mojho motorceka bol problem v tom, ze oska bola kovova a ked motorcek stal (lebo som ho spustal cez casovac) tak oska zacala chytat hrzdzu, ktora zabranovala toceniu valceka na oske.  Tak som ju musel kazdu chvilku cistit.Tiez sa mi na samotnom valceku chytala taka biela hmota (myslim, ze to bol vodny kamen) tak to som cistil jemnym smirglom.Na koniec mi aj tak prestal ten motorcek ist (vydrzal tusim 3 sezony).

Myslim ze bol problem v tom, ze motorcek som mal napojeny na zmienovany casovac co mu nerobilo dobre ked stal.Ked bol pusteny non-stop tak sa nezasekaval.

Teraz som trocha viac zainvestoval a mam 2.hu sezonu cerpadielko znacky ALKO a musim si zaklopat, ze nemusim nic cistit vsetko je v pohode.Ja ho pouzivam na tahanie vody z filtracie do kaskady teda ide non-stop.

Doporucujem na zimu cele zariadenie vytiahnut z vody, aby sa predyslo pripadnemu zachytavaniu necistot na sucasti motorceka.

Dufam,  ze Vam tymto nejako pomozem.Pokial nebude nieco jasne staci sa opytat a pokial bude treba, som ochotny ten svoj motorcek rozobrat a pofotit jeho sucasti a hodit sem fotky.

Vela stasia

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 97.136 (?), 10.5.2009 15:46, zobrazeno: 5736x

jako vždy jsem zapnul fontánku v jezírku a nic. Tak jsem co šlo vyčistil, jak plastový obal, tak samotný motorek, ono na něm tedy moc čistit nejde, je to celé zatavené. No a zjistil jsem, že vrtulka v tom čepadlu se bez problémů otočí, pokud jí otáčím třískou, jen asi o 350 stupňů, pak to jde velice ztuha, jako by osička byla náhle uložená v gumě a po tom co tento bod překonám opět mohu udělat necelou otáčku. Netušíte jak tomu pomoci aby zase fontánka fungovala, je jen 2 roky stará, letos jede teprve adi jen 14 dnů. Je to O.K. MWS 1000. Zkoušel jsem nastavit vrtulku do obou krajních poloha by jako měla čas na rozběhnutí se, ale po zapojení do zásuvky se stejně ani nehne.

   
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 10.5.2009 21:37

nevím tedy jak to vypadá ta vaše fontánka jak to nazýváte ale asi je to klasické čerpadýlko

ta vrtulka má odpor v každém takové, protože je tam vlastně magnet, zkuste ji vytáhnout a pročistit, každé jaro motorky rozeberu a vytáhnu tu hřídelku s vrtulkou a vyčistím vnitřek vatičkou do uší nebo něčím podobným čím se to dá prošťouchnout :-) pak i vrtulku a pohoda ale už jsem viděl, zřejmě vlivem každodenního vypínání, kdy to známá vypíná na noc i prasklý ten magnet okolo a pak je čerpadýlko po smrti.

   
onakvee - (16) - 231.213 (?), 10.5.2009 22:14

Zdravim,


Predpokladam ze mate taky motorckek co sa najviac pouziva, cize pracuje na elektromagnetickom principe resp. valcek z vrtulkou zasunuty v takej akoby dutine.Pokial ste sa az k tomu dostal

Ja mam uz druhy typ takehoto motorceka a pri obo dvoch sa dal cely rozobrat (teda jadro-oska, valcek z vrtulkou)

a oba dva su osadene tym istym systemom.Valcek v ktorom je dierka v ktorej je zasunuta oska.Na osku sa nasuvaju na oba konce gumove valceky ktore drzia osku reps. ju centruju.

U toho prveho mojho motorceka bol problem v tom, ze oska bola kovova a ked motorcek stal (lebo som ho spustal cez casovac) tak oska zacala chytat hrzdzu, ktora zabranovala toceniu valceka na oske.  Tak som ju musel kazdu chvilku cistit.Tiez sa mi na samotnom valceku chytala taka biela hmota (myslim, ze to bol vodny kamen) tak to som cistil jemnym smirglom.Na koniec mi aj tak prestal ten motorcek ist (vydrzal tusim 3 sezony).

Myslim ze bol problem v tom, ze motorcek som mal napojeny na zmienovany casovac co mu nerobilo dobre ked stal.Ked bol pusteny non-stop tak sa nezasekaval.

Teraz som trocha viac zainvestoval a mam 2.hu sezonu cerpadielko znacky ALKO a musim si zaklopat, ze nemusim nic cistit vsetko je v pohode.Ja ho pouzivam na tahanie vody z filtracie do kaskady teda ide non-stop.

Doporucujem na zimu cele zariadenie vytiahnut z vody, aby sa predyslo pripadnemu zachytavaniu necistot na sucasti motorceka.

Dufam,  ze Vam tymto nejako pomozem.Pokial nebude nieco jasne staci sa opytat a pokial bude treba, som ochotny ten svoj motorcek rozobrat a pofotit jeho sucasti a hodit sem fotky.

Vela stasia

      
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 10.5.2009 23:13

já nechávám čerpadla hozená v jezírku přes zimu, samo v hloubce, je to myslím lepší než aby někde nějaká nečistota zaschla a pak to nejelo a taky ta pryskyřice, v které jsou někdy části zalité by se mohla rozeschnout

         
host - 97.136 (?), 10.5.2009 23:43

dvě zimy trávila moje fontánka v kbelíku s vodou ve sklepě, přesně tak to psali v návodu, musí být stále ponořené, před rokem jsem ho jen dal do jezírka je fungovalo, letos, jak píšu na jiném místě, po narovnání O kroužku jelo asi 14 dnů.

      
host - 97.136 (?), 10.5.2009 23:40

takže i vrtulku se mám pokusit vytáhnout? Osičku jsem veku měl již před 14 dny, to se mi nechtělo rozběhnout po zimní odstávce, ale to bylo tím, že skluznul O kroužek a vlastně bránil vrtulce v točení a jak jsem sundal ten kryt tak se mi to vytáhlo i s osičkou, vrtulka zůstala na svém místě. Smontoval jsem, usadil správně O kroužek a fungovalo až do dnešního dne.Tehdy i dnes je osička čistá a problém s bodem kdy vrtulka začne překonávat velký odpor je i když mám osičku venku.

Hledám náhradu a vzhledem i parametry úplně stejné se prodává pod názvem pondovario 1000 tak vypadá i to moje O.K.

         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 11.5.2009 8:49

Tohle čerpadlo je od značky pontec, a v hobby marketech se prodává pod jiným obchodním názvem. Pokud neběží jak má, a je mladší než 2 roky, zkusil bych jej vyreklamovat tam, kde jste ho koupil. U nás to řešíme obvykle výměnou za nové čerpadlo, za ten pokus to myslím stojí. Te´d si nejsem jistý, jaké oni mají záruční podmínky, na pontec jsou 3 leté

            
host - 133.2 (?), 11.5.2009 9:59

zkusím zda podle zákonů schválnosti nechybí právě ten doklad, ale to by opravdu musela být záruka tři roky, to možná je i napsané na krabici, nevím jak je to když to není vyznačeno na dokladě protože u nás je zákonem jen dvouletá. Kupované, jak tak koukám do galerie fotek je někdy 5.4.2007. To jsou dnes výrobky, udělají aby přežily záruku.

Co ten pontec, je lepší nebo je to ze stejné čínské fabriky? Nebo bude lepší AL-KO SP 700 u kterého píší o nějakém keramickém uložení hřídelky. Ale má jen 650 litrů průtok, jezírko máme cca 1100 litrů jak jsem měřil na vodoměru při napouštění.

               
onakvee - (16) - 231.213 (?), 11.5.2009 17:53

Ako som vyssie spominal, mam teraz ALKO a som spokojny (zatial), ja doporucujem to.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika