Mechanicko-kořenový filtr



host - 219.11 (?)
5.7.2012 12:20

ještě jedna věc... přepad u mechanického filtru bude řešen tak, že když se ucpe, poteče rovnou do jezírka, blbě jsem to nakreslil. Tak mám v plánu zamezit tomu, aby se do kořenové čističky dostávala voda absolutně znečištěná

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 219.11 (?), 5.7.2012 12:17, zobrazeno: 6509x

Ahoj, pokusil jsem se nakreslit tento filr, takto bych si to představoval (nemám mnoho místa, proto musím udělat tu kořenovou čističku takhle na dvakrát) Jde mi hlavně o to aby to bylo co nejekonomičtější Rozměry nádrží budou podobné. odhadem 70-80cm na délku, kolem 40ti na výšku a 40-50 na šířku, jezírko má 2x4 metry. Třeba ten můj nákres poslouží i někomu jinému jako inspirace :-)

Mé hlavní dotazy:
1) Co je na tom špatně?
2) Kam případně vložit vzduchování
3) Čím naplnit mechanický filtr
4) jak osázet Kořenový filtr

filtr
filtr
   
host - 219.11 (?), 5.7.2012 12:20

ještě jedna věc... přepad u mechanického filtru bude řešen tak, že když se ucpe, poteče rovnou do jezírka, blbě jsem to nakreslil. Tak mám v plánu zamezit tomu, aby se do kořenové čističky dostávala voda absolutně znečištěná

   
lotusek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 44.59 (?), 5.7.2012 12:34

Prvni komoru u mechanickeho filtru bych uplne vypustil a privod vody z cerpadla bych umisti do spodni casti filtru. Mozna je zbytecny aby mechanicky filtr obsahoval tolik komor. Jinak bych do prvni komory dal kartace ktere jsou bezne dostupne ve specializovanych obchodech. Dalsi komory bych plnin tim co by me prislo pod ruku :) JInak vzruchovani by se melo davat do biologicke casti filtru. Ve vasem pripade bych vzduchovani asi ani nedaval, popripade posledni komoru mechanickeho filtru naplnit nejakymi biomolitanem a tu pak vzduchoval. Odkalovani u korenove cisticky je dle meho nazoru zbytecne, navic vam koreny stejne brzo prorostou az do samotenho potrubi odkaleni a to se vam pak ucpe lepsi budete mit kdyz si navrhnete korenovou cisticku tak aby bylo mozne ji jednou za dva tri roky vycistiti.

      
host - 219.11 (?), 5.7.2012 12:51

No čerpadlo nemám moc silné, utlačilo by ten sloupec vody? Nebo to vyjde pro to čerpadlo na stejno a je jendo jestli tlačí do výšky hadicí nebo zkrz vodní sloupec?

   
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.249 (?), 5.7.2012 14:21

Domalujte si do obrázku hladinu ustálené vody a zjistíte, že pokud se zhorší průtok poslední komorou (což je u kořenovky zcela normální), voda vám přes prostřední komoru prostě vyteče. Takhle to nelze.

      
host - 219.11 (?), 5.7.2012 16:55

Napadlo mě, že by to šlo vyřešit přepadama, který by spojovali ty dvě nádrže a kdyby se kořenovka ucpala, přepadem by to uteklo do jezírka, nebo máte namysli něco jiného?

         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 6.7.2012 18:22

Bezpečnostní přepady tam určitě udělejte, nebyl by jste první, komu vytekla voda z jezírka kvůli ucpanému filtru. Představte si tu nehloupější shodu okolností (ta totiž vždycky nastane), které by se Vašemu filtru mohla stát, a pak filtr upravte tak, aby se nestala.
Pak jedna všetečná otázka - myslíte, že dvou větším osázeným květináčům (a nemyslím to ironicky) se dá říkat kořenová čistírna?  Nebylo by pro Vás jednodušší použít klasické filtrační hmoty do DIY filtrů a těch pár rostlin, co se Vám tam vejdou, dát přímo do jezírka?

            
host - 219.11 (?), 6.7.2012 18:54

Jezírk vypadá takto (2m šířka, 4m délka) sprejem jsem vyznačil, kam mám v plánu umístit kameny (silikonem je slepím k sobě a udělám ohrádu do které nasipu kačírek a zasázím rostilny) a za ně dát ty rostliny, a pak bych tam přidal tu kořenovou filtraci mimo to jezírko ještě navíc, nebo myslíte že by ta kořenovka nepomohla vůbec? Pokud ne, tak jí dělat nebudu a udělám jednoduše filtr

Jezírko
Jezírko
               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 7.7.2012 8:59

Vodní rostliny dejte do jezírka, jak plánujete. Když už nic jiného, tak nádrž bude určitě lépe vypadat. A z plánového kořenového filtru udělejte filtr normální

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika