Koupací jezírka



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?)
4.5.2011 11:43

Ono tady srovnání s kořenovou čistírnou odpadních vod trošičku pokulhává. Ďábel je skryt v detailu - a zde je oním detailem různá úroveň koncentrace znečištění čištěné vody - u zahradního jezírka (extra špinavého) ani zdaleka nedosahujete hodnot "špinavosti" vyčištěné vody, protékající kořenovou čistírnou odpadních vod.
A druhá věc -  zkuste se zeptat někoho z ČOVek, co si o kořenových čistírnách myslí...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 24.4.2011 20:34

Přesně s tím souhlasím a již jsem to psal, filtrace v podobě filtračního jezírka tj. kořenová čistička je taky naprosto nevýhodná možná jako dopolňující filtrace, ale rychle se zanese zhruba za ty dvě sezony a je nefunkční a nedokázu si moc dobře představit každé dva roky čistit kořenovku pro takhle velké jezírko, protože je také velká. fakt dřina :-) (ale je levná na pořízení)

                  
host - 177.97 (?), 24.4.2011 20:34
Pisete ze voda je pruzracna jen ta rasa - myslim ze to je normalni. Uz jsem to tady jednou nekde psal - je to pomrene obvykle ze lide co maji vlaknitou rasu tak maji cistou vodu. Ve vodnim zahradnictvi v komoranech mne pani rikala ze k nim jezdi pro vlaknitou rasu do docistovacich jezirek z nejakeho bio - koupaliste. Pokud vas trapi pouze ta vlaknita rasa je reseni velmi jednoduche - dostatecne vykony filtr na mechanicke necistoty at uz domaci vyroby nebo komercni. Reseni je spousta osobne bych doporucil sterbinovy filtr - napr fiap, cetus - vykon 18 000l za hodinu je uz podle mne schopno zivit aspon dva skimmery, ktere vam od rasy pomuzou. Bohuzel komercne budovana jezirka jsou poradne draha zalezitost - ja mam jezirko 120m2 a v nakladech vcetne cerpadel a filtrace, rostlin atd jsem nekde na 150 000.
                     
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 24.4.2011 20:37

Nemyslím si že 18000l za hodinu pro 200m3 jezírko je dostatečný výkon.

   
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 23.4.2011 22:45

Mimochodem koukal jsem na to ja zmiňovaná firma řeší filtrace, to není nic jiného než prach obyčejná kořenovka a to nemůže fungovat dlouhodobě max. 2 když hodně tak 3 sezony.

      
host - 248.32 (?), 24.4.2011 19:18

Dobrý den a byl by ste schopný udělat si vlastní filtraci nebo ne??

         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 26.4.2011 9:33

Pro Lukáše Dvořáka - mohl by jste prosím nějak více popsat, jak se stav Vaší nádrže postupně v čase vyvíjel? Dále zkuste prosím popsat či schématicky načrtnout cirkulacio vody ve Vaší nádrži - zmíněná firma dělala tuším několik řešení
Věřte, že zasypání nádrže je opravdu ta poslední, dost extrémní možnost, a tak daleko ještě nejste

            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 3.5.2011 20:40

takovou plochu na koupání a rybky jsem si vždy přál, kořenovka je dobrý systém a vykopat ho je špatné řešení, ikdyž někteří tvrdí, že vydrží jen dvě sezony.proč se někteří lopotí s kořenovou čističkou odpadních vod?svou měrou by přispívala k čisté vodě a úspoře energie... kořenovka by se rozrostla a plnila svou funkci dobře... doplnit vhodnou filtrací a cirkulací vody, závidím tu vodní plochu...

               
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 3.5.2011 21:16

Kořenovka není vůbec dobrý sytém a je dost naivní srovnávat velké kořenové čističky odpadních vod s kořenovou filtrací u jezírka nebo menšho rybníčku, pokud se kořenovka rozroste moc přestává fungovat a to nemluvím o aspektu čištění těchto filtračních systémů mimochodem to že funguje okolo dvou sezon je zakladatal diskuze jasným příkladem. Ještě dodatek nevšiml jsem si že by se kořenové čístírny odpadních vod u nás nějak horentně budovali a také nevím jak by mohla přispět k úspoře energie když do ní nebo z ní čerpáte vodu tak jako tak

                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 4.5.2011 11:43

Ono tady srovnání s kořenovou čistírnou odpadních vod trošičku pokulhává. Ďábel je skryt v detailu - a zde je oním detailem různá úroveň koncentrace znečištění čištěné vody - u zahradního jezírka (extra špinavého) ani zdaleka nedosahujete hodnot "špinavosti" vyčištěné vody, protékající kořenovou čistírnou odpadních vod.
A druhá věc -  zkuste se zeptat někoho z ČOVek, co si o kořenových čistírnách myslí...

         
Lukas Dvorak - (14) - 190.234 (?), 18.5.2011 14:44

Vlastní filtraci by jsme rádi, nevíme jak

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika