Filtrace Sera koi 24000 professional



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?)
21.6.2012 19:07

Tak k dotazům jeden po druhém :

  • píšete, že máte jedno čerpadlo Kaskade 70000. Podle fotek, které má webu výrobce toho čerpadla, se mi nezdá, že by čerpadlo bylo vhodné k filtru - soudím tak podle toho, že má na sobě fontánu. Kdybychom připojili na nějaké opravdu filtrační čerpadlo (tzn. čerpadlo, které pohání filtr) fontánovou trysku, musím jí ve špinavé vodě do několika málo hodin ucpat. Pokud má čerpadlo na sobě nějaký koš, který zabraňuje nasátí kalu, není podle mého vhodné pro pohon filtru.
  • Vzduchujete vodopádem a fontánou. Teď trochu spekulace - představuji si to tak, že čerpadlem tlačíte vodu někam do kopce, a ještě do fontány.  Z toho vyvozuju, že výkonu 6700 l/hod nedosahujete ani náhodou, a tudíž obrátkovost vody přes filtr je nízká. Pokud se v tomto bodu pletu, opravte mi. Přikládám obrázky čerpadla, které jsem si (bez dovolení) vypůjčil na jednom z eshopů, co ho prodávají
  • To, že je filtr zanesený nechápejte jako nedostatek, ale jako důkaz toho, že filtr dělá co má - filtruje. Že se Vám špatně čistí je hloupé, nicméně to nesouvisí s funkcí filtru, spíše s jeho uživatelskou přívětivostí
  • Plánujete nákup nového filtru. Na tom starém Vám vadí špatné čištění. Být Vámi, ten nový filtr si někde prohlédnu na živo. Představu, jak se ta věc bude čistit, už více méně máte.
  • Přípravek Algofin může být také svůj díl stavu - pokud jsem koukal na web výrobce, používá ho na dlouhé řasy. Vy máte kalnou vodu,. a může se stát, že tento typ přípravku neprůhlednost ještě zhorší. Není to chyba přípravku Algofin, s naším Algo Protectem by jste dopadl asi podobně. Prostě jste vybral ne úplně vhodný
  • Nemyslím, že filtr, který máte dokonce ve dvojím provedení je úplně špatný. Nevím, zda k němu používáte nějakou lampu, ale i tak se mi rozhodně nejeví jako nejslabší článek systému. Můj odhad je ten, že jste z něho ještě nevymáčkl maximum možného - až tam dojdete, a voda bude pořád zelená, tak ho vyhoďte. Ale tak daleko myslím ještě nejste :) 
  • Zní to divně, ale parametry vody neměřte. To, že s nádrží není něco v pořádku vidíte na první pohled. Na to nepotřebujete nic měřit. Vám prostě špatně funguje filtr, dejte vodu do pořádku, a až bude čistá, pak si můžete hodnoty měřit, a porovnávat s doporučenými. Třeba zjistíte, že je nádrž hezká a čistá, i když nejste v kolonkách hodnot doporučených výrobci přípravků. Podle mého to, že někdo někdy vymyslel nějakou doporučenou hodnotu chemismu vody neznamená, že se jí musíte snažit docílit.  Nádrž je Vaše, Vám se musí líbit. Jestli má pH 6,8 nebo 8,0 je myslím úplně jedno :) 
  • Pavel v příspěvku výše píše : ...Ten filtr, na který se ptáte, musí být hotovej zázrak...  Připomíná mi to "papír snese všechno".
    A musím říci, že má úplnou pravdu. Doby, kdy manuály k zařízením do jezírek psali technici, jsou už bohužel pryč. Teď je píšou lidé z oddělení marketingu, a je tak nějak jedno, kterou značku vyberete. Dovedu si představit, že máte úplně ideální jezírko, ve kterém s filtrem dokáže vyčistit objem uvedený na krabici. Ale kdo má takové ideální jezírko...?
    Nedávno jsem našel jeden katalog z roku 2006, ve kterém je udána hodnota výkonu nejmenovaného filtru asi o 10% nižší než v tom letošním. Filtr se vyrábí pořád stejný, jsem si tím naprosto jist. Kde se tedy vzal ten výkon navíc ? Asi inflace... :)


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

jeseter1969 - (3) - 35.32 (?), 20.6.2012 19:51, zobrazeno: 3146x

Prosím všechny o radu: mám 4 roky jezírko cca 25 000 litrů a bojuji se špatnou kvalitou vody. Používám 2 filtrace od firmy aquaszut Extreme 16, které jsou pohaněné jedním čerpadlem Kaskade 7000. Jezírko je ve tvaru osmičky, kde jedna část je na sluníčku a druhá stiněná. Vzduchuji vodopádem a fontánou. Ryby téměř nevidím. Filtrace bych mohl čistit ob den, ale nedělám to jelikož na to nemám nervy..jsou bez čistícího systému a proto musím pokaždé filtrace odpojit, odnést pred dům a u kanálu vyčistit. Filtrace jsou kompletně zanesené nějakým hnusem a pak voda jen protéká a nečistí se. Kal ze dna odsávám dvakrát do roka. Počet ryb: 3 jeseteři, 2 sumečkové a cca 20 menších rybek: závojnatka, jesen, koi atd.,  Hodnoty voda-ph, tvrdost atd., jdou v naprostém pořádku. V případě použití chemie (Tetra-algofin cca 3000kč) je voda čísta cca na 8-10 dnů. Nemáte někdo zkušenost s filtraci Sera koi 24 000+55UVC+2 čerpadla. Děkuji mockrát...

   
márabedřich - (34) - 252.26 (?), 21.6.2012 10:28

Píšete: prosím všechny o radu. Zkusím tedy, ale rozhodně nejsem odborník!!! Byl jsem na tom úplně stejně, všechno jak píšete, viditelnost chvíli na jaře a pak břečka. Po dvou letech jsem udělal filtr, na jezírko 18m3 - filtrace 3,5m3 = hodně??? asi ano. Bohužel ani tak to vůbec nebylo dle mých představ. Ve filtraci je 1m3 bioakvacitu a stejně to nepomohlo. Před měsícem jsem pořídil 55w UV-C lampu, doladil jsem štěrbiňák a......... světe div se!!! Za tři dny jsem viděl všechny ryby a po pěti dnech, bylo vidět úplně vše. S nadsázkou bych řekl, že na pětikoruně přečtu v 1,4m rok výroby. Filtr je plný života (až skoro hnus). V jezírku je cca 35 kg ryb, to jen kdyby někdo chtěl navrhovat kořenovku.

Ten filtr, na který se ptáte, musí být hotovej zázrak.  UV-C 55w + štěrbiňák + biologická část 30l????, a to vše o rozměru starší televize????  Připomíná mi to "papír snese všechno". Jenže nejsem doborník!!!

Velice by mě zajímalo, co si o tom myslí p. Hrkal a další jezírkáři.

Ještě tu radu:  přečtěte si tady všechny diskuze, hlavně ty o filtrech.

      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 21.6.2012 19:07

Tak k dotazům jeden po druhém :

  • píšete, že máte jedno čerpadlo Kaskade 70000. Podle fotek, které má webu výrobce toho čerpadla, se mi nezdá, že by čerpadlo bylo vhodné k filtru - soudím tak podle toho, že má na sobě fontánu. Kdybychom připojili na nějaké opravdu filtrační čerpadlo (tzn. čerpadlo, které pohání filtr) fontánovou trysku, musím jí ve špinavé vodě do několika málo hodin ucpat. Pokud má čerpadlo na sobě nějaký koš, který zabraňuje nasátí kalu, není podle mého vhodné pro pohon filtru.
  • Vzduchujete vodopádem a fontánou. Teď trochu spekulace - představuji si to tak, že čerpadlem tlačíte vodu někam do kopce, a ještě do fontány.  Z toho vyvozuju, že výkonu 6700 l/hod nedosahujete ani náhodou, a tudíž obrátkovost vody přes filtr je nízká. Pokud se v tomto bodu pletu, opravte mi. Přikládám obrázky čerpadla, které jsem si (bez dovolení) vypůjčil na jednom z eshopů, co ho prodávají
  • To, že je filtr zanesený nechápejte jako nedostatek, ale jako důkaz toho, že filtr dělá co má - filtruje. Že se Vám špatně čistí je hloupé, nicméně to nesouvisí s funkcí filtru, spíše s jeho uživatelskou přívětivostí
  • Plánujete nákup nového filtru. Na tom starém Vám vadí špatné čištění. Být Vámi, ten nový filtr si někde prohlédnu na živo. Představu, jak se ta věc bude čistit, už více méně máte.
  • Přípravek Algofin může být také svůj díl stavu - pokud jsem koukal na web výrobce, používá ho na dlouhé řasy. Vy máte kalnou vodu,. a může se stát, že tento typ přípravku neprůhlednost ještě zhorší. Není to chyba přípravku Algofin, s naším Algo Protectem by jste dopadl asi podobně. Prostě jste vybral ne úplně vhodný
  • Nemyslím, že filtr, který máte dokonce ve dvojím provedení je úplně špatný. Nevím, zda k němu používáte nějakou lampu, ale i tak se mi rozhodně nejeví jako nejslabší článek systému. Můj odhad je ten, že jste z něho ještě nevymáčkl maximum možného - až tam dojdete, a voda bude pořád zelená, tak ho vyhoďte. Ale tak daleko myslím ještě nejste :) 
  • Zní to divně, ale parametry vody neměřte. To, že s nádrží není něco v pořádku vidíte na první pohled. Na to nepotřebujete nic měřit. Vám prostě špatně funguje filtr, dejte vodu do pořádku, a až bude čistá, pak si můžete hodnoty měřit, a porovnávat s doporučenými. Třeba zjistíte, že je nádrž hezká a čistá, i když nejste v kolonkách hodnot doporučených výrobci přípravků. Podle mého to, že někdo někdy vymyslel nějakou doporučenou hodnotu chemismu vody neznamená, že se jí musíte snažit docílit.  Nádrž je Vaše, Vám se musí líbit. Jestli má pH 6,8 nebo 8,0 je myslím úplně jedno :) 
  • Pavel v příspěvku výše píše : ...Ten filtr, na který se ptáte, musí být hotovej zázrak...  Připomíná mi to "papír snese všechno".
    A musím říci, že má úplnou pravdu. Doby, kdy manuály k zařízením do jezírek psali technici, jsou už bohužel pryč. Teď je píšou lidé z oddělení marketingu, a je tak nějak jedno, kterou značku vyberete. Dovedu si představit, že máte úplně ideální jezírko, ve kterém s filtrem dokáže vyčistit objem uvedený na krabici. Ale kdo má takové ideální jezírko...?
    Nedávno jsem našel jeden katalog z roku 2006, ve kterém je udána hodnota výkonu nejmenovaného filtru asi o 10% nižší než v tom letošním. Filtr se vyrábí pořád stejný, jsem si tím naprosto jist. Kde se tedy vzal ten výkon navíc ? Asi inflace... :)


         
jeseter1969 - (3) - 35.32 (?), 21.6.2012 20:51

Předně děkuji za Vaše reakce..to jsem nečekal..díky ještě jednou. 

Čerpadlo Kaskade(je umístěno cca 1,5m pod hladinou-k 1. filtraci je to cca 4m a k druhé cca 7metrů) žene vodu výstupem, který je určen fontáně do jedné filtrace a z druhého otvoru se žene voda do druhé filtrace.  Vodopád má vlastní čerpadlo a to stejné platí o fontáně(teď mám na mysli mnou zmiňované vzduchování). Jasně jezírko mám jako koníček a rád mu věnuji svůj čas, ale nechápu kde se bere pořád ten hnus(v jezírku není žádný kačírek, ryby nepřekrmuji, nesplachuje se do něj okolní zemina a 2krát do roku ho vysávám) to je jen proč nemám chuť to dvakrát týdně čistit(ano chybí nějaký čistící kohout). Je pravdou, že letos nepožívám uv lampu-11W, ale žádné zhoršení oproti loňsku kdy svítila nenastalo. Přijde mně, že skrz filtrační vrstvy voda protéká a nejsou zachyceny žádné drobné nečistoty..je to taková čistá špína..na první pohled ve vodě nic neplave a vidět přitom ryby nelze.

            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 22.6.2012 9:24

Díky za vysvětlení, ale i tak myslím, že čerpadlo není úplně ideální. UV lampa o 11W s touihle nádrží těžko něco provede, a rozdíl kvality vody při jejím (ne)rozsvícení bude neznatelný:
Ten hnus, jak píšete :) Vám v jezírku normálně přirůstá, a je to běžné. Bohužel trend jeho nárůstu je vyšší, než výkon Vašeho filtru - a to je důvod té zelené vody. Nic jiného v tom nehledejte: Pokud máte v nádrži jen hladkou folii, bez čehokoli, máte vyýchozí podmínky ještě tvrdší - jediné, co může s vodou nějak pracovat, je právě ten filtr. 
Ten filtr, co máte, je mechanicko biologický. Kdyby fungoval mechanicky dokonale, ucpete ho během pár hodin (jako třeba bazénový pískový filtr). To, že voda skrze něj protéká, a vytéká ven špinavá, je normální, bežné.
Vodu máte s velkou pravděpodobností znečištěnou řasou, nic jiného v tom nehledejte.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika