Filtrace nad hladinou rybnicku



host - 159.14 (?)
2.5.2012 13:09

Ono p.Hrkal, vykopat šachtu tady u nás na jihu Čech... voda je tu v létě o metr níž než v zimě, to by musela být, co jsem měřil, tak 3 metrová šachta, která by musela být velká, aby se do ní člověk dostal s žebříkem a navíc dost finančně náročná.

Myslíte, že by bylo lepší dát šoupata na 110KG trubku od skimmeru a guly, svést obě dohromady k čerpadlu a nebo vést 50 trubku od skimmeru a guly, které se opět svedou k čerpadlu?

Děkuju

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 159.14 (?), 2.5.2012 8:24, zobrazeno: 4887x

Dobry den,

planujeme postavit filtraci včetne šachty pro čerpadlo. Od skimmeru a guly by vedlo portubi KG 110 do šachty s čerpadlem, odtud do vortexu a filtru s molitanem a gravitačně zpět do rybníčku. Jelikož se jedná o rybníček se spodní vodou a hladina hodně kolísá, musíme šachtu a filtraci umístit nad hladinou. Můj dotaz zní, jak napojit potrubí KG na čerpadlo? Viděl jsem hodně realizací, ale tohle bude podle mě muset být uzavřena soustava od guly a skimmeru s čerpadlem. Děkuji za rady.

Havel

   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 2.5.2012 9:52

Připojení KG potrubí na čerpadlo není problém, existuje několik možností. Pro Vás asi nejjednodušší použít nějakou standartizovanou přechodku - na fotkách vidíte redukci KG 110  na 2" šroubení.
Šachtu s filtrací bych ale umístil na úrovni hladiny, a použil čerpadlo s krytím IP 68 (pokud by se šachta zaplavila vodou)



      
host - 159.14 (?), 2.5.2012 13:09

Ono p.Hrkal, vykopat šachtu tady u nás na jihu Čech... voda je tu v létě o metr níž než v zimě, to by musela být, co jsem měřil, tak 3 metrová šachta, která by musela být velká, aby se do ní člověk dostal s žebříkem a navíc dost finančně náročná.

Myslíte, že by bylo lepší dát šoupata na 110KG trubku od skimmeru a guly, svést obě dohromady k čerpadlu a nebo vést 50 trubku od skimmeru a guly, které se opět svedou k čerpadlu?

Děkuju

         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 2.5.2012 13:28

Tak to Vás asi chápu špatně - nevím, proč by ta šachta musela být 3 metrová - můžete to třeba nějak načrtnout?

            
host - 159.14 (?), 2.5.2012 13:53

Tak určitě 2,5m ano, voda tady hodně kolísá, těd klesla metr od zimy a klesne přes léto ještě o jeden. Spodní vodu v rybníčku chci letos podpořit přítokem pomocí čerpadla ze studny, aby se v létě ochlazovala a ryby se nám neuvařili. Posílám plánek :-)


               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 2.5.2012 16:31

Pak zvažte, jestli má vůbec smysl o skimmeru uvažovat. Nedovedu si představit, že tak velký rozdíl pracovní výšky nějaký skimmer zvládne.  Pokud ho přeci jen použijete, na každé z větví (hladina a dno) musí být regulační šoupě.
K šachtě - čerpadlo by mělo být umístěno tak, aby bylo vždy pod úrovní hladiny (i v létě při poklesu vody) a mělo "zaplaven" sací otvor


                  
host - 159.14 (?), 2.5.2012 20:54

Mě nenapadlo, že jezírková čerpadla nesajou vodu z hloubky a musí být zaplavené. Děkuji za poznámku. Skimmer instalovat musim, dost toho do rybnicku nalétá, budu ho muset hlídat a podle hladiny ubírat a nebo přidávat na výšce. Teď mám instalovaný bazénový, který vyrovnává hladinu zhruba 20cm, takže něco podobného. Přeci jen mě ta 3 metrová šachta asi nemine :-)

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 7.5.2012 18:26

Asi Vás pořád úpkně nechápu - proč byta šachta měla být 3 metrová? Čistě teoreticky by přeci mohla být tak hluboká, jako bude největší předpokládaný poklesa vody během sezony

                  
host - 156.76 (?), 6.5.2012 1:52

Dobrý den, omlouvám se že vstupuji do tohoto vlákna, ale nechtěl jsem zbytečně zakládat nové. Chtěl bych znát váš názor na představu mé filtrace. Jezirko bude mít 10 000 litrů+-  maximální hloubka 1,5 metru.
 Přikládám náčrt od ruky. Plánuji tam mít tak 6-8 koi. Myslýte že jsou media ve správném pořadí a zda bude kapacita filtru dostačující?

Děkuji a jěště jedou se omlouvám za narušení vlákna.


                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 7.5.2012 18:29

Být Vámi, asi bych prohodil pozice mezi kaldnesem a filtrační pěnou. Myslím si totiž, že co se týče mechanické filtrace, pěna jasně vede a tak Vám do kaldnesu půjde mechanicky předčištěná voda, a bilogická filtrace by Vám tady tak měla probíhat lépe, než když bude kaldnes plný šlemu

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika