EPDM folie



Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?)
5.4.2011 9:50

Pokud jsem se v praxi setkal s pryží EPDM, tak lepení přímo, tedy plát přes plát lepidlem je velký problém (doslova zuby jsme si vylámali)  a mám to diskutované i s výrobcem GUMOTEX. Proto se to lepí, spíše přelepuje samolepícími páskami ale ty lepí na jiném principu. Prostě materiál je tak odolný vůči "nahlodání" něčím, že je to k nevíře ale na druhé straně něco vydrží, tedy co se týká prostředí a to je výhoda.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 195.153 (?), 1.4.2011 22:54, zobrazeno: 19986x

Chtěl bych se zetat jestli existuje nějaký poměr tloušťky EPDM folie a normální folie. Mám možnost koupit EPDM folii v tloušťce 0,7 mm za vynikající cenu a zajímalo by mě jestli se to dá nějak přrovnat ke klastické folii vzhledem k mnohem lepším vlastnostem EPDM folie naříklad dvonásobku tloušťky nebo podobně.

Dále by mě zajílo zda se dá EPDM folie svařovat všude jsem našel jen lepení.

Děkuji Jirka

   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 5.4.2011 9:30

EPDM folii horkým vzduchem nesvaříte (alespoň pokud vím), a používá se prakticky vždy lepení. Tento druh spojení ale nechápejte jako nějaký podřadný, je zcela dostatečně pevný a těsný

      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 5.4.2011 9:50

Pokud jsem se v praxi setkal s pryží EPDM, tak lepení přímo, tedy plát přes plát lepidlem je velký problém (doslova zuby jsme si vylámali)  a mám to diskutované i s výrobcem GUMOTEX. Proto se to lepí, spíše přelepuje samolepícími páskami ale ty lepí na jiném principu. Prostě materiál je tak odolný vůči "nahlodání" něčím, že je to k nevíře ale na druhé straně něco vydrží, tedy co se týká prostředí a to je výhoda.

   
host - 195.153 (?), 5.4.2011 14:45

Děkuji co se týká lepení mám poměrně jasno výrobce mi tvrdí že pokud bude spoj kvalitně slepen tak ho neroztrhnu ale roztrhne se folie a jelikož ta se roztrhnout nedá je spoj asi nezničitelný, spíše by mě zajímal ten poměr tlouštěk EPDM a normální folie jestli je to nějak porovnatelné a jaký máte názor na EPDM o síle 0,7 mm. Jirka

      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 5.4.2011 19:13

Spoj je opravdu velmi pevný, pokud je správně udělaný,  je jeho povolení prakticky vyloučené. S těmi tloušťkami těžko říci. Obecně bych ale konstatoval, že pokud správně vymodelujete a geotextilíí vystelete dno nádrže, neměl by být problém.

      
host - 172.204 (?), 12.7.2011 16:07
EPDM o stejné tloušťce jako kvalitní PVC toto předčí v technických parametrech. Co s etáče vlastností jako odolnost proti stárnutí, mrazu atd. tak je samozřejmě mnohem lepší. jedná se, ale o dva různé materiály a PVC najde své uplatnění i jinde (izolace proti radonu apd.). Co se týče lepení tak existuje více způsobů a jsou i speciální EPDM fólie upravené pro svařování. Záleží o jaký typ EPDM od jakého výrobce máte zrovna vy.
         
host - 6.233 (?), 12.7.2011 16:43

Co se týká vlastností EPDM verzus PVC tak určitě nejsou srovnatelné ale EPDM je daleko lepší materiál. A k tomu sponjování běžně jsou dva způsoby jeden je lepení pomocí lepidla a druhý je lepení pomocí oboustranné pásky. Ke svařování, vyděl jste někdy EPDM folii s úpravou pro svařování?

            
host - 57.149 (?), 5.8.2011 13:33
Mohl by prosim nekdo uvest jak narocne/nenarocne je to spojovani epdm folie pomoci te vulkanizacni pasky a jaky je postup? Predpokladam ze to lepeni je asi kvalitativne horsi nez to spojovani paskou. Diky Pavel
               
host - 57.149 (?), 5.8.2011 14:00

Uz jsem to nasel zde - nevypada to moc jednoduse ale urcite je to svepomoci realnejsi nez svarovat PVC.

                  
host - 49.247 (?), 5.8.2011 19:06
Nevite kde by se dalo sehnat neco takoveho z EPDM ale v rozmeru 110mm? Potrebuji zaizolavat betonovou sachtu do ktere mne vedou dve kg110mm trubky - predpokladal jsem ze ve folii vystrihnu kulatou diru navlecu na trubku takze povede skrz - pak, kdyby to existovalo, bych na trubku natahl tenhle limec paskou prilepil k folii a na trubce utesnil mufnou.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika