Envipond



cesnak - (45) - 234.42 (?)
4.9.2012 10:55

vím že otec chodíval na rybník chytat dafnie rybkám do akvárka...

že jsou speciální bylo na stránkách proto jsem to ironicky napsal i sem.

o té ceně jsem psal že není malá..

jezírko mám průhledné..

ale myslel jsem to vůči tomu, jak tvrdí že algae avay je jen zinečná běloba-abych do jezírka necpal chemii..

proto byl dotaz na dafnie.

jezírko mám od rána do večera na slunci..

Z.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
host - 188.68 (?), 4.9.2012 8:30

k bakteriím, kvalitní filtrace právě dokáže vodu filtrovat o jemných necistot ve vznosu i jedno bunečných řas a voda je jako kristal ale pak je rasa na kamenech ale te se nezbavite jinak nez algicidnim pripravkem pri dobre rovnovaze a umisteni jezera ve stinu od 11-15 hodiny bude porost ras celkem prijatelny z estetickeho hlediska... k dafniim dafnie se zivy phytoplanktonem - zelenou vodou. pri bio filtraci byva jedno z kaskadovych jezer kolonizovano znacnym poctem temer tvori polevku. A dafnie si chovejte staci mala vana melka 30 cm do dat trochu kravske mrvy pro nalevniky na to jemnou sit (do oken proti komarum) pak vzduchovani a mate perloocek desetitisice behem nekolika tydnu...

                     
cesnak - (45) - 234.42 (?), 4.9.2012 10:55

vím že otec chodíval na rybník chytat dafnie rybkám do akvárka...

že jsou speciální bylo na stránkách proto jsem to ironicky napsal i sem.

o té ceně jsem psal že není malá..

jezírko mám průhledné..

ale myslel jsem to vůči tomu, jak tvrdí že algae avay je jen zinečná běloba-abych do jezírka necpal chemii..

proto byl dotaz na dafnie.

jezírko mám od rána do večera na slunci..

Z.

                     
host - 188.68 (?), 4.9.2012 12:29

jak rikam zadne bakterky ani enzymi neznici rasu rasu nici jedine opravdu chemie...

      
host - 31.87 (?), 30.3.2016 20:10

Zdravím,

agrobio používám na nastartování jezírka(cca 30m3) již několik let.Protože přes zimní období nemám puštěnou filtraci, pouze vzduchování těsně pod hladinou, aby mi nezamrzla hladina jezírka.Celkem velká obsádka ryb.Takže na jaře je voda trochu zelená.Po použití agrobia (3ks) mám jezírko křišťálově čisté a viditelnost až na dno (2m).Po nalití agrobia nepoužívám asi týden uv lampu, ale filtraci ano.Vyčištění jezírka trvá asi tři týdny, poté vydrží až do zimy kdy vypínám fikltraci čisté.

Mohu jen doporučit!!!Pavel

         
host - 14.108 (?), 30.3.2016 23:48

V dosti biologickych ripravcich hlavne bakterie na cistou vodu jsme pri chemicke analyze prisli na nemale koncetrace soli medi ci jinych zajimavych organickych derivatu s biocidnim ucinkem, mozna vyrobce to bral jako stimulator rustu onich bakterii. Bakterie nedokazou vycistit a udrzet jezirko jako kristal, znam par pokusnych realizaci kde se nic nekolonizovalo zadnym suplemetnim mikrobiontem ale to bylo o podminkach chemickeho slozeni vody osvitu teploty a voda byla velmi esteticky prijatelna bez zadneho externiho zasahu po vice nez dva roky, ale ve vetsine pripadu tomu tak neni.

MH

      
host - 188.68 (?), 17.9.2012 9:42

Nejsem zastance chemie ale neexistuje bakterie co nici rasu a bohuzel bakterie jen snizuji obsah dusiku v ruznych formach pro rasy dulezity fosfor dokaze zuzitkovat malo bakterek v podminkach zahradnich jezer... ja zkousel mnoho druhu bakterek... ale vim ze za 3 dny se nenakultivuji z takeho objemu do take masy aby to udelalo zazrak a to by mohli byt i na agaru v optimalních podmínkach substrat u a teploty kolem 30°C... :)

   
host - 221.43 (?), 20.12.2012 12:52

Docela zajímavý článek o bakteriích v jezírku jsem našla zde. Přemýšlela jsem nad ním docela dlouho, a stále mi vrtá v hlavě. Doteď jsem nákupy bakterií brala jako provozní nutnost, a teď tak trochu váhám…“

      
host - 5.12 (?), 25.12.2012 10:33
Škoda že tam nenapsali, o které konkrétně se jedná. Kupuju je totiž pravidelně každé jaro a léto, a možná zbytečně:(
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 28.12.2012 9:35

Pokud je kupujete pravidelně, jistě dokážete sám(a) posoudit jejich přínos pro Vaši nádrž.  Zveřejnění názvů konkrétních výrobků z testu nám důrazně nedoporučil náš právník, proto pouze ty výsledky bez konkrétních názvů..

            
host - 52.11 (?), 28.12.2012 22:38
Jak jste ty přípravky do testu vybrali? Bylo to náhodně, nebo to byl cílený výběr?
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika