Dno u koupacího jezírka



host - 18.192 (?)
17.5.2009 11:23

Měl jsem na mysli spíš podklad obyč. beton, do toho vysázet kameny a nakonec spáry zaspárovat nějakou maltou popř. nějak zatmelit, jestli s tím má někdo zkušenosti. O cenu ani tak nejde, chtěl jsem tento způsob, protože mě osobně by se líbil více.

Pepa

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 5.98 (?), 16.5.2009 13:20, zobrazeno: 4724x

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli někdo dělal dno u jezírka z kamenů (tzn. ne z folie) - betonové lože + vyspárování, případně nějaké rady a postupy, čemu se vyvarovat a na co si dát pozor.

Díky za odpovědi. Pepa

   
pechmanm - (32) - 250.203 (?), 16.5.2009 21:50
Dobry den, nevim jestli bych volil tuto variantu. beton by se musel stejne odizolovat, jinak bude propoustet vodu / jako se to dela u bazenu... takze pokud jde o cenovou usporu, tak ji v tom moc nevidim.Pokud ne, volil bych osobne variantu pisek, geotextilie, folie (min. 1mm) a na to nasypat proprany kacirek (ne ostry / takovy ty valounky). ty jsou asi za 900,-kc/tuna. MP.
   
host - 18.192 (?), 17.5.2009 11:23

Měl jsem na mysli spíš podklad obyč. beton, do toho vysázet kameny a nakonec spáry zaspárovat nějakou maltou popř. nějak zatmelit, jestli s tím má někdo zkušenosti. O cenu ani tak nejde, chtěl jsem tento způsob, protože mě osobně by se líbil více.

Pepa

      
pechmanm - (32) - 250.203 (?), 17.5.2009 20:29
Nevim, jestli se z betonu nebude do vody uvolnovat cement a jiny chemikalie, coz by nemuselo delat dobre rybam a rostlinam, ale kazdopadne si myslim, ze beton se casem rozpadne a bude praskat a navic bude propoustet vodu. Leda, ze by se na beton dala hydroizolace a na ni teprve kameny. To ale pouze me nazory / jsem amater :) MP.
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 18.5.2009 23:13

V koupacím jezírku se celkem bežně zdí, někdy se do betonu přidávají různé přísady zabraňující louhování, ale většinou myslím ne. Boční "suché"  zídky se v koupacím jezírku zdí běžně, dno se obvkyle nechává holé a hladné pro snadnou údržbu, i když jsme už viděl i plochý kámen nalepený v suchém betonu na dně jezírka. Podstatné je, aby Vám dobře držela izolační folie, při vyzdívkách v jezírku paltí dojnásobně pouřka o pečlivosti práci izolatéra, protože případný otvor na folii už nenajdete.
skladba dna koupacího jezírka může vypadat třeba takhle - podkladní betonová deska, geotextilie 400g/m2 a vyšší, folie, geotextilie, betonová mazanina, štípaný kámen.  Dovedu si představit i vypuštění podkladní desky za předpokladu tvrdého a nehybného podloží, i když s obtížemi, hlavně kvůli bokům nádrže, které budou počítám také z přírodního kamene.
Nedovedu při představit, že dno bude bez folie, resp. cena za napojení betonu na folii je nmyslím neúměrná těm pár tisícům korunám za izolaci dna - za to riziko to nestojí

            
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 19.5.2009 9:01

...su prisady i natery betonu na tlakovu vodu, mozno aj na baze neskodnych mineralov, ale s foliu je to istejsie riesenie, pretoze beton moze prasknut. Mozno by fungovalo aj zapracovanie bentonitovej suspenzie do porov betonu ale nemam skusenosti. Videl som web stranku firmy co predavala veci na jazierka a v ramci nich aj prisady a natery na beton.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika