Čištění zahradního jezírka



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?)
30.1.2011 15:55

Díky za upřesnění.  Ono se to má tak, že síla vysavače se neprojeví při údržbě 1-2x ročně, kdy tou prací strávíte půl víkendu, ale při pravidelné, a časově krátké údržbě v řádech 10-15 minut.  Pokud tedy plánujete jej použít 1x ročně, nemá pro Vás jeho nákup z mého pohledu velký smysl. A pokud ho přeci jen pořídíte, uvidíte, že ho použijete nakonec výrazně častěji :)
O žádné půjčovně v okolí Brna bohužel nevím, zkuste se poptat po známých, třeba někoho najdete. Znovu opakuji větu, že je lépe si to vyzkoušet, hodnocení jeho práce je podle reakcí zákazníků velmi subjektivní záležitost, někdo je nadšen, jiný zklamán - a stále se jedná o tentýž stroj :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Halinka - (27) - 60.45 (?), 29.1.2011 11:18, zobrazeno: 10149x

Mám zahradní jezírko 4 roky. Rozloha cca 20 m2, převážně hloubka 50 cm, pouze uprostřed hloubka 1 metr v kruhu asi průměru 1,5 metru. Mám zde asi 50 rybyček (asi karas - štíhlé, červené) staré 2 roky, od dvou dospělích jedinců, kteří se mi tu vytřeli a rybky jsou bohužel tak chytré, že se mi nedaří je odlovit. Letos se chystám jezírko vyčistit od kalů a uvažuji o vysavači. Mám na dně kačírek a zde v diskusi (odkalování) jsem se dočetla, že to není dobrý způsob. Vysavač je prezentován na fotografiich u rybníčku, kde postava stojí a vysává. Poradí mi někdo, vysavač není totiž zrovna nejlevnější záležitost. Hledala jsem i půjčovnu v Brně a okolí, ale nenašla. Děkuji.

   
host - 217.133 (?), 29.1.2011 13:05

Oslovte velke zahradnictva a special firmy na jazierka. Ti mozno budu vediet, kto vysavac poziciava. Ja by som vysavac pred vyskusanim nebral.

   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 29.1.2011 17:19

Vysavač nemá s kačírkem jako takovým problém - nevadí, když nasajete valounek kačírku - stroj tím nemůžete poškodit. Kačírek spíše znesnadňuje vysávání, pokud se ptáte na tohle.
Z hloubkou, kterou uvádíte, nebude při vysávání větší problém, dokáže to i z větších hloubek. Pokud máte v nejhlubší části jezírka kal na dně, určitě jej vysajete.
Úplně jsem z Vašeho příspěvku nepochopil, jestli chcete vysavač pořídit kvůli vypuštění a vyčištění (1x za 4 roky), nebo pro pravidelnou údržbu. Pokud to první, tak si ho nekupujte, to by asi byly vyhozené peníze.
Pokud ho kupujete pro pravidelnou údržbu, tak to smysl má. Aby jste nebyla překvapená, doporučuji Vám opravdu najít někoho, kdo ho má, a vyzkoušet si ho. Vím, že lidé od něj dost často očekávají nereálné výsledky, pořád je to jen stroj...
Přikládám obrázky, snad Vám pomohou se lépe rozhodnout. Fotky jsou někdy ze přelomu jaro/léto, hloubka kolem 150 cm , vrstva kačírku je tady zcela pokryta sedimentem a řasou





      
Halinka - (27) - 60.45 (?), 30.1.2011 8:38

Nemám v plánu jezírko vypouštět, je mi jasné, že nějaký úbytek vody při vysávání by byl, ale ne celé jezírko. No, jednalo by se o pravidelnou údržbu, ale počítám tak 1x za rok.  Ráda bych si vysavač vyzkoušela, ale nemám od koho. Právě proto bych uvítala půjčovnu v Brně a okolí, která bohužel asi neexistuje. Ptala jsem se loni i v půjčovnách velkých hobymarketů a ani tam ne. Jinak díky za radu.

         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 30.1.2011 15:55

Díky za upřesnění.  Ono se to má tak, že síla vysavače se neprojeví při údržbě 1-2x ročně, kdy tou prací strávíte půl víkendu, ale při pravidelné, a časově krátké údržbě v řádech 10-15 minut.  Pokud tedy plánujete jej použít 1x ročně, nemá pro Vás jeho nákup z mého pohledu velký smysl. A pokud ho přeci jen pořídíte, uvidíte, že ho použijete nakonec výrazně častěji :)
O žádné půjčovně v okolí Brna bohužel nevím, zkuste se poptat po známých, třeba někoho najdete. Znovu opakuji větu, že je lépe si to vyzkoušet, hodnocení jeho práce je podle reakcí zákazníků velmi subjektivní záležitost, někdo je nadšen, jiný zklamán - a stále se jedná o tentýž stroj :)

   
Halinka - (27) - 60.45 (?), 1.2.2011 8:33

Doplňující otázka: Jak čistíte usazený kal (jemné bahýnko) vy, majitelé zahradních jezírek?


      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 1.2.2011 9:45

Na tohle je vhodný právě zmíněný vysavač. Další, alternativní cesta u takhle malé nádrže je jí opakovaně vyýřit, karbovat, a nečistoty ve vznosu zachycovat pomocí filtrace.  Předpokládá to ale trpělivost majitele nádrže, a filtraci s čerpadlem, které to mají reálnou šanci zvládnout

         
host - 121.238 (?), 1.2.2011 10:26

Filtracia je bez prace, ale na to aby bola ucinna (dokazala rozvirit vodu a filtrovat usadzujuci sa kal) na to musi byt sakra ucinna a umne zostavena. Na velke jazierka to uz taky ucinok nema, kal sa vam bude usadzovat... pretoze voda nema taky pohyb v celom objeme jazierka aby sa necistoty dopravili do filtracie... i ked to zavisi aj od inych faktorov.

Vysavac nie je bez prace, ale je omnoho ucinnejsi na odstranovanie pevnych necistot, kalu atd. Dokazete skutocne zbavit jazierka mnozstva pevneho odpadu a kalu.

Nieco medzi filtraciou a vysavacom co sa ucinnosti tyka je filtracia so skimrom. Poradi si so spadanymi necistotami z vodnej hladiny.

   
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 16.2.2011 1:34

Dobrý den.

Ty ryby budou jeseni, nebo perlíni. Karas má pupek. Kačírek ze dna dejte raději pryč. Dělá jen problémy a po čase stejně není ani vidět zkrz kaly a řasy. Vím o tom svoje. Na mém webu se dočtete, jak odkaluju já.    Mrkněte do "návštěvní knihy". Můj způsob odkalování je trochu náročnější na ruce, ale mě to vyhovuje.


zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika