Čištění filtrace



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?)
31.7.2010 10:22

Co se připojení skimmeru týče, je to koncovka ve tvaru písmene Y, kde dva přívody mají kulový ventil, pomocí kterého můžete regulovat poměr průtoku mezi jednotlivými větvemi. Otázka však je, zda si Vaše čerpadlo, resp. jeho rotor, poradí s velikostí nečistoty, které ve skimru jistě budete mít.  Přikládám obrázek. .
S lekníny Vám neporadím, bohužel

Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

rosalinda - (18) - 218.253 (?), 30.7.2010 1:48, zobrazeno: 7734x

Dobrý den, prosím o radu, jak často se mají čistit molitany ve filtraci. Mám tříkomorovu filtraci 16000 s UV lampou 11W. Pod molitany jsou takoví "ježci" z umělé hmoty. Molitany čistím asi jednou za týden a tak jednou za 14 dní propláchnu celou filtraci (i ty ježky). Asi to dělám špatně, protože jsem se v diskusi dočetla, že jsou tam bakterie. Takže je tím čištěním asi ničím. Na hladině jezírka se tvoří hnědý kal, takové malé chulvalce, které když postříkám (nebo teď po dešti) se ztratí, ale za chvíli se zase objeví. Síťkou nejdou sebrat, hned se rozpustí. Nevím, jestli je to nějaká řasa. Jinak vláknitou řasu tam nemám. Na dně, v nejhlubším místě, je bohužel hodně kalu, který nevím, jak mám vyčistit. Kalovým čerpadlem se to rozvíří a kal se nevysaje. To bych musela vysát celé jezírko, vyčistit ho, a napustit novou vodu. To by trvalo asi 2 dny, protože máme jen vodu ze studně a té je málo. To by mi asi uhynuly lekníny a ostatní rostliny.

  A ještě prosím o odpověď na jednu věc. Když zapojím UV lampu, vyhodí nám pojistky. Mysleli jsme, že je špatná zářivka. V obchodě nám ji vyměnili, ale asi to nebylo zářivkou, protože pojistky vyhazuje dál. Takže ji teď asi 3 týdny nemáme zapnutou. Když půjdeme reklamovat celou UV lampu, bude vyřízení trvat měsíc a nemohli bychom používat filtraci. Je UV lampa hodně důležitá? Je pravda, že když byla zapnutá, myslím, že ty chuchvalce tam nebyly. Děkuji za odpověď.

Bez názvu
Bez názvu
   
ospaly - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 75.250 (?), 30.7.2010 11:09

nechat si elektrikarom skontrolovat elektroinstalaciu (mozno je tam chyba) nepisete ake velke je jazierko, 11W staci na male jazierko. Menit vodu vam nebude nik odporucat (prisun novych zivin, a o par dni by bolo jazierko znova tam kde je teraz) P. Hrkal tu dal niekde foto (pozrite starsie diskusie) s molitanmi, kt oni este necistia (a vyzerali dost hrozne) takze s tym cistenim neprehanat, ako ste sama povedala, ziju tam bakterie. Este raz opakujem, precitajte si celzu diskusiu a ziskate slusny obraz o problemoch s jazierkami.

      
rosalinda - (18) - 218.253 (?), 30.7.2010 23:06

Dobrý den, pane Debnare.  Moc děkuji za odpověď. Vodu měnit nebudeme, i když není jezírko velké, má asi 8m3, ale stejně by to byla strašná práce. A jak píšete, nebylo by to asi nic platné. UV lampu nechám zkontrolovat a s čištěním molitanů to také nebudu přehánět. Přeji hezký víkend. Fridrichová

   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 30.7.2010 18:40

Pro Lidmilu Fridrichovou - přikládám pár fotografií filtru, který jsem před chvilkou vyfotil u našeho jednoho jezírka - toto je stav, který ještě nevyžaduje jeho čištění.  Stav čistoty vody vidíte na poslední fotografii.  Ten správný interval si však budete muset najít sama, liší se nádrž od nádrže, a v různých ročních obdobích bude jiný
Co se kalu týče - pokud je na hladině, je fajn mít u filtrace skimmer, ze dna ho buď dostanete Vaším čerpadlem do filtru, nebo použijete třeba jezírkový vysavač .

K Vaší UV lampě - tipuji, že Vám nevyhazuje pojistky, ale proudový chránič (zařízení podobné "pojistkám")  a důvodem bude vlhko v patici lampy. Zkuste ji tedy rozebrat a vysušit.  FIltraci provozujete rozhodně i bez UV lampy, je lépe, když běží alespoň filtr. Jestli by na hladině (ne)byly chuchvalce řas, pokud by (ne)byla lampa zapnutá, nejde jednoznačně říci, ale u 11W výkonu to bude asi nepozorovatelný rozdíl

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
      
rosalinda - (18) - 218.253 (?), 30.7.2010 22:58

Dobrý den pane Hrkale. Moc Vám děkuji za odpověď. Tak zanešený filtr, jako na Vašich fotografiích,  jsem opravdu nikdy neměla. Hned, jak se na něm usadila nějaká nečistota, tak jsem ho poctivě proprala. To byla asi ta chyba. Teď nebudu tak horlivá a uvidím. Kal ze dna jsme se dnes pokoušeli odsát, ale bohužel máme obyčejné kalové čerpadlo, které se nám po chvíli ucpalo. Výsledkem byla tedy zakalená voda v celém jezírku. Teď budu doufat, že se zase kal usadí na dno. Jezírkový vasavač je bohužel pro nás drahá záležitost. O skimeru uvažuji už delší dobu, ale nevím, jak ho připojit k čerpadlu. Prý existuje nějaká rozdvojka, ale nevím, kde ji sehnat. Můžete mi prosím, ještě poradit. Moc děkuji. Na tu UV lampu se zítra podíváme, případně poprosím elektrikáře. Vím, že je dost slabá, ale byla součástí filtrace. Objem jezírka je asi 8m3. I v těch vedrech byla voda krásně čistá, bylo vidět skoro až na dno. I lekníny se mi krásně rozrostly, měly každý po 15ti poupatech, ale teď bohužel jedno po druhém uhnívají. Nevím, jestli je to vodou, ale to už je otázka do jiné diskuze. Pro ilustraci přikládám fotografie našeho jezírka. Vím, že to není nic moc, ale je to u staré chalupy, takže na nic lepšího nám bohužel nestačily finance. Ještě jednou moc děkuji za rady a přeji hezký víkend. Fridrichová 

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 31.7.2010 10:22

Co se připojení skimmeru týče, je to koncovka ve tvaru písmene Y, kde dva přívody mají kulový ventil, pomocí kterého můžete regulovat poměr průtoku mezi jednotlivými větvemi. Otázka však je, zda si Vaše čerpadlo, resp. jeho rotor, poradí s velikostí nečistoty, které ve skimru jistě budete mít.  Přikládám obrázek. .
S lekníny Vám neporadím, bohužel

Bez názvu
Bez názvu
            
rosalinda - (18) - 218.253 (?), 1.8.2010 22:17

Dobrý večer, moc děkuji za odpověď.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika