chov pstruhov



Duhák - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 127.221 (?)
8.8.2020 14:06

Vždy je lepší stálý přítok vody než jednorázová obměna vody. Pstruhy je možné krmit i v zimě, jsou tabulky kolik dávat krmení v závislosti na teplotě vody.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  56,  57,  58,  59,  60   
                     
Duhák - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 127.221 (?), 31.5.2020 13:10

Nikdo na světě Vám na dálku neřekne proč ryby hynou. Těch faktorů je děsně moc, špatná voda, dusičnany, dusitany, bakteriální choroby, paraziti, kyslík, teplota. Vodou z potoka, řeky si dotáhnete do systému různé choroby, parazity. Ryby můžete překrmit. Klasické jezírkové filtry jsou pro chov pstruhů špatný to samé pískové filtry, to vše je zdroj bakteriálních chorob, líheň parazitů. Mám 120 sivenů v IBC kontejneru kde je 800 L vody. Je to takový test. Loni v dubnu jsem tam nasadil 5 cm sivena, teď ma 25 cm, filtr se skládá z usazovací komory a komory s náplní kaldnes, čestvá voda 50 L/den, vzduchování 30 L/min.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.73 (?), 29.5.2020 17:58

Zdravím, tiež máme podobný problém, máme dve jazierka vedla seba jedno 160x160x60cm a z neho tečie voda do druhého 200x180x60cm... prítok máme z horského prameňa, aj keď je slabší, cca 2l/minúta. Kúpili sme 120ks pstruha dúhového, do každého dali 60ks (13-16cm kusy). Za dva týždne pekne pribrali z granúl, a prihodili sme k nim asi 10 potočákov okolo 20cm. A následne začali postupne kapať, (2-3ks denne). Kúpili sme okysličovač, plus občas čerpadlom načerpali vodu z potoka, ale stále kapú ďalej. Voda má okolo 10C čiže neni teplá. Kde može byť problém??? V minulosti sme tam dochovali ročne aj 30-40 potočakov v jednom jazierku, prípadne 40 duháčov z 15cm na 30 za rok, bolo to 20 rokov dozadu, viete mi poradiť?? Ponáhla mi to, lebo ryby nežerú s odtalo ich asi 30 :-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.88 (?), 30.5.2020 9:40
Podla mna ten isty problem ako u mna, malo kyslika. Ja som to vyriesil, trvalym pritokom vody s rieky teraz mi tam tecie cca 2000l/hod. Od vtedy sa spravaju ryby uplne inak. Uv lampu som vyradil, filtraciu som nechal a tak isto aj vuduchovanie vody. To mam momentalne 90l/min..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.73 (?), 30.5.2020 13:32
Pomohlo by prečerpávacie čerpadlo? Žeby som preháňal vodu aby cirkulovala a zároveň by postupne pritekala z prameňa?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.235 (?), 31.5.2020 16:12
Neviem, mne to nepomohlo. Ale mozno keby ta voda padala z vysky cez nejake kamene aby sa riadne okyslicila. A mozno pridat vzduchovanie...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.88 (?), 10.6.2020 11:27
Urobil som zmeny, hlavny privod som dal z rieky a nie zo studne. Cize momentalne mi tecie do jazietka cca 1000l/hod. Cize za den sa mi voda 2krat v jazierku vymeni. Je to viditelne lepsie, ma to len jednu nevyhodu... ked tecie v rieke mutna voda, tak mam mutnu vodu aj v jazierku. Myslite ze taky pritok staci?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.4 (?), 4.8.2020 12:42

ahojte,

mám takúto železnú nádrž, osadenú v zemi, (1,5x3m a hĺbka 1,1m). (5m3)

čiastočne zatienená bez filtrácie. Vodu budem čerpať z vrtu, pH vody 7,6 laboratórne, teplota 8 st.  Plánujem dopúšťať/odpúšťať denne 1/3 objemu. Je jedno keď tú čerstvú vodu dopustím naraz alebo na viac krát počas dňa? Mal by stačiť taký objem čerstvej vody denne? Dno budem vysávať pravidelne.

Budem ju dopúšťať cez venturiho trysku za čerpadlom. Plus budem vzduchovať max 20 cm pod hladinou. A chcem dať ryby už teraz.

Nie je nezmysel kúpiť násadu teraz v auguste? Ako je to s kŕmením počas zimy? Kŕmia sa? Akú máte skúsenosť s automatickým kŕmidlom?

Plánujem tak 200 pstruhov. 

Ďakujem

Martin

nádrž
nádrž
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.4 (?), 4.8.2020 13:18

ešte otázka : musia mať v nádrži PD prúdenie? Alebo stačí vzduchovanie s čiastočnou výmenou čerstvej vody denne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Duhák - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 127.221 (?), 8.8.2020 14:06

Vždy je lepší stálý přítok vody než jednorázová obměna vody. Pstruhy je možné krmit i v zimě, jsou tabulky kolik dávat krmení v závislosti na teplotě vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.88 (?), 12.8.2020 7:12
Neviem ci sa to tu niekde pisalo, ale ma niekto skusenosti s nejakym filtrom na sanie vody z rieky. Jedna sa mi o to, aby ked tecie v rieke spinava voda sa mi tato nedostala do jazierka. Cerpadlo mam umiestnene v sude v rieke. V tom sude su diery a cepradlo je umiestnene v 50l bandaske s dierami celej oblozenej filtrcnou penou. Ale aj napriek tomu ked tecie po dazdi spinava voda sa mi ciastocne zmuti jazierko. Pritok ma cca 4000l/hod. Nema niekto skusenost ako by sa to dalo urobit. Dik.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  56,  57,  58,  59,  60   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika