Bakterie vo filtri



host - 129.77 (?)
15.7.2010 12:24

Diky za tip na upravu skimmeru, vyzkousim to. Mam cerpadlo na 2 vstupy - saje ze dna + skimmer, nekdy kdyz vyhodi pojistky tak se mi stane, ze cerpadlo neprisaje kosicek a voda nejde horem pres skimmer, tak to chci vyresit zavazim povesenym na stred kosicku pripadne vlozenim nejake jemnejsi sitky do kosicku aby to vic nasavalo potvora.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 12.7.2010 12:22

Nemáte pak problém s tím, že se Vám síťka s menšími oky ve skimeru častěji zanáší?

                     
host - 129.77 (?), 13.7.2010 11:09

Jak se Vam podarilo upravit aquaskim 40 od OASE na nizsi prutok? Zkusil bych to na svem skimmeru. Jak jste provedl to utesneni, zrovna se na to o vikendu chystam...

                     
host - 78.162 (?), 14.7.2010 14:15

Po niekolkych pokusoch som to urobil takto: pouzil som medeny vodic na elektroinstalaciu prierezu 2.5mm/2(pouziva sa na zasuvkove obvody) aj s izolaciou - vyrovnate ho s pomocou inej osoby (manzelka)tak ze ho napnete a prechadzate cez hranu stolicky podlozit nejakou latkou, samozrejme ze nebude rovny ako palicka ale po uvolneni by sa mal stocit do pravidelneho kruhu(kruhov).Potom ho obvinieme okolo spodnej casti skimru (tej vnutornej ktora zostava vo vode po vybrani plavaku) -spodna cast rozsirena ktoru prekriva plavak a oznacit fixom.potom odstrihnut stipacimi kliestami s presahom asi 1cm.Konce oblankovat znovu vsetko vyskusat na skimry a potom zaspajkovat konce prelozene vedla seba. Mne sa to podarilo na druhy krat tak ze medzera bez izolacie kde su konce prelozene a zospajkovane je asi 0.5cm.tento prstenec nasunut na skimer asi 2cm od spodneho okraja -mal by tam drzat dost napevno, pod a nad umiestnime gumu ja som pouzil bezovej farby z papiernictva poistka proti posunutiu prstenca no a to je vsetko nasadime plavak.Jedna vec je dolezita pouzit vodovahu na ustavenie pretoze to teraz bude tesnit a plavak bude mat mensiu moznost pohybu.Mne to takto funguje uz dva mesiace bez problemov.   

                     
host - 78.162 (?), 14.7.2010 14:24

Nemam cistim ju tak raz za dva dni ale to je asi individualne zalezi co do jazierka napada ak tam pada vela listov tak to moze byt problem, je moznost pouzit aj sietku na armovanie fasad ta ma oka tak 5*5mm. Podla mna tam ma oase dieru v produktoch nejaky skimer pre male jazierka ktory by utiahlo cerpadlo 1500-2500l/h. Ziadny iny skimer takych parametrov som neobjavil tak som to riskol s tou 40kou a podarilo sa. Ono ten skimer tam fakt robi vela prace pri cisteni a navyse stahuje hladinovu vrstvu ktora je bohata na kyslik a filtre potom pracuju ovela efektivnejsie. 

                     
host - 78.162 (?), 14.7.2010 14:53

Pre pana Hrkala ak ho to bude zaujimat celu filtracku aj bioreaktor som si navrhol sam, kupil som iba cerpadlo skimer a malu filtracnu nadobu na ktorej je instalovana UW lampa 11W, tu pouzivam ako predfilter na zachytenie hrubych necistot, vzduchovac pre bioreaktor a plastove medium pre reaktor. Ostatny material su rozne plastove rury. Vyslo ma to na zlomok ceny zrovnatelne velkeho filtra.

Na ozrejmenie som dlhorocny akvarista a ekologia ma zaujima aj ako cloveka takze viem ako prebiehaju tieto procesy cistenia vody v prirode a aj v cistickach odpadnych vod to vlastne napodobnujeme. Takze ak chce mat niekto jazierko kristalovo ciste tak bud vie ako na to, alebo musi zaplatit firmu ktora vie ako na to. Proste to bez toho aby sme presne vedeli co robime nejde.

Riso

                     
host - 129.77 (?), 15.7.2010 12:24

Diky za tip na upravu skimmeru, vyzkousim to. Mam cerpadlo na 2 vstupy - saje ze dna + skimmer, nekdy kdyz vyhodi pojistky tak se mi stane, ze cerpadlo neprisaje kosicek a voda nejde horem pres skimmer, tak to chci vyresit zavazim povesenym na stred kosicku pripadne vlozenim nejake jemnejsi sitky do kosicku aby to vic nasavalo potvora.

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.7.2010 18:47
Pro uživatele Riso : To řešení s tím skimmerem je zajímavé, hlavně co se "dotěsnění" plováku týče. Je pravda, že při slabším průtoku to může podsávat spodem, a to řešení je dobré. Měl bych strach z toho, že se ten plovoucí košík šprajcne, na druhou stranu se nikdy nějak extra nezabývám přesnou vodorovinou usazení skimmeru, a tak to bude možná v tom. Podobně jsme to zkoušeli řešit na velkém Profiskimu 100, kde je přepadová hrana skoro metr dlouhá, ale tam nám ten plovoucí klobouk zůstával viset. Takže to spíš řešíme větším průtokem
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika