znáte dlažbu z kamínků a pryskyřice?



host - 41.2 (?) 
10.11.2008 16:38, zobrazeno: 184318x

Asi před 2týdny jsem viděla v televizním pořadu "chalupa je hra", jak na starou betonovo - kamennou dlažbu dělali novou dlažbu z malých říčních kamínků a tyto míchali s pryskyřicí, vypadlo to moc hezky a také o něčem takovém uvažuji. Má s tím někdo zkušenost  - kde s e dá tento materiál koupit a zda je to cenově přístupné?  Ve stavebninách mi o tom neuměli dát informace. Děkuji Veruna

  
   
host - 76.241 (?), 10.11.2008 17:26

Taketo hmoty vedia byt dost drahe. Pisete s kamienkami, hm... asi tam bola riadna vrstva tej zivice. Najma ak ide o velku plochu a hrubku vrstvy zaroven to moze byt drahe. Ak sa aplikuje tenka vrstva to moze byt zrovnatelne cenovo s inymi povrchmi. 

      
host - 96.50 (?), 10.11.2008 17:57
U nas v praci delali z plastbetonu asi 100 metru ctverecnych o tloustce cca 5cm a stalo to 200 tisic kc. Je to podobny material a potrebuje stejne kvalitni podklad jako obycejny beton, ale pevnosti betonu zdaleka nedosahuje. Byt vami tak pouziju osvedcene vymyvane dlazdice. R.
         
host - 175.72 (?), 10.11.2008 19:12

Já uvažuji o povrchové úpravě TOPSTONE

            
host - 19.199 (?), 10.9.2016 14:07

Říká se tomu betonový koberec a v každých větších stavebninách ji už mají, přestože je to novinka / u nás/. Kamínky dostanete v pytli + další produkt na ředění.Rozhrnete na prostor a uhladíte kovovým hladítkem.

   
host - 89.41 (?), 27.4.2009 10:04

Tento materiál se jmenuje TOPSTONE a stojí 440 Kč/m2.

Také jsme o tom uvažovali kolem bazénu, ale po předběžné kalkulaci jsme to vzdali. S prací chtějí přes 700 Kč za m2.

      
host - 104.14 (?), 27.5.2009 8:26

Uvažuji o chodníku a schodu před vchodovými dveřmi. Dle fotogalerie dodavatele je již spousta realizaci ale žádné reference. Přihlási se nějaky uživatel? Zajímalo by mě jak se to chova v zimě pod namrzlým sněhem a ledem. Zavodněný vzorek v mrazáku vydržel. A co letní údržba třeba po sekání trávy. Stačí zamést, nebo je třeba vysávat. Budu nesmírně vděčny za jakékoliv praktické zkušenosti. Mikula

         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 27.5.2009 10:56

podívejte se na internetu na výrobce plastbetonů - je jich celá řada, plastbetonové podlahy se dělají již mnoho desítek let. Jsou odolné vůči chemikáliím, používají se i tam, kde je požadavek na bezprašnost podlah a dokonale hladký povrch. Nejsou ale odolnější na vnější klimatické vlivy. Jedna expozice v mrazáku nic neznamená.  Smysl by mělo, pokud byste vzal například masivní betonovou dlaždici, ještě lépe třeba metrový překlad, na takový betonový předmět chodníčkovou hmotu nanesl a šoupl do mrazáku, nechal zmrznout, rozehřát, a to opakoval třeba sto- dvěstěkrát. Takovému namáhání bude chodníček vystaven i během jedné, dvou zim.

Plastbetony se aplikují na penetrovaný podklad v tloušťce do 5-7mm, existuje jich celá řada. Od stěrkovaných po samonivelizační, či strojně hutněné. To co se nabízí na chodníčky mi hodně připomíná  "sypané systémy"  zde je na podklad aplikována penetrační pryskyřice. Do čerstvého, nezavadlého primárního nátěru je proveden zásyp sušenými křemičitými písky požadované frakce (nejčastěji s velikostí zrna 0,6-0,9 mm).Na tento adhezní můstek je nanesena gumovými stěrkami následující vrstva epoxidové pryskyřice, která je přesypána probarvenými křemičitými písky, ty je možné momést, nebo na ně nanést další vrstvu pryskyřice.

Osobně jsem přesvědčen, že tyto systémy mají své místo v průmyslových provozech, bezprašných halách, podlahách Baumaxů - jinak je to do exteriérů pěkný fujtajbl, na stránkách výrobců plastbetonů najdete stovky referencí průmyslového použití v interiérech hal, výstavišť, hangárů, atd. Ale jen jedinou referenci na exteriér -  jde o zalití písmen k sousoší Nejsvětější Trojice v Olomouci -Aplikace epoxidového elastomeru k zalití písmen pochozí informační tabule umístěné v dlážděném povrchu na Horním náměstí v Olomouci.

Obecně plastbetony při prudkých změnách teplot pěkně pracují - koneckonců nosným vehikulem je organická sloučenina polymerového charakteru.

V poslední době se komerčně nabízejí i systémy s barevnými písky a barevnými chipsy na bázi zinku. Systémy s barevnými písky - systém vyvinutý jako mechanicky a chemicky velmi a finální vrstva aplikovaná dvojnásobným bezbarvým nátěrem prosypávaný kombinací barevných křemičitých písků. Stěrky mohou být prováděny v hladké nebo protiskluzné úpravě. Zákazník si může sám zvolit vhodnou kombinaci barevných písků ze vzorníku. Stěrka musí dobře vyrovnávát povrch stávajících podlah, jelikož se aplikuje v tloušťce 3-4 mm. Používá se v provozech se středním a těžkým zatížením, jako je strojírenský, dřevozpracující průmysl, skladové haly, ale i jako reprezentativní podlahy v chodbách a místnostech administrativních budov.

Systém s barevnými chipsy -Tyto materiály umožňují dodávat tzv. dekorativní úpravy podlah. Tato technologie spočívá v kombinaci rychle tuhnoucích houževnatých a mechanicky i chemicky odolných pryskyřic s barevnými chipsy na bázi zinku.

Obecně všichni výrobci hovoří pouze o interiérech a neradi tyto systémy aplikují v exteriérech. Podkladem je vždy vyzrálý , suchý, hydroizolací chráněný beton, přesněji železobeton (nearmovaný podklad pracuje nestejnoměrně), vzhledem k tomu, že polymerbetonový, polymerkeramický potěr (nic jiného dotazované chodníčky nejsou)  má odlišné parametry roztažnosti , než podklad - nebude to z hlediska životnosti  při aplikaci na vnějších chodníčcích nejspíš žádná hitparáda. Navíc je to opravdu chemický produkt, je to stejné, jako kdybyste  do pergoly položili lino. Ale na druhou stranu, proti osobnímu vkusu žádné výhrady.  Jistě by bylo zajímavé zjistit, jakou záruku dává výrobce a dodavatel na provedené práce, podotýkám, že napříkladu fasádních systémů se stěrkovými systémy dostanete u renomovaných výrobců na materiálové závady záruku i v délce dvaceti let... Pokud si výrobce chodníčků opravdu věří, jistě bude poskytovat větší záruku než je standardní. Osobně by mě také zajímalo, jak se dodavatel popral s odolností vůči UV.. Otazníků panuje celá řada . Jeden otazník na závěr - polymerbetony, či platbetony jsou tím odolnější, čím menší je zrno pojené  licí pryskyřicí, čím hrubší je zrno, tím je odolnost vůči dilataci , vypraskávání a následné erozi  menší. 

Je více než logické, že pro materiály s hrubostí směsné frakce od 3 mm výše v podstatě není možné dodat solidní údaje o dilatačních parametrech, prostě proto, že se materiál bude s vysokou pravděpodobností chovat v dilatací nelineárně.

         
host - 47.119 (?), 28.2.2011 16:08
Kamínky topstone se pokládají na beton, může být čerstvý, ale tak odležený 14 dní nejméně, a taky starý vydrolený beton. Kamínky se totiž vyhladí dorovna. Na firmě TOPSTONE na Halenkově sem viděl kamínky položené kolem bazénu které tam byly cca 7 let, mým překvapením bylo, že to stále drží pohromadě. Osobní zkušenost je taková, že kamínky díky struktuře pryskyřice + chemie (která se přizpůsobuje vlivům počasí - zima, léto) se nedrolí a zůstáva tak jak je. Kamínky topstone propouští vodu a v zimě pokud mezi nimi zmrzne voda, tak se to neroztrhá díky té pryskyřici. Při odhazování sněhu lopatou po kamínkách, tak nic nevypadávalo, taková moje zkušenost. Hlavně si dávejte pozor s tím novým betonem ten má radost někdy puknout a tím vám to roztrhne i ty kamínky, ptz je to na tom nalepeno, zaleži na velikosti praskliny...
      
host - 155.12 (?), 15.2.2010 7:29
Pás okolo bazénu budiž, ale celé plochy nebo schody vypadají otřesně.
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nová STIHL MS 2601.12.2024
Rachot při vypouštění vody z pračky do odpadu30.11.2024
Pracovní stůl skládací26.11.2024
Jak je to s kvalitou Red Einhell?22.11.2024
Inspiraci pro zahradní domky22.11.2024
Obsyp zapuštěného bazénu22.11.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika