Bromelie guzmania Tutti frutti



Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 48.243 (?)
30.5.2010 11:57

Proč ukončit???  Ty růžice jsou hezké, i když nekvetou. Podmínkou kvetení je opravdu hodně světla, naše zimy jim nedělají dobře.

Většina bromelií vyžaduje lehčí substrát, než je zemina pro pokojové rostliny - jsou to epifyty.  Pokud jsou v tom Vašem substrátu dobře zakořeněné - za rostlinu zvednete i květináč, tak je tak nechte, jinak je vhodnější substrát jako pro orchideje. S hnojením opatně, jsou to pomalu rostoucí kytky, nároky na výžinu mají malé.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Efertiny - (21) - 51.246 (?), 29.5.2010 11:06, zobrazeno: 13036x
Dobrý den všem pěstitelům, chtěla bych se zeptat zda byste mi někdo mohl poradit s květenstvím bromelií. Skoro před dvěma lety jsem si koupila bromelii, Než uplně umřela tak za sebou nechala 2 odnože, ty jsem rozsadila. Jenže už strašně dlouho nekvete ani jedna. Někde jsem četla že se mají dát do pytlíku s pár jablky a uzavřít. Takhle jsem měla bromelie skoro měsíc, zalévala jsem je, jablka shnila ale žádný výsledek. můžete mi někdo poradit co s tím? Děkuji
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 48.243 (?), 29.5.2010 13:33

Růžice bromelie kvete jen jednou, a to po dosažení určité - dospělé - velikosti. Jsou ty vaše odnože už tak velké, jako byla jejich "matka" v době květu?

Obecně se dá říci, že vykvetení bromelie v pokojových podmínkách - to znamená bez zvyšování vlhkosti vzduchu a přisvětlování v zimě - je spíše vzácností, snad s vyjímkou Aechmea fasciata a Billbergia nutans.

      
Efertiny - (21) - 51.246 (?), 30.5.2010 11:35
Dobrý den, moje odnože už jsou velké jako dospělá rostlina, vnitřní listy mají červený nádech ale víc nic. Myslíte že by pomohlo hnojivo na bromelie, či se mi nepovede bromelii v pokojových podmínkách dovést ke květu a tím pádem mám její pěstování ukončit??? předem děkuji... Jinak, mohl by být problém například v zemině? Bromelie mám zasazené v půdě pro pokojovky.
bromelia
bromelia
bromelia
bromelia
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 48.243 (?), 30.5.2010 11:57

Proč ukončit???  Ty růžice jsou hezké, i když nekvetou. Podmínkou kvetení je opravdu hodně světla, naše zimy jim nedělají dobře.

Většina bromelií vyžaduje lehčí substrát, než je zemina pro pokojové rostliny - jsou to epifyty.  Pokud jsou v tom Vašem substrátu dobře zakořeněné - za rostlinu zvednete i květináč, tak je tak nechte, jinak je vhodnější substrát jako pro orchideje. S hnojením opatně, jsou to pomalu rostoucí kytky, nároky na výžinu mají malé.

            
Efertiny - (21) - 51.246 (?), 30.5.2010 18:33
Bromelie mám na okně kam svítí dost světla. Vyzkoušela jsem rostlinu chytit a zvednout i s květináčem a drží. Až jim květináč bude malý, přesadím je do zeminy pro orchidee.Nikdy jsem je zatím nehnojila. Zalévám je do středu růžice. Jen u té větší brom se dělá na zemině bílý povlak který se mi zdá jako plíseň. nevíte čím to je? jinak vám moc a moc děkuju.
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika