ranne tresne



host - 88.61 (?)
21.5.2007 13:53

Plánuji vysadit rannou třešeň - je chuťově dobrá odrůda  Rivan? Nebo mám zvolit jinou, i když třeba trochu pozdnější?

děkuji Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 143.199 (?), 20.5.2007 23:04

Tak ano, jsou chutnější než rychlice, ale i tak jsou malé oproti polochurpce Burlat. Chutí mě kaštánka nepřesvědčila.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 164.181 (?), 20.5.2007 23:16
Ony jsou i někde třešně, já jsem myslel že to všude zmrzlo. Tady u nás jsme měli třešně naposledy v r. 2000 a to ještě trochu, káždý rok to zmrzne  -  horší jak meruňky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313), 21.5.2007 11:14
A jste si jistý, že jde o Kaštánku?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 88.61 (?), 21.5.2007 13:53

Plánuji vysadit rannou třešeň - je chuťově dobrá odrůda  Rivan? Nebo mám zvolit jinou, i když třeba trochu pozdnější?

děkuji Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313), 21.5.2007 20:53
Záleží na tom, jestli upřednostňujete ranost nebo kvalitu plodů. Není-li kolem dost stromů raných třešní, budete se o ně dělit s ptáky. Rivan je o něco lepší Rychlice.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.6 (?), 31.5.2007 21:58
Dobrý večer.Rivan je bezkonkurenčně nejlepší a nejranější třešeň do rodinné zahrádky.S plody Rychlice je nesrovnatelná co se týče velikosti,chuti,úrodnosti a také mrazuvzdornosti.Pochází ze Švédska!V 500m.n.m. jsme ji jedli letos 20.5.Týden až 10dnů po něm zraje Burlat.Ten se dá i zavařovat.S Burlatem zraje velice úrodná česká odrůda Karešova,která zaručuje každoroční úrodu.Tyto odrůdy doporučuji do zahrádek i k vůli dětem.Ty mají z prvních třešní snad největší radost. -JoZa-
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.171 (?), 17.4.2008 10:39

Chcel by som sa opýtať, s čím sa opeľuje, keď kvitne tak skoro. Chcel by som si na podzim Rivan kúpiť, ale potrebujem vedieť vhodného opyľovače. Mám Karešovu - stačila by táto? Ďakujem za odpoveď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 85.27 (?), 17.4.2008 18:13

Ta ranost Rivanu se týkala zrání, nikoli kvetení. Rozdíl ve zralosti prvních a posledních třešní je 1,5 měsíce i déle, o kvetení to tk úplně neplatí.  Pravda,  pozdní třešně vykvétají o něco později a často se opylují višněmi, vesměs se ale doby kvetení třešní různých odrůd dostatečně překrývají. Problémem může být intersterilita některých odrůd a možná letos nedostatek včel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.31 (?), 30.5.2013 7:26

Myslím, že jste si nikdo téměř nevšiml poznámky o ptactvu. Celý rok špačka nevidím, ale jak koncem května dozrajou, už jsou tady. Z dalekého okolí. Sedí na dubu a mají čas až už nikoho nebude bavit je odhánět. A jak jim ty pecky obalené nesladkou dužninou chutnají!

AL

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383), 21.5.2007 21:10

Z nejranějších třešní je Rivan chutnější než Rychlice a jako každá ranější uniká Vrtuli třešňové. Ovšem chuťově se zdaleka nevyrovná pozdnějším srdcovkám a chrupkám. Mám také ranou, ale rád počkám na Hedelfingenskou, Van, Těchlovanskou aj. Tu ranou občas ochutnám, ale ptáci jsou rychlejší. Pozdnější jsou nedotčeny a tak to k oboustranné spokojenosti funguje mnoho let. Nicméně doporučuji pročíst téma s příspěvky o řádek níže.

Zdravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika