Nízká plodnost třešně



host - 178.235 (?)
24.6.2012 6:19

Problém nebude ve hnojení a pod.Stejnou zkušenost mám rovněž s ranou odrůdou, která trpěla neduhy, jež jsou patrné ze snímků.Je to záležitost podnože a odrůdy ,která je sice raná, ale jinak má krátkou životnost (náchylná k moníliím).Jiné odrůdy tolik chorobou netrpí a rodí déle.Postřiky jsou problematické a na přeroubování je podle mého názoru už pozdě.  AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 251.62 (?), 24.6.2012 0:30, zobrazeno: 3002x

Mám prosbu o radu. Na zahradě v Praze jsme zhruba před 10 lety zasadili rannou třešeň - v místě po staré vzrostlé hrušni. Od začátku rostla celkem dobře, kvetla také slušně, ale ani po několika letech nebylo plodů více než 10 - 20, a ještě relativně malé. Mysleli jsme, že bude problém se sprašností, i když v okolních zahradách vzrostlé třešně jsou, ale cca 100 m daleko. Kousek vedle jsme proto před 4 lety vysadili trochu pozdnější třešeň (jména odrůd si bohužel nepamatuji). Ale s plodností se nic moc nezměnilo. Až později jsem si všiml, že hned po dozrání nemalá část listů žloutne a i ostatní listy nemají úplně sytě zelenou barvu. Problém by mohl být v tom, že zemina je po vzrostlé hrušni vyžilá. Občas jsem na trávník (povrchově) rozhodil trochu Cereritu, ale asi by to chtělo intenzivnější zásah.

Čím bych měl nejlépe třešeň přihnojovat??. Kdy je to nejlepší - na jaře nebo ještě i teď v létě??

Předem děkuji za vaše rady. Karel

   
host - 178.235 (?), 24.6.2012 6:19

Problém nebude ve hnojení a pod.Stejnou zkušenost mám rovněž s ranou odrůdou, která trpěla neduhy, jež jsou patrné ze snímků.Je to záležitost podnože a odrůdy ,která je sice raná, ale jinak má krátkou životnost (náchylná k moníliím).Jiné odrůdy tolik chorobou netrpí a rodí déle.Postřiky jsou problematické a na přeroubování je podle mého názoru už pozdě.  AB

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika