Meruňka málo kvete



host - 25.2 (?)
3.7.2012 13:56

Souhlasim s tim zkusit jeden nebo dva roky nehnojit.A ještě jedno by jsem viděl jako možnym řešenim.Pokud se rozhodnete pro řez v době sklizně zkuste se omezit pouze na plodne větve s urodou, letorosty bez plodu nechte byt tak jak jsou.Obavam se, že přilišnym tvarovanim přichazite o květni pupeny tvořici se pro přišti sklizen a urodu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 19.196 (?), 2.7.2012 20:41, zobrazeno: 4422x

Prosím o radu. Máme meruňku zhruba 13 let starou, koruna je dostatečně velká, pravidelně jí po sklizni zkracujeme nově narostlé letorosty. Bohužel meruňka velice málo kvete, listy má sytě zelené proto se domnívám, že to výživou není. Někde jsem se dočetla, že v takovém případě chybí stromu fosfor. Hnojíme NPK nebo Cereritem, v NPK fosfor je, ale asi málo.Mám zkusit prohnojit po sklizni / t.j. nyní / superfosfátem? Děkuji za radu .Dana

   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 92.38 (?), 2.7.2012 22:03

Myslím, že je hnojená příliš  (hlavně dusíkem) a roste do dřeva. Zkuste ji pro změnu nehnojit a po sklizni nezkracovat.  Případný řez nechejte na jaro až strom pokvete nebo odkvete. Můžete pak při řezu zohlednit ponechání květů, resp plodů.

   
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 11.223 (?), 3.7.2012 9:00

Dobrý deň Dano! Tmavozelený lesklý list je pre marhule typický. Deficienciu vo výžive by Vám odhalila iba drahá listová analýza. Marhule neznášajú jednostrannú výživu. Lepšia je kombinácia N+K ako N+P. Cererit je dobrý, obsahuje aj stopové prvky. Fosfor však musíte zapracovať hlbšie. Viac ako fosfor by som aplikoval draslík. Aj keď marhule nemajú na humus veľké nároky, odporúčam raz za 3-4 roky dusík vo forme mašt. hnoja či kompostu, rašeliny alebo zeleného hnojenia. Letné zakracovanie či presvetlenie koruny po zbere úrody robíte správne. Tento rez neženie zbytočne strom do bujného rastu. Na jar by som marhuľu moc nerezal. Nezabúdajte, že na fosfor marhule nie sú náročné, na hnojenie draslíkom však reagujú lepšou kondíciou, lepším kvitnutím a vyššími úrodami.

   
host - 25.2 (?), 3.7.2012 13:56

Souhlasim s tim zkusit jeden nebo dva roky nehnojit.A ještě jedno by jsem viděl jako možnym řešenim.Pokud se rozhodnete pro řez v době sklizně zkuste se omezit pouze na plodne větve s urodou, letorosty bez plodu nechte byt tak jak jsou.Obavam se, že přilišnym tvarovanim přichazite o květni pupeny tvořici se pro přišti sklizen a urodu.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika