Staré švestky - co s nimi



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 85.27 (?)
3.12.2007 14:23
Pro vyšší tvary slivoní nebusí být 40 let žádný přehnaně dlouhý věk. Znám stromy v plné plodnosti, které mi připadaly již před 40 lety staré. Samozřejmě záleží na stanovišti, odrůdě podnoži a věnované péči.
   Horší je informace, že všechny plody opadají zelené. Opad nezralých plodů může být příznakem napadení šarkou. Drobné švestky napadených stromů ale obvykle neopadají zazelena úplně všechny a taky ne v každém roce. Totéž platí o puchrovitosti, červivosti a pilatce.
   Těžko radit na dálku bez podrobnější znalosti. Příliš radikální zásahy mohou být unáhlené a zpravidla nevratné. Vyplatí se pozvat si odborníka "na vlastní oči" Zkraje bych odřezal pouze vše suché (zazelena, jinak to není poznat) a postaral se spíš o doplnění výživy.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 53.209 (?), 3.12.2007 14:04, zobrazeno: 6145x
Dobrý den, mám nově k dispozici zahradu, kde jsou podle sousedů minimálně 40 let staré stromy švestek. Plody spadnou vždy ještě zelené. Dá se s tím něco dělat? Kdy provést řez, nějaký postřik atd.?? Díky. Honza
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 85.27 (?), 3.12.2007 14:23
Pro vyšší tvary slivoní nebusí být 40 let žádný přehnaně dlouhý věk. Znám stromy v plné plodnosti, které mi připadaly již před 40 lety staré. Samozřejmě záleží na stanovišti, odrůdě podnoži a věnované péči.
   Horší je informace, že všechny plody opadají zelené. Opad nezralých plodů může být příznakem napadení šarkou. Drobné švestky napadených stromů ale obvykle neopadají zazelena úplně všechny a taky ne v každém roce. Totéž platí o puchrovitosti, červivosti a pilatce.
   Těžko radit na dálku bez podrobnější znalosti. Příliš radikální zásahy mohou být unáhlené a zpravidla nevratné. Vyplatí se pozvat si odborníka "na vlastní oči" Zkraje bych odřezal pouze vše suché (zazelena, jinak to není poznat) a postaral se spíš o doplnění výživy.
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika