Série Top



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?) 
26.2.2009 18:24

Doporučoval bych Vám u někoho řadu TOP ochutnat. Nevěřte jenom popisu odrůd. Řekl bych, že tyto nové odrůdy slivoní se nepřizpůsobí v různých lokalitách, nebo lépe řečeno nejsou vhodné do všech lokalit, a to např. i zdánlivě shodných, například nadmořskou výškou. U mne odrůdy TOP a ostatní novinky budou plodit čtvrtou sezonu, některé třetí. Zdá se mi, že každý rok mají jinou chuť. Jako stolní odrůdu považuji TOP HIT. TOP GIGANT trpí vytvářením rosolu kolem pecky při dozrávání. Toto je údajně slabina této odrůdy. Velice dobře se však jeví TOP TASTE, rovněž TĚCHOBUZICKÁ, která není reklamována, což je obrovská chyba. Toto však uvádím jako svůj předběžný názor, nikoliv však jako nějaké dogma. Určitě vyzkoušejte jak se bude dařit odrůdám u vás. Kvalitu těchto odrůd prověří delší čas. Prodává je např. Fytos Plzeň. Osobně jsem velmi zvědav na odrůdu JOJO. U mne každý rok zraje v jinou dobu a chuťově opravdu nevím. Při této příležitosti bych chtěl poprosit, zda by majitelé této odrůdy napsali svůj názor k této odrůdě.

           Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 154.176 (?), 26.2.2009 20:53

Já jsem koupil minulý rok na jaře Tophit. Zatím roste pěkně, větve tvoří docela pěknou korunku, moc nepřerůstají (na rozdíl od jiných druhů) a kmínek pěkně sílí. Chtěl bych se zeptat, jestli mám větve letos zkracovat, i když drří poměrně pěknou korunku. Jestli ano, kdy je ta nejlepší doba. Díky za radu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 77.39 (?), 26.2.2009 22:32

Měl jsem 2. úrodu Jojo, ta první byla jen 4 plody, to se nepočítá. Velké plody, pěkné, na chuť docela příjemné, ale trochu málo sladké. Letošnímu tlaku monilie odolávaly snad lépe než jiné odrůdy, po dešti plody pukaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.80 (?), 28.2.2009 18:17

S tou JoJo odrůdou je to tak, že docela dobře drží plody na větvích, neopadávají předčasně. Velikost plodů je dána zatížením. Pokud se nechají na stromě déle než je jejich deklarovaná zralost tedy 15. září, můžete si pochutnat na zlatavé dužnině těchto pološvestek. Tak tomu bylo na stromccích v 300m n m. U mě doma v 500 metrech teprve na první plody čekám.

K tomu Topgigantu, je pravdou, že se tam dělají cukernaté želatiny. Sladkost je samozřejmě nižšší než u Domácí Velkoplodé(Top Gigant je raná), ale z těchto velkých plodů snad nikdo nechce pálit. Fádní chuti určitě nejsou.To jsou horší Čačanská Najbolia i Stanley.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.167 (?), 5.3.2009 14:27

Před vaším pěstitelským uměním hluboce smekám, pane doktore. Jste první a zřejmě zatím jediný, kdo má letošní úrodu pod střechou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 94.12 (?), 5.3.2009 15:12

To víte, trochu víc slivovice, ani nezjistíte, že je zde nový rok... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.30 (?), 20.8.2009 18:09
Z dvaceti stromů Jojo mi už tři postupně zlikvidovala houbová choroba a nepomohl ani postřik (brzy z jara houba zasáhla rašící pupeny, popálila je a stromy odumřely). Plody mám jen na čtyřech stromech ostatní napadla monilie. Už jsou vybarvené, ale loni chuť nic moc. Joja mám na Wangenheimově. O dva z pěti Tophitů na myrobalánu jsem přišel stejně jako o Joja. Jeden strom letos zaplodil, velikost zatím nic moc, uvidíme jestli dorostou. S pozdravem Honzík
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.6 (?), 18.10.2009 18:34

V letošním roce úroda JOJO velké plody, sladké-musel jsem podpírat větve-bez probírky, plody sladké, chutné.Odrůda Toptaste cukernatost 30°,ostatní Top odrůdy-nemám všechny- okolo 20°. Zatím spokojenost.naroubovány na myrobalánu.Nadmořská výška oklolo 180m oblast Jižní Moravy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 87.126 (?), 23.10.2009 21:00

Odroda Jojo sa skoro vyfarbuje, farba dost klame. Vyzera, ze je zrela, ale musi sa vystihnut spravny cas na zber.U mna je chut celkom dobra, plody dobre drzia na strome. Tvori dost dvojiciek, je urodna. Vyborna je na zavaranie.Mam ju na podnozi Saint Julien, pestujem ju v tvare stihleho vretena. Vyska stromu cca 190-200cm. Vek 4 roky. Tento rok mala asi 8-10 kg plodov. Nadmorska vyska cca 280m.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 249.76 (?), 14.1.2010 23:00

První stromky Jojo a Top jsem přivezl z Polska před 5 lety.Jsou štěpovány na Wangenheimově. Jojo pod Javorovým v Beskydech trpí klejotokem a moniliozou. Top (pod tím názvem jsem stromek získal) nemá tak velké atraktivní plody, jak Jojo, plody však vydrží na stromě i prudký vítr v době skliz. zralosti.Sklizené množství je zatím jen na kulinářské použití.Budu zkoušet také tyto a další odrůdy na jiné podnoži a pak se teprve uvidí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika