Podzimní řez nově zasazených slivoní



      
host - 25.2 (?) 
17.11.2011 15:16

A proč to je blbost!!! Je ale pravdou, že by školkař(a většinou to i dělaji) se zeptat.Špičak je vyborna věc pro lidi už s ovocnařinou obeznamenych a znalych. Špičák ma oproti zapěstovane korunce tu vyhodu, že si tvar korunky a vyšku určuje pěstitel sam.Přesazovany špičak je rovnocenym vypěstkem jako jakykoli jiny, nevim jak jste přišel na oslabeny kořenovy obrost, ten je postiženy u většiny ve školce dobivanych vypěstku, a pravě zaleži na starostlivosti pěstitele aby tento přechodny handykep po vysadbě dohnal.

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 4.12.2011 18:42

Můj názor je, že špičák není rovnocenný v zakládání korunky. Ještě se mne nikdy nestalo aby roční přírustky přesazovaného špičáku dosáhly přírustků výchovně zakráceného obrostu normálního výpěstku. A to jsem už nějakou stovku stromků vysadil.

   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 2.12.2011 11:34
Nejedná se přímo o řez slivoní ale chtěl bych se vetřít (za což se dopředu omlouvám) do tohoto tématu s dotazem. Mám mladé, celkem malé stromky a chci je přesadit, jeden je nektarinka z pecky a druhý je roubovanec Granny Smith. Předpokládám že bude nejlepší nechat je ještě přečkat zimu a poté vyrýt a s co největším balem na jaře přesadit. Další varinta by byla na jaře vyrýt, zakrátit i kořeny a znovu vysadit. K jaké variantě byste se přikláněli, děkuji za názory.
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 2.12.2011 11:54

Přikláním se k variantě vyrýt je v úvodu jara s co největším balem, neoklepávat zeminu z kořenů a celé přesadit na nové stanoviště. To je nejšetrnější způsob.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika