Chci si založit sad



host - 5.101 (?)
15.8.2008 11:41

Dobry den pane Vyslouzile,

rad bych Vam podekaoval za ruzne inspirativni rady. Taje bych rad zalozil svestkovy sad vylozene pro ucely paleni, tak do deseti stromu. Jedna se o plohu kolem 400mnm v oblasti Petrikova (Velke Popovice).

Rad bych resistenti odrudu a vyssi strom - na pozemek bych rad jezdil jenom v obdobi sklizne - a tak bych nechtel lakat zbytecne snadno otrhatelnymi stromky maleho vzrustu. Predpokladana sazba tento rok, tak rijen, listopad.

Podle Vasich odpovedi se mi zda nejlepsi Presenta nebo Hanita. Prosim potvrdte mi tuto volbu nebo vyvratte a doporucte podle kraje.

Dekuji

Petr Nedavaska

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 5.101 (?), 15.8.2008 11:41

Dobry den pane Vyslouzile,

rad bych Vam podekaoval za ruzne inspirativni rady. Taje bych rad zalozil svestkovy sad vylozene pro ucely paleni, tak do deseti stromu. Jedna se o plohu kolem 400mnm v oblasti Petrikova (Velke Popovice).

Rad bych resistenti odrudu a vyssi strom - na pozemek bych rad jezdil jenom v obdobi sklizne - a tak bych nechtel lakat zbytecne snadno otrhatelnymi stromky maleho vzrustu. Predpokladana sazba tento rok, tak rijen, listopad.

Podle Vasich odpovedi se mi zda nejlepsi Presenta nebo Hanita. Prosim potvrdte mi tuto volbu nebo vyvratte a doporucte podle kraje.

Dekuji

Petr Nedavaska

         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 85.27 (?), 15.8.2008 12:14

Netroufám si radit. Neznám ani podrobně Vaši lokalitu, ani všechny nabízené slivoně. Prezenta mi ještě neplodí, vyhlášenou Toptaste nemám, Hanita se mi zdá dobrá. Na pálení bych vsadil na odrůdy s pozdní dobou zrání - bývají sladší, ptáci jsou obvykle namlsáni a taky opadané plody na podzim tak rychle nehnijí.

         
host - 211.204 (?), 24.3.2014 15:41

Dobrý den pane Vysloužile, rada bych založila meruńkový 10 až 15 stromů, poloha praha =západ nad.výška 365 m mírný svah u lesa jiho výhod spodní čast louky vlhká dle počasí až mokřina.Mám naději na úspěch.Letos to chci nechat zorat a rozbor půdy.Děkuji za radu Vesecká Marie

            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 92.38 (?), 24.3.2014 15:54

Určitě máze naději, ale mokrá část louky není nejlepší lokalita pro meruňkový sad

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika