Slimáci a kachny



host - 54.251 (?)
8.7.2011 15:35

Souhlasim, taky jsme si poridili na nasi obrovskou zahradu kachny (rika se jim snad i Peking kachna) a slimaci maji po srande ;-)Lituji, ze jsme si je neporidili driv a jen zirali, jak nam mizi vyhonky zeleniny a okrasne kvetiny. Chodi volne po zahrade, na vecer se samy ulozi do skleniku.Voda ovsem vsude rozmistena, kde se da.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 1.238 (?), 6.7.2011 16:10, zobrazeno: 3875x

Jsem rovněž pro biologický boj a proto jsem letos vsadila na kachny. Jsou to tzv. čínky, jejich přesný původ neznám. Kachňata od stáří 5 týdnů slimáky přímo vyžadují, chodí za mnou jak psi. Prostor který obývají je naprosto "odslimákovaný". Důležitou podmínkou je, aby měly přístup k vodě. Musejí si ty zalepené zobáčky neustále prát. Záhon se dá ohradit, káčata nelétají. Přimlouvám se, kdo má možnost, pořiďte si kačenky!

   
host - 54.251 (?), 8.7.2011 15:35

Souhlasim, taky jsme si poridili na nasi obrovskou zahradu kachny (rika se jim snad i Peking kachna) a slimaci maji po srande ;-)Lituji, ze jsme si je neporidili driv a jen zirali, jak nam mizi vyhonky zeleniny a okrasne kvetiny. Chodi volne po zahrade, na vecer se samy ulozi do skleniku.Voda ovsem vsude rozmistena, kde se da.

      
host - 1.238 (?), 8.7.2011 22:20

Jsem moc ráda že jsem našla spřízněnou duši. Máme rovněž zahradu cca 25 aru a už jsem vzdávala zahrádkaření. Chemii nemám v lásce, dávám přednost "motykazonu" a slimáci mi to totálně nabourali. Letos jsem si proplétaným dřevěným plůtkem ohradila záhon a kačenky mají k dispozici zbytek plochy. Už začínáme mít o slimáky nouzi. Jak mě kačeny vidí, běží za mnou s nadějí. Potřebovala jsem si je ochočit, protože na zahradu musíme projít kolem dvou uštěkaných psů cestou skoro sto metrů. S igelitkou, ze které se sypou slimác, i to jde skvěle. A to mi původní majitelé mého chovného páru tvrdili, že slimáky nežerou!

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika