Rezavý slimák a jak na něj?



host - 204.1 (?)
20.3.2007 8:51
Neni to slimak ale plzak ale neni doktor, nabizi drave hlistice ktere se rozmichaji do vody a zaleje se misto vyskytu plzaci to sezerou a uhynou tet nabizely v receptari nebo loskutakovy nejaky novy pripravek lepsi nez ty hlistice.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 111.50 (?), 17.3.2007 18:22, zobrazeno: 10045x
již 2. rokem mne trpí invaze rezavých slimáků.Vyzkoušel jsem již několik chemických přípravků ,ale tento boj se zdá být již předem prohraný.
   
host - 204.1 (?), 20.3.2007 8:51
Neni to slimak ale plzak ale neni doktor, nabizi drave hlistice ktere se rozmichaji do vody a zaleje se misto vyskytu plzaci to sezerou a uhynou tet nabizely v receptari nebo loskutakovy nejaky novy pripravek lepsi nez ty hlistice.
      
host - 16.1 (?), 15.8.2008 13:12

ja slimákov, síce s odporom, zbieram do kýbla, v ktorom mám slanú vodu. Ani jeden slimák neprežije. Na "lov" chodím vždy navečer, kedy vyliezajú zo zeme príp. po daždi. Po miernych zimách ich bolo dosť, ale ich výskyt v našej záhrade klesá.

   
host - 216.69 (?), 3.9.2008 7:00
Vloni mi ty potvory sežraly kdeco, najela jsem na používání Feramolu - nasypu přiměřeně na záhonky, když rostlinky na jaře začnou vzcházet, od sousedovic neudržované zahrady vysypu "nárazníkové pásmo". Zopakovala jsem to místy po vzejití podzimní várky salátu. Večer ob den chodím sbírat a raduju se, jak je jich letos mnohem míň než vloni, teď už jsem nebyla sbírat aspoň čtrnáct dní a je klid. Doufám, že to není náhoda a vliv počasí, najdu tak max. deset za projití zahrady, vloni to bylo na kýble.
      
host - 31.107 (?), 19.11.2008 19:41

Já používám modré granulky Mesurol. Jsou to škvarky s čímsi ještě (krupicí nebo moukou či co) a účinnou látkou je nějaký karbamát (nervový jed). Komusi se prý tím snad přiotrávil pes, ale dost si nedovedu představit, jak by to žral, když jsou to dvoumilimetrové granulky a řídce to rozsype do hlíny. Pokud to neměl na hromádce, tak by to ten pes musel žrát i s hlínou (to tedy musel mít hlad nebo být spíš prase). Měl jsem potíže s plzáky a slimáky  (salt jsem mohl odepsat, ohtyzávali mi i mladé melouny), pak jsem záhony salát a melounů obsypal nařídko "pásmem" Mesurolu, na druhý den tam byla spusta mrtvol, pak postupně plzáků a slimáků ubývalu a byl pokoj. Omezil jsem to na únosnou míru.

Prý taky existuje něco nejedovatého (ale dražšího) s fosforečnanem železitým jako účinnou látkou. To by se dalo použít před sklizní, protože Mesurol má ochrannou lhůtu tuším 14 dnů.

      
host - 31.107 (?), 19.11.2008 19:54

Jo, to nejedovaté s fosforečnanem železitým se jmenuje Ferramol, se dvěma r.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika