Neznámý škůdce na jabloni



host - 67.226 (?)
11.5.2008 20:04

První, co bych doporučoval, je vzít lupu a květní pupen si pořádně prohlédnout. Rozhrnout i květní stopky a pořádně zaostřit. Teprve pokud zjistíte že pupen je "čistý" hledal bych další informace. Střeleno hodně od pasu, vypadá to na meru jabloňovou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 178.2 (?), 5.2.2007 7:58, zobrazeno: 8069x
Při stříhání jabloní jsem objevil na letorostech jabloní malé černé tečky. Nedíval jsem se lupou ale řek bych že jsou to nějací brouci. Letorosty jsou jimi úplně obsypané, při setření prstem docela smrdí. Nikde jsem o nich nic nenašel, neporadil by mi někdo?
   
host - 204.1 (?), 15.4.2007 16:28
Nejspis to jsou vajicka msice ty prezimuji na jednoletych vyhonech .     zb 
      
host - 53.50 (?), 11.5.2008 8:37

Prosím o radu.Na mladých jablůňkách jsem se setkal s tím, že se pupeny špatně vyvíjejí.Z pupenu vyrostou špatně vyvinuté lístky, pokroucené a dále nerostou.Z květních popenů vyrostou kvítky bez okvětních lístků.V některých případech se pupeny ani nerozvinou.Některé stromky jsou napadené celé, u některých třeba jen jedny větvička.

Děkuji za radu.

           L. Pužman

           Puzman.L@seznam.cz

         
host - 67.226 (?), 11.5.2008 20:04

První, co bych doporučoval, je vzít lupu a květní pupen si pořádně prohlédnout. Rozhrnout i květní stopky a pořádně zaostřit. Teprve pokud zjistíte že pupen je "čistý" hledal bych další informace. Střeleno hodně od pasu, vypadá to na meru jabloňovou.

         
host - 204.28 (?), 11.5.2008 20:09

Když se nerozvyne květní pupen a pak zhnědne je v něm květopas spíše jeho larva skuste zozvynout jestli je tam malí červík když se nerozvyne běžný pupen může tam býti více možností také obaleč pupenový nebo nevyvynutý dostatečně pupen pak obrůstají jen koncové pupeny třeba u rubínu je běžné vyholování spodní části ale tam jsou spodní pupeny v pořádku tam je příčina jiná tam se probouzí jen koncový pupen ten je většinou květní.

   
host - 156.248 (?), 29.4.2010 20:43

Prosím někoho, kdo trochu rozumí ovocným stromům o radu. U jabloně vyrůstají malé špatně tvarované listy. Celá ta jabloň měla vždycky málo listů a navíc v květu byla loni nějaká housenka, která ho vyžírala. Nevím o jakou odrůdu se jedná, jablka jsou moc dobrý. O stromy jsme se moc nestarali, ale letos jsme trochu prořezali, pohnojili a minulý týden postříkali Calypsem. Nevíte co se může dít s těma listama? Fotku přiložit bohužel neumím.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika