Poraďte jaký skleník



host - 235.147 (?)
24.4.2013 0:27

Dobrý den   to je  úžasné,  mohl byste  prosím specifikovat    jaká je  spotřeba energie  a z  čeho je  skleník vyroben?  Rozhoduji se  o stavbě  skleníku k  celoročnímu využití   a potřeboval  bych infomace od  někoho kdo   už    má zkušenosti    s provozem, 

díky.

Josef

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

         
host - 25.2 (?), 21.4.2013 17:13

Na You Tube je názorný návod na stavbu polykarbonátového skleníku. Volba výrobce je na každém, Lanit plast na svých stránkách jako většina výrobců upozorňuje na nutnost a způsoby kotvení, všech svých výrobků i těch jež zprostředkovává GB, Izrael. V příbuzenstvu máme pár majitelů jak britských tak izraelských hobby skleníků od této firmy. Bydlí u přehrad kde větrno a poryvy větru jsou podobné těm na horách.Vzhledem k ceně pořízení a účelu si základ posichrovali "obložením". A se skleníky jsou za ty tři roky spokojeni. - Je také dobré vysadit před vstup v dostatečné vzdálenosti "větrolam" a použít i vnitřní vchodovou plachtu.

      
host - 235.147 (?), 24.4.2013 0:27

Dobrý den   to je  úžasné,  mohl byste  prosím specifikovat    jaká je  spotřeba energie  a z  čeho je  skleník vyroben?  Rozhoduji se  o stavbě  skleníku k  celoročnímu využití   a potřeboval  bych infomace od  někoho kdo   už    má zkušenosti    s provozem, 

díky.

Josef

         
host - 77.76 (?), 27.12.2014 17:56

Dobrý den, osobně jsem svůj skleník dlouho vybíral, kdy mezi má kritéria patřil důraz na robustnost zpracování a co nejsnazší stavbu, ideálně pak bez nutnosti stavby základu. Volba padla na obloukový skleník ruského výrobce Volya a své volby nelituji i když samotná stavba rozhodně nebyla tak jednoduchá, jak se na první pohled zdálo a jak prodejce uvádí. Jde o stavebnici tedy skleník lze postavit v libovolné délce. Po individuální domluvě jsem na skleník objednal 6 mm silný polykarbonátem, který by měl lépe stabilizovat teplotu uvnitř skleníku. Skleník i po roce používání mohu vřele doporučit, jsem s ním velice spokojen.

Skleník Volya 2DUM
Skleník Volya 2DUM
   
host - 25.2 (?), 20.4.2013 11:29

Podívejte se na stránky Lanilat plastu, myslím si, že u nich by jste si měl v pohodě vybrat. Šířka 190 cm je myslím pro zahrádkáře naprosto dostačující, u těchto pěstitelů se předpokládá samozásobení rodiny max příbuzenstva. Průmyslové skleníky z Děčínské Sempry jsou super a konkurenceschopné se zahraničními ale na běžnou zahrádku se nehodí.

   
host - 235.147 (?), 21.4.2013 0:59

Ono velmi  záleží na  tom,  co kdo  chce,  mně například  nevyhovuje,  když bych  měl pěstovat  papriky od  konce roku  a pak  je mít  5 týdnů  v roce .   Když už  něco dělám, pak to  musí mít   lepší efekt.  Druhý extrém  je tropický  skleník s  osvětlením  -  je to  sice efetivní  pro produkci  zeleniny jenže  cena je  vysoká.   Z tohoto důvodu   je pro  mě nejlepší  zvolit určitou  střední cestu    začátek sezony  asi 15.3     do konce   října.  Bez    topení to samozřejmě  nelze,  ale   místo 6  týdnů rajčat  a paprik  je jich   16.   Rajčata   tedy červenají   od konce   května.     Investice je , ale zhruba  dvojnásobná.    Většina lidí  se proto spokojí  s tím,  že mají  rajčata od poloviny července. 

   
host - 13.186 (?), 11.4.2014 10:42

Já mám druhým rokem hobby skleník Lanit Plast od Skleníky Spojnovák z Dolního Újezdu a spokojenost. Přímo u nás v Dolním Újezdu je ještě výrobce klasických skleníků, ale ta cena je neporovnatelná. Sice česká výroba, ale stojí 2x tolik. Nevím sice co je lepší a co horší. Každopádně výběr skleníku probíhal tak, že jsem si pozval pána na konzultaci. Ve výsledku máme úplně jiný skleník "přilepený na dům", který zároveň slouží jako místo pro posezení rodiny.  Polykarbonát máme 6 mm a údajně se používá laminát který nekřehne a neláme se (asi brzo na posuzování).

   
sitky - (8) - 122.26 (?), 3.1.2015 12:55

Mne sa osvedčila konštrukcia vo svete nazývaný WALIPINI, je to zakopaný skleník obrátený na juh,  strecha je priesvitná, pre našu polohu má sklon 19°.  Dá sa to ľahko svojpomocne urobiť.  Vo vnútri sú na akumuláciu tepla nádrže / sudy/. Polovička strechy, os severu je nepresklená. 

Je to relatívne malé, používam to na priesady a zimovanie citrusov. Väčší typ DOME, čiže kupola, má priemer 10m, ten vysadím až v marci, zatiaľ nemá kúrenie. Skúšam v ňom aquaponics. Je to pestovanie bez zeminy, vo vode z jazierka. Akvapónia je podobná hydropónií , ale nepoužívajú sa chemické hnojivá. 

3D plán
3D plán
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika