Velikost skleníku se volí podle počtu rostlin, které chcete do skleníku dávat, a podle jejich požadavků na místo. Pro čtyřčlenou rodinu je optimální velikost 3×4-6 m (pokud máte místo na zahrádce). Kvůli ceně se v hobby-marketech často nabízí rozměr 2×2,5 m, ve kterém se sice pěstitelsky moc nerozšoupnete, nicméně okurku a papriky z nich také sklidíte.
Okurky se hodně často dávají k zadnímu čelu skleníku; na 3 metrovou šířku skleníku se vejdou 3-4 rostlinky, což okurkami zásobí i početnější rodinu (pokud ale všichni nedrží okurkovou dietu :-)
Papriky se většinou dávají do sponu tak na vzdálenost 40 cm. Pod paprikami můžete zkusit napěstovat melouny.
Rajčata je třeba dávat do skleníku hlavně v klimaticky náročnějších oblastech. Pokud je vyštipujete, rostou podobně jako venku. Někdo je nechává růst živelně, což sice vytvoří bujný prales, ale údajně se tak zvýší výnos, neboť rajčata mají ve skleníku lepší podmínky pro růst, než venku. Kdo dává rajčata ven, může je zkusit zasadit na jižní boční stranu skleníku. Určitě se jim to bude líbit, protože tak budou od severu chráněny stěnou skleníku, ze které jim navíc bude stékat dostatek vláhy.
Vinná réva se do skleníku často dává kvůli stínění přes léto, kdy dalším přínosem je i bohatá úroda hroznů s velkými bobulemi (jako z obchodu). Sehnat se dají i speciální skleníkové odrůdy, které jsou odolnější proti plísňovým chorobám, ale hlavně mají přibržděný růst, jenž je jinak ve skleníku enormní. U révy také pozor na kořeny, které se rády rozrůstají do skleníku. Pro skleník stačí dát do rohu jednu rostlinu a nechat ji pnout pod střechou. Chcete-li mít hrozny, je třeba odborně révu stříhat.