Mšice na růžích



         
host - 163.46 (?) 
9.9.2007 21:02
Nevím nač ta ironie. Pisatelka nepíše nic o tom, že by ničila mšice ze žebříku, tudíž předpokládám, že nejde o popínavé růže. Nevím, jak Vy, ale já na popínavkách nikdy mšice nemám.
  
            
host - 215.8 (?), 9.9.2007 22:34
Také ničím mšice mechanicky, a osvědčilo se mi to. I když nezahubím všechny v kolonii, ty zbylé také zmizí. Jestli je to díky "feromonu smrti", nebo pach usmrcených mšic přiláká nějaké predátory, to nevím, ani žádné srovnávací pokusy nezakládám, je to jen praktická zkušenost. Příznivé je možná i to, že můžete zasáhnout bezprostředně po zjištění kolonie, a nedochází k prodlení kvůli shánění chemického přípravku (nebo lovu sluníček ). Ale jde to jen když máte pár rostlin, na nějaké latifundii asi nezbývá než ta chemie.
   
host - 63.104 (?), 27.5.2008 19:56

na mšice na růžích používám již léta jádrové mýdlo rozpuštěné asi čtvrtku, ocet, asi 2 pol. lžíce a to vše zředit vodou a rozprašovat, neuškodí to rostlinám a mšice zajdou.

      
host - 15.70 (?), 31.5.2008 13:59

Zdravím Mám ty potvory i na pnoucích růžich nikdy tam nebyli.  Před chvílý jsem to postříkala pirimorem. Uvidíme. Zdar chemii

      
host - 190.114 (?), 1.6.2008 18:01

Jádrové mýdlo - dobře asi čtvrtku, ocet asi dvě lžíce a co ta voda kolik? Bylo bydobré to vědět, já těmto domácím prostředkům věřím, tak to zkusme doladit. Díky

   
host - 169.99 (?), 11.6.2008 12:33

Ke každé růži jsem zarazila kolík (neb železnou tyč), na který jsem jako klobouček nasadila dnem vzhůru prázdnou plechovou konzervu. Takovéto příbytky mají rádi škvoři a na oplátku za obydlí ničí mšice na růžích. Ještě lepší je dát do každé konzervy, ale tak, aby se nevydrolila, dát hrst sena nebo slámy jako peřinku. :-)  Růže smozřejmě už ničím nestříkám, přišly by i o užitečné škvory. (Pokud se někomu plechové konzervy jeví jako nevzhledné, může zaměstnat děti, ty se o ten správný vzhled postarají. Stačí koupit nějaké neškodné barvičky na plech.) O afrikácech jsem také už slyšela. Jde prý jen o jeden specifický druh, ovšem nevím který to zrovna je.

Johana

      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 47.240 (?), 11.6.2008 15:41

Domnívám se, že mšice na pnoucích růžích se spoustou několikametrových šlahounů dost dobře bez pomoci chemie nelze odstranit. Vzhledem k tomu, že růže nepatří mezi ovoce, jejich případný postřik Pirimorem, Baycorem apod. mě tolik nevadí. Míla R.

         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 11.6.2008 19:42

Je to hrůza s těmi mšicemi. Já jsem dneska musela stříknnout růžičky mospilanem. Tentokrát už nezabralo ani mýdlo.  Doufám, že když už jsem přikročila k hubení chemií, tak že to zabere. Uvidím zítra. Zdravím - Daniela.

            
host - 229.32 (?), 11.6.2008 22:35

Zdravim Vas vsetkych!

Pisem Vam z anglicka, pretoze zhodou okolnosti dnes sa moje kolegyne[anglicanky] v praci rozpravali o tejto pliage a neuverite ako si s tymto problemom poradili.Vraj pouzivaju washing water co chapem ako vodu po umyti riadov v kuchyni a tou vodou striekaju akekolvek napadnute rastliny a ze to pomaha a robia to uz dlhe roky.Ja niesom ziadny pestovatel tak to neviem posudit.Prajem vela uspechov.Maria Listiakova, Macclesfield.

               
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.168 (?), 13.6.2008 16:44

Konec řádění mšic zajistí také prudký lijavec (třeba při bouřce) a teploty nad 30°C, při kterých hynou.  Takže vydržte, letní vedra a následné bouře je zničí.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika