Proč réva nekvete?



   
host - 24.246 (?) 
8.6.2021 10:10

Dobrý den, mám podobný problém jako Vy. Také mi réva letos nevykvetla. Mám révu asi čtyřletou, pokaždé kvetla a rodila a letos nic. Na jaře jsem ji ostříhal část na dvouoký čípek a čast na dlouhý tažeň, který je ovšem svislý. Ty vodorovné části neobrazily. Asi to bylo už moc dlouhé. Přikládám fotky pro posouzení a názory vzniklé chyby. Předem děkuji za každý názor.


  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 91.196 (?), 8.6.2021 12:06

Tato réva babčí-asi jste ji zkraje nadměrnou zátěží vysílil, aniž by dostala do hrotku-jede na hlad a utrpěla mrazivou zimní epizodou...

         
host - 24.246 (?), 8.6.2021 12:39

Děkuji za odpověď. Čím bych ji mohl teď pomoci?

            
host - 91.196 (?), 8.6.2021 13:26

Vhodným plošným hnojením, v této době s převahou dusíku. 

               
host - 24.246 (?), 9.6.2021 10:11

Ještě bych se zeptal, jestli ji můžu teď ostříhat, když stejně nemá květy? Chtěl bych vytvořit tvar jako je na přiloženém obrázku označen zeleně a řezal bych v místě označeném červeně. Nebo to mám nechat zase až na předjaří?

Taky přesně nevím co znamená "aniž by dostala do hrotku"

Díky Martin


                  
host - 91.196 (?), 9.6.2021 20:33

Snad by Vaší révě navrhovaný střih výrazně neublížil, ale já bych se opravdu letos spíš zaměřil na nápravu výživy, tam by ponechaná olistěná část měla výrazně plusový význam, zač.r. 22 pak ukáže, jak se to projeví. Hrotek je lid.název jedné z nádob na mléko, a protože rostlina část krmě přijímá formou kalné, neživé jakoby polévky skrz kořeny... Nevyplácí se bodat koně do slabin, valit rostlinu násilně, kvapem do své finální představy-dejte jí ve správnou dobu to, co potřebuje, ona Vám pak ve vhodnější čas nabídne možnost k jejímu tvárnění-ale v jejím lepším stavu, posílené kondici. Sám víte nejlépe-pokud jste révu sadil, co je vlastně v zemi pod ní, jaké máte nakrytí povrchu-nějakou textilii-jakou gramáž, jednu, či více vrstev, zálivka, nebo jen to, co dá nebe...?

                     
host - 24.246 (?), 10.6.2021 9:44

Jako hnojivo používám běžně dostupný granulovaný koňský hnůj a zalévám občas. Někde jsem četl, že réva nemá ráda přemokření, tak to nechci přehnat. Ta textilie je tam asi týden, takže nepředpokládám, že by to ovlivnila. Pustit se do této diskuse mě přiměly odpovědi na dotaz původní tazatelky, že některé druhy révy neplodí na dvouokých čípcích. Já mám vedle sebe dvě sazenice, obě jsou bezsemenné, ta v pravo na obrázku je pozdnější. Názvy odrůd neznám. Myslím, že se o ně starám stejně a právě mě překvapilo, že jedna nenasadila květenství. Začal jsem študovat tu co nasadila a opravdu má květenství pouze na dlouhém tažni. Tam, kde jsem to zastřihl na dvouoký čípek, tak nic. Ta co nekvete má taky dlouhý tažeň, ale nenasadila květenství. Teď vidím, že to může ovlivňovat spousta jiných vlivů. 


                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6569) - 9.142 (?), 10.6.2021 10:14

To že některá réva plodí na krátkém a jiná na dlouhém dřevě je odjakživa známé a přizpůsobuje se tomu řez. Například Somerset Sedless nasazuje kdekoliv na výhonu od začátku letorostu 3-4 hrozny, takže s tím můžu dělat co je libo. Mimochodem, etrémního mrazu letošní zimy si ani nevšiml a roste jakoby se nechumelilo, tedy nemrzlo.

                     
host - 91.196 (?), 10.6.2021 11:02

Mít tzv.rodný list kulturních rostlin v sadu se vyplácí... Taky nejlépe sám víte, zda jste před výsadbou révy provedl rigolování, jaké je složení vrstvy zeminy pro tuto liánu vyhrazené. Suchomilnost je jen domělá, ale protože réva spouští kořeny za vodou a živinami v ní obsažené do velké hloubky, tak se o to z velké části postará. A jsme opět na začátku-psal jste o věku keříku, o tom, že několik roků plodil. Tam nebylo umožněno vybudovat pořádný, rozsáhlý koř.systém a něco organiky to nevytrhne. Zjistil jsem, že průměrně zdatní pěstitelé jsou schopni okamžitě pomoci svým strádajícím svěřencům podáním potřebné dávky výžiny, která rychle prostoupí ke kořenům vrstvami půdy-tím je tekutý, správně naředěný Cererit. Po dvou týdnech zopakujte, v druhé půli roku se zaměřte na hnojiva, která pomohou k vyzrání tkání a přečkání zimy-ať už bude mít jakýkoliv průběhenlightened!

                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6569) - 9.142 (?), 10.6.2021 13:33

Ten doprava jestli nemá násadu ustřihněte co nejblíž kmínku, nechte jeden letorost a optrně rovnejte. Vlevo bych já navrhoval spodní ustřihnout, horní nechat a letorost vést na levou stranu zhruba ve stejné výšce jako pravý. U obou nechte zásobní výhon u kmínku.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika