Je to peronospora?



vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?)
29.5.2012 20:11

Nejsem sice vinař, ale keře v pozadí vypadají v pořádku - ty jsou také vaše, nebo někoho jiného? Není mi jasné, proč jste stříkal Decis, měl jste tam obaleče nebo co? Mě to spíš připadá, že je to od nějaké chemikálie - máte dobře vypláchnutý postřikovač, popř. dodržel jste koncentrace? VJK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 29.5.2012 20:11

Nejsem sice vinař, ale keře v pozadí vypadají v pořádku - ty jsou také vaše, nebo někoho jiného? Není mi jasné, proč jste stříkal Decis, měl jste tam obaleče nebo co? Mě to spíš připadá, že je to od nějaké chemikálie - máte dobře vypláchnutý postřikovač, popř. dodržel jste koncentrace? VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 31.5.2012 9:06

To já taky nejsem vinař, ba ani vinohradník, tím méně zkušený.  Ale nějak se vzájemně nazývat musíme. Jiné krátké oslovení mě nenapadlo…
Ale zpět k problému. Z vlastního zájmu jsem prohlédl všechny možné choroby révy ve svých knížkách i na internetu a přiznám se, že jsem nikde úplně shodné projevy choroby nenašel. Vždycky je tam nějaká odchylka od toho, co zde vyfotil, či popsal pan tazatel.  Tak bych vás pane osobně ještě poprosil, abyste udělal ještě několik fotek, kde by byl mj. také detailní snímek i mírně napadených listů jak svrchu, tak z jejich spodní části a také i snímek zelené i dřevité části výhonu (pokud jsou na výhonech nějaké tmavé skvrny). Existují další méně rozšířené choroby révy (houbové, bakteriální i virové), které se v základní literatuře příliš nezmiňují. Teoreticky by mohl být příčinou i fatální nedostatek nějakého prvku ve výživě.
Podle toho, co o svém vinohradu píšete, je pravděpodobné, že jste jej koupil, či získal od předchozího majitele již s touto chorobou. Proto, je-li to možné, by bylo vhodné s ním o problému pohovořit a pokusit se z něho vytáhnout co nejvíce informací. Případně také pohovořit s majiteli okolních vinohradů, ti budou určitě sdílnější - už ve vlastním zájmu.  Jak píše pan VJK, okolní vinohrady se z té jedné do pozadí nezaostřené fotky zdají být kupodivu zdravé. Takže docela záhada. Když by se nám tady nepodařilo dobrati se nějakého jednoznačného závěru, zvažoval bych možnost obrátit se na Státní rostlinolékařskou správu, či jak se tato instituce nyní na Slovensku jmenuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 21.62 (?), 31.5.2012 20:25

Zdravim, za mnou to maju druzstevnici, z dialky aj moje vyzera podobne... trochu horsie. Aj susedom to schne. Minuly rok som nestriekal vobec a rovnako vsetko uschlo. Decis mi asi zle poradili ako preventivne nieco.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 169.181 (?), 1.6.2012 13:11

Dobrý den, je to pomrzlé. Mám toho celou viničku.

j.h.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel10:10
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika