Zdravím,
my již řadu let praktikujeme následující postup:
1) Při nalévání pupenů postřik Sulkou v koncentraci 4-5%;
2) Pokud byl v předcházejícím roce velký výskyt oidia, tak zhruba ve fázi 7 listů na letorostech děláme postřik přípravkem Karathane 0,05%,který účinkuje již od nižších teplot na rozdíl od sirnatých přípravků (Kumulus, Sulikol) v kombinaci s nějakým kontaktním přípravkem proti peronospoře např. Polyram WG 0,3%,přidávám také výživu na list např. Wuxal Super.
3) Před květem proti oidiu některý z triazolových přípravků např. Punch 10ew, Talent,Domark, atd., proti peronospoře fungicid se systémovým účinkem např. Aliette Bordeaux, který chrání i nové přírůstky během květu, proti obaleči např. Reldan nebo Calypso. Samozřejmě přidat výživu na list např. Wuxal.
4) Po odkvětu použít proti oidiu přípravek IQ Crystal společně proti peronospoře působícím Aliette Bordeaux.
5) Za 14 dnů to samé
6) Před uzavíráním hroznů přidat přípravek proti plísni šedé např. Rovral FLO, Eupren nebo Teldor, proti oidiu opět IQ-crystal, proti peronospoře např. Aliette Bordeaux (ideální po osečkování letorostů) nebo Folpan či jiné.
7)Do změkání bobulí pokračovat podle tlaku chorob v postřikování zhruba co 14 dnů kontaktními fungicidy např. Kuprikol nebo Champion+proti oidiu např. Kumulus, Sulikol nebo strobiluriny např. Discus, Zato. Jenom upozorním, že poslední postřik sirnatými přípravky by se měl u moštových odrůd provést min. 42 dnů před sklizní, neboť hrozí, že by se mohli rezidua dostat do vína. Jinak vše závisí na konkrétních podmínkách u vás a výskytu chorob. Jak je vidět, tak já chem. ochranu stavím především na přípravcích Aliete Bordeaux a IQ-Crystal, na které je spoleh, že ochrání v době nejvyššího tlaku i 14 dnů.Jirka