dotaz-pěstovaní revy ve skleníku



host - 56.113 (?)
20.5.2011 23:39

Zdravím, mám problém s pěstováním révy ve skleníku.Mám tam 3 hlavy, z toho měla být jedna skleníková, odrůdy neznám.Délka je asi 3 metry a problém je v tom, že jsem nevypěstoval ani kuličku.Ani letos nic nezasedlo, ta samá odrůda venku rodí v pohodě.Zkoušel jsem letos i zatřít skla vápnem, aby se snížila teplota, ale zas nic.Je to už čtvrtým rokem a už vážně uvažuji, že ji vykopu a dám někde ven.Je to na Valašsku a skleník je u zdi pod balkonem. Můžete poradit, čo tomu chybí, nebo proč nic nezasedá?  Děkuji Jarda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 210.251 (?), 20.10.2008 0:15

Zdraví Mikymaus.

Můj případ je skoro totožný s tím, co popisuje Host. Modrý portugal, vadnutí hroznů, atd. Rozdíl je jen v tom, že to začíná už tak v polovině červěnce jakoby předčasným zráním ojedinělých bobulek, které posléze zvodnatí ty jsem letos ihned opatrně vystřihal. Tento postih se objevil poprvé až před loni, to jest po 15 ti letech. Hnojím, stříkám obdobně jako Host, ale všechna snaha je marná. Proto jsem tentokrát po zvadnutí spodních půlek tyto ustřihal a tak zachránil aspoň něco.

Z rozsáhlé dikuse zde, vlastně nikdo neví kde je pes zakopaný! Takže bohužel, mi kteří s tím bojujem, mámu prostě smůlu.

                  
host - 161.138 (?), 20.10.2008 1:16

S tím zakopaným psem to nebude tak zlé. Ta závada na vašich hroznech se jmenuje "Ochrnutí třapiny" a je způsobována nedostatkem hořčíku. Dalším příznakem bývá žloutnutí listů od okraje mezi žilnatinou při čemž žilnatina zůstane stále zelená. Škodlivost podporuje chladno a vlhko v době květu. Jako ochrana působí postřiky keřů v desetidenních intervalech 4% síranem hořečnatým, nebo jinými hořečnatými hnojivy.

Pavel Skála

                     
host - 56.113 (?), 20.5.2011 23:39

Zdravím, mám problém s pěstováním révy ve skleníku.Mám tam 3 hlavy, z toho měla být jedna skleníková, odrůdy neznám.Délka je asi 3 metry a problém je v tom, že jsem nevypěstoval ani kuličku.Ani letos nic nezasedlo, ta samá odrůda venku rodí v pohodě.Zkoušel jsem letos i zatřít skla vápnem, aby se snížila teplota, ale zas nic.Je to už čtvrtým rokem a už vážně uvažuji, že ji vykopu a dám někde ven.Je to na Valašsku a skleník je u zdi pod balkonem. Můžete poradit, čo tomu chybí, nebo proč nic nezasedá?  Děkuji Jarda

                     
host - 178.235 (?), 21.5.2011 6:43

Jardo, musíte upřesnit, co je to "nezasedá".Pokud keř nezakládá žádné květenství, nebo ta, co se objeví nezarodí vlivem špatného opylení a pod.V žádném případě bych nic nevykopával.ale hlavu v krajním případě přerouboval.Teď např.je k tomu vhodná doba. AB

                     
host - 56.113 (?), 22.5.2011 0:38

Réva nezakládá žádné květenství. Jsem celkem začátečník, nasadil jsem to, co jsem dostal od známých z řízků.Půda byla hnojena kravským hnojem, ale teď, abych neporušil kořeny, tak hnojím jen zákvasem ze slepičinců.Dva metry vedle skleníka mám dvě hlavy jak vloni, tak letos je to krásně zasedlé (kosáci se zas budou mít).Další dvě hlavy mám na chatě ve výšce asi 500 m, jedno je Bako a vloni tam toho bylo dost, ale pro kosy, nechali mně pár kuliček.Asi letos musím sehnat nějaké sítě.Nevím, jestli bych to přeroubování zvládnul, sice vybavení mám, ale musel bych někde na netu najít správný postup. Jarda

                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 22.5.2011 5:59

Hlavně už žádný kravský hnůj nebo slepičince. Místo zatírání skel vápnem raději intenzivně větrejte, případně zvětšete větrací plochu.  Jak révu řežete? VJK

                     
host - 191.241 (?), 22.5.2011 12:50
Dobrý deň Jardo! Nedávno sa tu na fóre pretriasala otázka odrôd pestovaných v skleníku. Pokiaľ hnojíte vonku rovnak ako pod sklom a vonku tá istá odroda kvitne, bude problém v nezakladaní kvetenstva niekde inde. Napriek tomu by som v skleníku strieknul aj na list mikroelementy, ktoré podporujú zakladanie kvetov. Hnojenie kravským hnojom či vykvasenými slepičincami Vám chválim. Nič lepšie pre vinič nepoznám. Vtáči trus obsahuje aj fosfor potrebný pre rodivosť. Pred rokmi som za chatkou potreboval vytvoriť rýchlo 2 metre vysoké kmieniky za účelom pestovania závesu a súčasne zelenej clony od vrchného suseda na svahu. Pri výsadbe sadeníc som dal na spodok jamky vždy za lopatu vykvasených hustých holubincov a zámer sa podaril. Bez ďalšieho hnojenia o dva roky bola za chatou vysoká stena rezistentov rodiacich na systéme záves. Keby ste chcel vinič v skleníku prevrúbľovať, máte teraz až do júla ideálne podmienky. Dá sa preštepiť aj celá hlava na starom kmienku: všetky nové ťažne treba skrátiť na pár centimetrov a do rázštepu zasunúť jednoočkový zelený vrúblik novej sorty zrezaný z dvoch strán do jazýčku a opatrne omotať páskou. Tak nech sa Vám darí! Paľo
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 23.5.2011 8:48

Domnívám se, že hlavní příčinou nezakládání květenství je nevhodná, resp, nevyvážená výživa spolu s nedostatkem světla při vysoké teplotě. Réva je sice teplomilná, ale také světlomilná rostlina. VJK

                     
host - 56.113 (?), 24.5.2011 0:29

Zdravím všechny a děkuji za rady. Je možné, že toho světla je málo, protože skleník je u zdi a révu táhnu pod balkonem, takže toho světla tam moc není.Co kamarádi pěstují révu ve sklenících, tak ho mají samostatně a rodí jim to pěkně.Jinak stříhám na jedno očko.Mohu pro pokus dát jednu hlavu dopředu ke sklu a pokud zakvete, tak to bude tím světlem.Jinak budu pěstovat venku, mám řadovku, zahrada je od severu chráněná domem, takže pro révu celkem vhodné podmínky.Jěště nerozumím tomu, co jsou to ty " mikroelementy" co doporučoval Palo k postřiku na list. Díky za info. Jarda

                     
host - 151.46 (?), 24.5.2011 15:19
Dobrý deň Jardo! S tým nárokom na svetlo by som si nelámal hlavu. Doma pestujem na vertiku v tieni- 2 m za severným štítom domu tesne pri kamennom vysokom múre suseda odrody Prim, Purpur, Misket Dunavski, neskorý "Chorvát" (teraz aj Solaris a JCHD) a v pohode prinášajú úrodu. Slnko tam svieti zboku- iba ráno a navečer. Najprv dozrieva Prim (v tomto roku ho predbehne prvá úroda Solarisu), potom tie ostatné. Teplo je podľa mňa pre vinič dôležitejšie, inak by v skleníkoch nedozrávali strapce o mesiac skôr. A o priepustnosti svetla cez zaprášené sklo či polykarbonát skleníka je zbytočné sa rozpisovať. Koneckoncov všetko je to iba o vlnovej dĺžke elmag. žiarenia. Keď ste písal, že striháte na jedno očko, začínam chápať, prečo Vám nezakladá vinič súkvetia. Túto "frajerinu" si nemôžete dovoliť u každej odrody. Aj na vertiku strihám na 2 až 3 očká na jednotlivých patrách. Striháte na jedno očko tiež tú istú sortu, ktorú máte vonku v záhrade a ktorá Vám kvitne? Pokiaľ nemáte odrodu, ktorá rodí už na prvom očku (napr. Nero), nechajte pri reze dlhšie ťažne alebo aspoň poloťažne. Mikroelementmi som myslel stopové prvky, ktoré majú súvislosť s kvitnutím. Harmavit som tento rok vystriedal prípravkom Hycol 8-Z, ktorý obsahuje okrem N, Mg a S mikroelementy B, Fe, Mn, Cu, Zn, Mo. V Lednici ho vraj s úspechom odskúšali a napísali kladné hodnotenie. Nech sa Vám darí! Paľo
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika