Choroba vinné révy



                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 235.254 (?) 
27.6.2012 8:35

U mojej Afrodity, Mirku, sa okraje listového výkroje tiež slabo prekrývajú. U všetkých listov.

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 14.252 (?), 26.6.2012 0:43

Já musím také potvrdit, že Kodrjanka byla vždy napadena společně s Negrou jako první padlím nebo perenospórou. Už jsou ale obě odrůdy přeroubované. Na Kodrjance jde krásně Veronika a na Negře Rošfor. U nás v údolí Berounky je zatím stav asi 30 odrůd révy výborný, na žádné se zatím neobjevila plíseň ani padlí. Poslední postřik jsem dělal v květnu než réva kvetla a chystám se v příštích dnech udělat nějakou prevenci, protože všechny odrůdy už dobře odkvetly. Nevěřím tomu, že by to až do sklizně vydrželo bez postřiku. Letos asi máme v našem okolí štěstí na počasí, protože velké deště a tím i plísně se nám vyhýbají. Déšť za posledních 14 dnů bych spočítal na prstech jedné ruky a to pršelo tak, že pod stromem bylo sucho. Dnes jsem zjistil, že potok okolo zahrady je vyschlý a začíná žloutnout trávník.

                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 235.254 (?), 26.6.2012 15:34

Veronika je kvalitný kultivar. Je to sestra Krasotky, údajne kvalitnejšia. Dve očka Veroniky som dal do kmienka Venus. Majú už 15 cm výhony. Nie je to veľa, ale hlavná sila ide do rodiacej Zilgy na vrchole kmienka. Tretie očko Veroniky som šúpnul do "Taliana" (odolný frankoamerikán). To je narašené, ale zatiaľ čučí a rozmýšľa.wink Krasotka vlani ukázala prvé signálne strapce. teraz je obsypaná nádhernými veľkými hroznami, podobne ako Pamjati Zacharovoj. V tomto čase zrná narastajú doslova pred očami. Kiež by sa neprihodila žiadna pohroma!

                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 232.216 (?), 25.6.2012 19:47

Zdravím Vás Mirku! Konečne u nás svieti slnko. Včera večer v obci Brodské pri rieke Morave bola búrka a silné krupobitie. Komu nezmrzol vinohrad 18.5., tomu ho zničil ľadovec. Môj vinohrad je iba 10-12 km na východ, dúfam, že krúpy nedoleteli až tam?

Pokiaľ povlak na strapci na Vašej snímke nepáchne po hubách, sú to nálety spórangiofórov Plasmopara viticola. Skúste ovoňať, povlak oidia páchne a má sivobielu farbu. Verím Vám, že to nie je ľahké pestovať vinič v blízkosti bazéna alebo zeleniny. Ako ste si všimol pri návšteve u nás, pestujem vinič pri plotoch a múroch, kde nie sú podplodiny, okrem 1 úseku, kde vinič striedam s kríkmi kanadských čučiek. Striekal som zatiaľ raz- kombináciou Profiler + Falcon. Na čučkách som mal až do zaschnutia postreku na listoch položenú fóliu. Inak príznaky oidia či perenospóry som nikde zatiaľ nezbadal. Akurát mi padla sadenica Arkadie, takže už nezistím, či to od p.Jonáša z Kolína bola Nasťa, alebo nebola. Po 6 rokoch som neochutnal ani jednu bobuľu. Tento rok konečne zakvitla a výsledok je na snímke vľavo. To vedľa uschnutej Arkadie je Afrodita. Na snímke vpravo je enormne veľkoplodá sorta Preobraženie. Vlani zasadený rezok vyrástol až nad hlavu, parádne prezimoval a keď som ju na jar vyviazal do oblúka, začala rašiť a ukázala súkvetia. Potom sa na niekoľko týždňov odmlčala, vyzeralo to, že uhynie. Pred týždňom sa rozhodla, že to nevzdá a pokračuje, aj keď zatiaľ bez kvetov. Veru, v tomto roku sme svedkami viacerých záhad.

Nasťa (Arkadija) skončila.
Nasťa (Arkadija) skončila.
Preobraženie to nevzdáva.
Preobraženie to nevzdáva.
                     
host - 145.1 (?), 25.6.2012 19:50

Zdravím, niekde na českej stránke som sa v letáku k postreku Quadris Max dočítal, že je vhodný len na moštové hrozno. Neviete, prečo by sa to nemalo aplikovať na stolové sorty viniča? A ďalšia vec, čo tam bola písaná je, že jedna z účinných látok (folpet) bola preukázaná ako karcinogénna (rakovinotvorná) u myší. Prečo sa potom takýto postrek predáva? Na druhej strane musím povedať, že som si tieto účinky prečítal až po postreku môjho viniča :(

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika