Příspěvky uživatele - 208.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčata 2024, 13.9.2024
Ne. Zatím jsem otrhal jen ta zralá. Určitě jich spousta popraská, ta holt oželím, ale až se zase počasí umravní, bude většina v pořádku. A letos by podle předpovědi mohly přijít první mrazíky později než jindy. Zelená rajčata otrhávám teprve když... celý příspěvek >
Odrůdy rajčat, které už rozhodně nechci, 13.9.2024
Ano, Tornáda jsme možná také měli. Rozhodně jsou plodnější a chutnější než Bonset. Pěstoval jsem je i později, ale jsou dost citlivá na PB. A aby měly správnou chuť, nesmí se přehnojovat a přelévat. Milan HP
Odrůdy rajčat, které už rozhodně nechci, 13.9.2024
No, z toho moc moudrý nejsem. Ale nevadí, já na zázračné bujony stejně nevěřím. Tedy pokud nenazveme třeba fermentovaný slepičinec či kopřivovou jíchu tímhle výrazem. Ale to nejspíš ještě neproběhlo. Milan HP
Odrůdy rajčat, které už rozhodně nechci, 11.9.2024
O jakém "zázračném bujónu" je řeč? Milan HP
Rajčata 2024, 11.9.2024 Obsahuje fotku
Nagina je ta odrůda, kterou Sutton's Seeds prodávají pod názvem Crimson Plum? Jinak se ale musím zastat Mountain Magica a všech Crimsonů: u mne vždy - už sedmý rok - vydržely plodit zdravé plody až do prvních mrazů. Pravda, v letech s plísní... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 11.9.2024
Musím potvrdit, že pěstování ze řízků plísni odolných odrůd, vysazených v červnu, za běžných podmínek opravdu prodlouží sezónu rajčat až do prvních mrazů. Letos jsem udělal pokus a vysadil 3 zálistky Mountain Magika přímo do záhonu až 20.7. Jejich... celý příspěvek >
Odrůdy rajčat, které už rozhodně nechci, 11.9.2024
Tak keříčková Iron Lady zklamala na celé čáře. Podlehla totiž ne Septorii, na to jí nezbyl čas, ale Alternarii, a to už začátkem července. Jako jediná z plísni odolných odrůd. Ochutnal jsem jen jeden plod a musím říct, že je to chuťově s bídou... celý příspěvek >
Odrůdy rajčat, které už rozhodně nechci, 21.8.2024
Mám podobnou vzpomínku na 60tá a 70tá léta. Tenkrát se sem dovážela rajčata z Rumunska či Bulharska. Dodnes si pamatuji jejich skvělou vůni a chuť. Pátral jsem, ale nenašel jsem nikoho, kdo by si vzpomněl na název odrůdy či odrůd. Nejspíš by to musel... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 21.8.2024 Obsahuje fotku
Ahoj Waltře, s tou Alternarií to zdaleka není žádná katastrofa. Dobrá zkušenost a varování, vlastně nic víc. Ostatní odolné odrůdy si vedou zdárně, začaly už konečně srpnově zrát, takže nedostatek rajčat i na rozdávání nehrozí. Totéž se dá říct i o... celý příspěvek >
Špičaté zelí, 15.8.2024
Waltře, velice podobně vypadá můj Dynamic dnes, ten do země setý a pod netkankou. Dodatečně jsem dosel, co nevyšlo, takže mám ještě čtyři mladší už s pravými lístky. To by bylo, aby to nedaly. Milan
Papriky 2024, 15.8.2024
Ty moje "chudinky" nahoře na zahradě mne také docela překvapily. Vypadaly nejdřív na umření, ale teď, jak udeřilo teplé počasí, chytají druhý dech, kvetou a na svou velikost - ta největší je tak 75 cm - mají některé spoustu plodů už docela v konzumní... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 15.8.2024
Jak je vidět, byl jsem velmi naivní, když jsem si myslel, že mám jen jednoho smrtelného rajčatového nepřítele. S plísní bramborovou už hraju více-méně vyrovnanou partii, ale na Alternarii, tedy ranou plíseň jsem připraven moc nebyl. A čekala mne... celý příspěvek >
Kdy dát do země brambory?, 17.7.2024
Taky je máš skoro všechny šišaté jako já. Zajímavé. Měl jsem dvakrát po sobě stejnou koupenou odrůdu od stejného dodavatele - Glorietta. Loni byly mnohem víc "dokulata". Je to počasím nebo jsem dostal jinou odrůdu pod stejným jménem? Ale i kdyby... celý příspěvek >
Kdy dát do země brambory?, 17.7.2024
Já to mám s tím stříkáním a pamatováním si názvů těch postřiků celkem jednoduché: herbicidy, fungicidy ani pesticidy nepoužívám vůbec. Prostě čekám, co pro mne Matka Příroda zachová. Místo skleníku pak používám přes zimu okenní parapety doma a na... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 16.7.2024
Tak letošní rok se u mne opět stal testovacím. Není divu při tom počasí. Už na začátku července se objevily první příznaky plísně. Ale vzhledem k brzkému datu a i projevům té plísně mám za to, že se spíš jedná o Alternarii než o Phythophthoru. Což... celý příspěvek >
Další diskuze:  12345>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika