Příspěvky uživatele - 70.240

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Počasí, 11.1.2024
Dnes už led držel pěkně. Stačily tedy tři noci s teplotou -11°C. Myslím tady, ne na Vysočině. Tam zase nějaký "milovník" zvířat tráví dravé ptáky karbofuranem. 
Počasí, 11.1.2024
Pranostika na 11.1. - Na svatého Hygina pravá zima začíná  Tak ještě odkaz na něco příjemnějšího. Zajímalo by mě, jak se dá ochočit taková červenka.  https://www.facebook.com/watch?v=953325906392169
Packham‘s Triumph, 10.1.2024
V "Jednotě" jsem zakoupil obří plod této odrůdy. Po pár dnech jsem se odhodlal k degustaci. Máslovitá dužnina se specifickou příchutí. Nevím proč, ale tak trochu připomínající "specifikum" neoblíbené odrůdy Dicolor (pro mě nikoliv neoblíbené).... celý příspěvek >
Degustácia Lysice, 10.1.2024
Ne, že by to bylo nějak důležité, ale když už ta tabulka tady je, tak co na to říkáte, pane Waltere? Nevím, koho jiného bych se zeptal. Sirius první místo, tak to musí být nějaký "jiný" Sirius než mám já. Určitě bych ho nedával před Admirál. Ten... celý příspěvek >
Počasí, 10.1.2024
Tady sníh není žádný, ale stejně u vás vždycky mrzne víc i v době kvetení meruněk, to je už nějak dané. -11°C není začátkem ledna žádná pohroma, horší to bylo tenkrát koncem března, takže škody by neměly být žádné. -20°C tady bylo už hodně dávno,... celý příspěvek >
Počasí, 10.1.2024
Před pár dny jsem se díval na windy com, kde byla prognóza nejnižších teplot pro zdejší oblast a sedí to přesně. Maximální holomráz -11°C a to včera i dnes. Co se týče pranostik, tak už druhá předpovídá příznivý rok. Otázka je pro co.
Broskvon Royalvee alebo Favorita Morettini 3 alebo Royal Majestic, 10.1.2024
Nemůžu srovnávat zdejší klima s klimatem bývalé provincie římské říše Pannonie, ale ze zmiňovaných odrůd bych určitě nedoporučil Royal Majestic. Kdysi se tady někdo rozplýval nad kupovaným plodem této odrůdy broskvoně, ale u mě je tato broskvoň zcela... celý příspěvek >
Zelená ringlota, 10.1.2024
Máte pravdu, pane 234.40, pravdu má i "nezvěstný" Mikeš13. Plody ZR skutečně vydrží na stromě déle, než kupříkladu na Oullinské renglódě, kde rychle přezrávají a hnijí. Přesto mají mnohem větší atraktivitu a oblíbenost právě plody Oullinské renglódy,... celý příspěvek >
Velkopavlovická meruňka, 10.1.2024
Bergeron u mě pomalu končí. Zaschla třetina stromu a už ho znovu nechci. Počátky stromu z doby "hurá Bergeron" se v posledních letech nekonaly. Minulý rok jsem z bídou ochutnal pár plodů, abych si osvěžil jeho chuť, i když původně bylo plodů po... celý příspěvek >
Počasí, 10.1.2024
Pranostiky za poslední tři dny. Dříve Erhard, Severín, Basilik, Pavel poustevník. - O svatém Erhartu zima zebe do nártu - Na svatého Severína věší se maso do komína - O svatém Baziliši zima všudy čiší - Když 10. ledna slunce svítí,... celý příspěvek >
Počasí, 5.1.2024
Dnes byl nádherný předjarní slunečný den, ovšem na jaro se "špatným" datumem 5.1.. Svátek má Dalimil dříve Jména Ježíš. Podle pranostik bude úrodný rok (nefoukal vítr a bylo pěkně). - Na Jména Ježíš - ke kamnům nejblíž - Již nás mrazy... celý příspěvek >
Počasí, 5.1.2024
Na záhoně vyrazily nové listy kadeřavé petržele jako někdy v březnu. V tuňákovém salátu byla skvělá. To je pozitivní znak teplé zimy. Rozmarýn taky ještě nezmrzl.
Počasí, 5.1.2024
Pěkný, čistý letorost broskvoně, bez fleků suché skvrnitosti. Koukal jsem na Sagittarii a ta je "vylezlá" ještě víc, než ty pupeny na tvojí fotce. Stejně i Super Queen. Z meruněk je asi nejvíc zrůžovělá Wonder Cot, na rozdíl třeba od Tsunami. Má tady... celý příspěvek >
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 4.1.2024
Odpískáno, 179.2? Kdyby to napsal někdo jiný, tak dejme tomu, ale vy těžko můžete dělat sudího, když jste se tady poslední roky věnoval pouze výsměchu a urážkám a nikoliv fundamentu o kterém se zmiňujete. Zase jen zloděj křičí, chyťte zloděje, nic... celý příspěvek >
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 3.1.2024
Pěstuje někdo odrůdy, nikoliv nové,  BENET, ANDERA, GHIVA, BONITA? Bonitu mám úspěšně naroubovanou, Benet nikoliv, Anderu na Vysočině, roub ještě nerodil. RUBIMEG pravěpodobně do Rubínu nebude (p. z CH.) což asi nevadí, RUBINSTEP se ve... celý příspěvek >
Další diskuze:  16,  17,  18,  19,  20  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika