Příspěvky uživatele - 230.216

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Uhynulé kořeny, 23.10.2010
No, jsou dve skoly.. jedna rika ze Phal muzete presadit i kdyz kvete. Moje zkusenost je, ze potom nekvete tak dlouho a celkove zeslabne. Kdyz je nemocny -nebo slaby- a kvete tak ja ten kvet ustrihnu a pak ho presadim. Tim padem je pristi rok... celý příspěvek >
Uhynulé kořeny, 23.10.2010
Ja presazuji skoro vsechny orchideje timto zpusobem, pokud rostou v kure. 1. Namocim kuru a preliju varici vodou. Az vystydne proplachnu studenou vodou. 2. Sterilizuji kvetinace a nuzky. 3. Vyndam Phal z kvetinace, proplachnu koreny, opatrne... celý příspěvek >
Jakou vodu, 20.10.2010
Mohl byste zduvodnit 'zasadne' destovou vodu? Kozicka
Plíseň na řezu stonku, 15.10.2010
Dodavam.. pokud je to plisen tak potom ocisteny rez posypte skorici. Rychle se zahoji. Kozicka
Ibišek - pěstování do korunky, 15.10.2010
Ibisek neni jednoduchy pestovat.  Potrebuje dost hodne vlhkosti a pokud nema zacnou listy schnout. Bohu zel, jenom postrikovat listy nepomuze. Ale take mohl byt jiny duvod jako hnojeni (nahromadilo se hodne soli v pude) atd.. Ty... celý příspěvek >
Plíseň na řezu stonku, 15.10.2010
Katerino, zkuste opatrne setrit alkoholem na mazani (isopropyl alcohol). Pokud je to na zelenem stonku, tak to treba muze byt  'scale' (msice?)  ktery vypadaji jako bila plisen? 
Záchrana banánovníku, 15.10.2010
Musite se zbavit te plisne, pokud neni pozde . Nevim, jestli osprchovani korenu bude stacit. Umejte list (alkoholem) a namocte koreny asi tak na 1/2 hodiny do nejakeho chemickeho prostredku co zabiji fungus. Treba to pomuze. Pak ho... celý příspěvek >
Nekvetou mi orchideje, 14.10.2010
Aleno, sem odepsala, ale nejak to zmizelo. Nevim, jestli jsem dobre vysvetlila; dulezity je rozdil mezi denni a nocni teplotou. Kdyz je denni teplota je 25C a nocni 15-18C aspon na 2-3 tydny bude mu veselo. (pod 15C bych na Phal... celý příspěvek >
Kvetinac, 14.10.2010
Petre, Palma je vesela a roste jako z vody - gratuluji- a ted nevim jakou chcete radu. Vetsina jsou obrovsky stromy. Ale, jsou i male. Mozna ze ji muzete nechat v tom samem kvetinaci jeste rok, ona zpomali li rust. Aspon ja myslim. Nevite nahodou... celý příspěvek >
Velikost nových listů cykasu, 14.10.2010
 Phoenix roebelenii 'Pigmy date palm'  skutecne roste jako miniaturne palma a nove listy jsou 2x vetsi nez predchozi listy. Zkuste googlovat  'cycad and pigmy date palm' a uvidite jestlli mate tu samou palmu. Kozicka
Kvetinac, 14.10.2010
Petre, Palma je vesela a roste jako z vody - gratuluji- a ted nevim jakou chcete radu. Vetsina jsou obrovsky stromy. Ale, jsou i male. Mozna ze ji muzete nechat v tom samem kvetinaci jeste rok, ona zpomali li rust. Aspon ja myslim.  Nevite... celý příspěvek >
Nekvetou mi orchideje, 13.10.2010
Aleno, ano, zalevat mene casto (ale hodne) je pravidlo; ale neb Phals nemaji 'pseudo-bulbs' a udrzuji vodu jenom v listech nechat je uplne vyschnout neni dobre. Listy maji byt tvrde. Kdyz jsou plandave jako sloni usi tak asi hnijou... celý příspěvek >
Nekvetou mi orchideje, 12.10.2010
Aleno,   nekdo rika ze kdyz se Phal necha hodne vyschnout a pak najednou hodne zaleje a list nemuze tak rychle vodu vsaknout a proto praska . Druha theorie je, ze Phal nema dostatek vlhkosti.  Ja kdyz je mam doma, tak... celý příspěvek >
Oncidium, 12.10.2010
Jano, Oncidium jsou prekrasne,  ale nekdy se stava ze stare hlizy ztrati koreny a nemohou vsaknout vodu a prot jsou svrkle. Pokud ale maji zdrave koreny nechte je jak jsou. Oncidium potrebuji hodne vody -- to znamena kdyz zalevat tak... celý příspěvek >
Nekvetou mi orchideje, 12.10.2010
Jeste jsem chtela dodat ze mit misky pod kvetinacem neni dobra vec Orchidy potrebuji rychle odkapat vodu -- je lepcejsi je kdyz je date na misky kde maji kaminky tak aby nesedely ve vode ale meli vlkost a vzduch. Nevim, jestli to vysvetluji... celý příspěvek >
Další diskuze:  16,  17,  18,  19,  20  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika